Talibani poku¹ali da ubiju potpredsednika SAD

Started by Roben, 27-02-2007, 12:30:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Roben

Talibani poku¹ali da ubiju potpredsednika SAD 
(http://nono9.us)
Meta bomba¹kog napada na amerièku vojnu bazu u utorak u Avganistanu bio je potpredsednik SAD Dik Èejni, saop¹tili su talibani.

"Meta nam je bio... Èejni", rekao je agenciji Rojters, u pozivu sa nepoznate lokacije, portparol talibana mula Hajat Kan.

Amerièka vojska potvrdila je da Èejni nije povredjen, jer se u trenutku napada nalazio "na sigurnom unutar baze" u Bagramu. Portparol amerièke vojske Viljem Mièel je rekao da Èejni nije bio blizu mesta eksplozije, ali nije mogao da ka¾e koliko je ljudi u njoj stradalo.

Èejni, posle provedene noæi u Bagramu, bio je u trenutku eksplozije na doruèku, zajedno sa amerièkim vojnicima u bazi, rekao je Mièel.

Agencije prenose razlièite podatke o broju ¾rtava u napadu bomba¹a samoubice ispred amerièke baze u Bagramu, oko 70 kilometara od Kabula.

Eksplozija se dogodila u vreme kada se u njoj nalazio potpredsednik SAD, posle nenajavljene posete Avganistanu, a u njoj je poginulo oko 20 ljudi, medju kojima i nekoliko pripadnika medjunarodnih snaga, navelo je avganistansko Ministarstvo unutra¹njih poslova.

Do sada je potvrdjeno da je u napadu poginuo jedan amerièki vojnik, kao i jedan ju¾nokorejski vojnik.
NATO je, medjutim, saop¹tio da su u tom napadu poginule èetiri osobe, dok je prema lokalnoj policiji u eksploziji poginulo deset ljudi.

Èejni je ubrzo zatim oti¹ao u Kabul, gde je razgovarao sa avganistanskim predsednikom Hamidom Karzajem, po¹to je juèe njihov susret otkazan zbog lo¹eg vremena.

Rojters je javio, pozivajuæi se na pakistansku islamska novinsku agenciju sa sedi¹tem u Avganistanu, da se eksplozija dogodila ispred prvog sigurosnog ulaza u bazu SAD u Bagramu, u trenutku dok su zaposleni èekali u udju u bazu.

Oèekuje se da æe se Èejni tokom dana sastati s avganistanskim predsednikom Hamdijem Karzaijem, dan kasnije nego ¹to je bilo predvidjeno, jer potpredsednik SAD nije mogao da ode na sastanak s liderom Avganistana u Kabul zbog lo¹eg vremena.

(Tanjug)

криво ми што га нису рокнули  :(

Bred

Quoteкриво ми што га нису рокнули
Prvo sto sam i ja pomislio, jest ovo sto je roben rekao. Ne mogu da verujem da smo takvi postali i da se radujemo tudjoj nesreci. Pretpostavljam da smo skapirali da ako hocemo da budemo dobri svima, da mozemo gadno da naje*emo. :K

Roben

после бомбардовања 1999. ја никакво сажаљење према американцима не могу да осетим
јер то исто сажаљење они нису осећали за нас кад су нас рокали
кад су срушене куле СТЦ ја сам се радовао
неко ће рећи да ти људи нису криви
али нису крива ни наша деца које су они убијали и коју и даље убијају у Авганистану и Ираку

Wolf

Za Cejnija manje-vise, ali za glavnog...
Tu mislim da bih se radovao :djavo

stef

 Da, on bi lici na nekog djavola...samo mu rogovi fale... :djavo

Darker

Da, mnogo smo gadni postali ¹to ka¾e Bred, zatrovani mr¾njom... I ja sam bio skroz kul kad su roknuli bliznakinje...
"Bolje je stradati nego mrzeti i strahovati; bolje je dva puta stradati nego biti omrznut i ulivati strah; to æe jednog dana morati da bude vrhovno naèelo svakog politièki organizovanog dru¹tva."
Fridrih Nièe

hulio_salinas

Quote from: Roben on 27-02-2007, 15:51:56
после бомбардовања 1999. ја никакво сажаљење према американцима не могу да осетим
јер то исто сажаљење они нису осећали за нас кад су нас рокали
кад су срушене куле СТЦ ја сам се радовао
неко ће рећи да ти људи нису криви
али нису крива ни наша деца које су они убијали и коју и даље убијају у Авганистану и Ираку

Samo da se malo nadovezem. Ni ja ne osecam nikakvo sazaljenje prema Amerima od '99. godine, ali ne bas direktno zbog bombardovanja. Naime, u jesen posle bombardovanja, Amerikom je harala neka uragancina. Odnela silne domove, nanela veliku stetu. Gledam ja na CNNu sta se desilo i slusam komentare onih, kojima je uragan doneo najvecu stetu. I jedna zena 'ladno kaze kroz plac i jauk:

"Ovo je najveca nesreca koja je mogla da me pogodi. Za ovo postoji samo jedan jedini krivac. A to su SRBI!  :shock  Oni su nam poslali ovo!  :shock  Besni su i ljuti na nas zato sto smo ih bombardovali!  :shock  Ne znam kako, ali oni su krivi za ovu nesrecu. Klinton nije ni trebalo da ih napada, jer sam od pocetka znala da ce nam oni nekako vratiti. Oni se sluze crnom magijom!"  :shock

Nema potrebe da ista vise kazem o ovoj naciji.

:shock

Darker

Brate, ne mo¾e¹ tako da uop¹ti¹, takvih debila ima i kod nas, mo¾da i vi¹e...
Meni samo ¾ao nas ¹to smo postali gadni...

hulio_salinas

Ma znam da ne mogu da uopstavam, ali to je kap koja je prelila.

Ajde da to bude kao ono u skoli:
uzrok je sve i svasta, a povod je ono sto sam napisao...   :>

S druge strane, meni je nas zao zbog mnogih stvari! Nekako smo jadni (postali)...

Roben

Quote from: Darker on 27-02-2007, 18:46:30
Brate, ne mo¾e¹ tako da uop¹ti¹, takvih debila ima i kod nas, mo¾da i vi¹e...
Meni samo ¾ao nas ¹to smo postali gadni...
управу си
ми смо гадни што тако мислимо а они нису гадни што рокају свуда по свету
мени никад неће њих бити жао
јер што да ми буде кад они рокају свуда а народ их подржава
и кад други буду жалили нас онда ћу и ја њих
а не они причају да смо ми кољачи онакви овакви а мени треба да буде жао њих
НИКАДи нек сам гадан

darusaz

Quote from: Roben on 27-02-2007, 15:51:56
после бомбардовања 1999. ја никакво сажаљење према американцима не могу да осетим
јер то исто сажаљење они нису осећали за нас кад су нас рокали
кад су срушене куле СТЦ ја сам се радовао
неко ће рећи да ти људи нису криви
али нису крива ни наша деца које су они убијали и коју и даље убијају у Авганистану и Ираку

Браво. Афарин. :)

Maslacak

Ja nisam gadna :happy:
Ljudi, klasicni Ameri ne znaju ni ko smo, ni sta smo, ni gde se nalazimo.

Sto rece jedan Amer na chatu:
"where are you from?"
"serbia"
"siberia???"

Meni je uvek zao naroda...koji nema veze nisacim, i uvek ispasta, manipulacijom politicara...tako je i kod nas, a tako je i u Americi.

Vampire 666

Da, ali to sto ne znaju g gde je srbija im ne smeta da salju svoje sinove, cerke i ostalu glupu amricku mladez u rat protiv nas. Nismo mi okupirali deo SAD niti ih vazdusno napali, vec oni nas. Zato mi nije zao ni jedne nesrece u SAD niti i jednog izgubljenog americkog zivota...

Roben

У томе је трагедија не знају ни ко смо ни где смо али подржавају да нас рокају
На форуму стоји сајт који све то потврђује

Maslacak

Da, a ta americka omladina koja ide u rat u neku tamo Srbiju ili Irak, oboozava to sto ide u rat, i jedva ceka da gine, i boravi daleko od porodice u nekom prcmoljku od zemlje, svetlosnu godinu daleko...
I oni koji to rade sa ponosom, rade samo zato sto ih neko tamo u njihovoj zemlji uci i ispira mozak kako je to za pravu stvar i za njihovu zastavu i sta ti ja znam.
Narod = ovce...
I nama je ispiran mozak, i tekako...
Ma dobro, nije uopste bitno, ja potpuno razumem da ih mrzite, ili u najmanu ruku nesazaljevate...jer politika im je UZASNA, i ogavni su, i cak bi se moglo reci da stosta lose i zasluzuju...ali ja samo kazem, to je politika...a narod kao narod je manje-vise svuda isti...