Talibani poku¹ali da ubiju potpredsednika SAD

Started by Roben, 27-02-2007, 12:30:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Masha

Amerikanci su prilicno neobavesteni, cast izuzecima. Takodje, politika im nije jaca strana i njome se gotovo i ne bave. Politika je nesto cime se bavi politicari, a narod radi svoj posao. Jedino kada ce se pobuniti jete kada su zrtve oni sami i to nece se pobuniti svi vec oni koji ne podrzavaju opciju koja je trenutno na vlasti.

cvjetic

ja razmisljam kao maslacak...oni su zatrovani od rodjenja nekim stvarima...hitlerove ideje su poluostvarene kroz americku naciju..jednostavno su nauceni necemu...a loseg naroda ima u svakoj naciji,nista to nije iskljucivo...

Roben

Quote from: Maslacak on 28-02-2007, 19:31:11
Da, a ta americka omladina koja ide u rat u neku tamo Srbiju ili Irak, oboozava to sto ide u rat, i jedva ceka da gine, i boravi daleko od porodice u nekom prcmoljku od zemlje, svetlosnu godinu daleko...
I oni koji to rade sa ponosom, rade samo zato sto ih neko tamo u njihovoj zemlji uci i ispira mozak kako je to za pravu stvar i za njihovu zastavu i sta ti ja znam.
Narod = ovce...
I nama je ispiran mozak, i tekako...
Ma dobro, nije uopste bitno, ja potpuno razumem da ih mrzite, ili u najmanu ruku nesazaljevate...jer politika im je UZASNA, i ogavni su, i cak bi se moglo reci da stosta lose i zasluzuju...ali ja samo kazem, to je politika...a narod kao narod je manje-vise svuda isti...
још кад ми објасниш ко бира те политичаре што рокају свуда по свету  :hmm

cvjetic

da se kod nas postuje volja naroda po tom pitanju,sad bi svi na ratistu bili,a ne u svojim kucama...

Maslacak

#19
Evo, masha je to lepo rekla, a moze i jos da ti objasni, ona zna mnogo bolje o tome od svih nas...
Koliko ja znam, kad oni biraju politicare, spoljasnja politika ih manje-vise ne interesuje...zato je npr Bush opet pobedio...imao je mnogo bolji ekonomski program...njih uopste ne interesuje sta se desava van njihove zemlje.

I kao sto rece cvjetic - zatrovani su od rodjenja...
Kad od rodjenja zivis sa nekom filozofijom, i takvu ti je i roditelji prenose, naravno da u nju verujes i da je uglavnom ne dovodis u pitanje, cast izuzecima.

Masha

Svi njihovi vojnici su potpisali ugovore o sluzenju vojsi i ti ugovori se sastoje u tome da njima drzava placa skolovanje, a oni se moraju odazvati na poziv da idu u mirovne ili koje god misije. Njihovi vojnici su od eknomista, pravnika, preko lekara, farmaceuta itd. itd. Tokom svog skolovanja, koje im je placeno, obavezni su da se odazivaju na vezbe u vojnim kampovima koje traju oko mesec dana. Cinjenica je da se na ovakav korak odlucuju oni koji poticu iz siromasnih porodica kojih u Americi ima jako puno.

darusaz

Већина војника сада и јесу Хернандези, Хименези, и црнци. Официрски кадар је наравно и даље резервисан за особе бољег друштвеног статуса. Само на филмовима су генерали, инспектори и председници црнци.

Али просто не капирам колико су ти младићи и њихове породице и пријаљи толико поносни својим војним ангажманом. И стално се по оном МајСпејсу провлаче тезе како они раде праву ствар за своје комшије и земљаке, и како бране своју земљу од душмана у голетима Авганистана.....  :hm  :shock

Masha

Darusaz, naravno da je oficirski kadar izuzet iz one moje malopredjasnje price. Tesko je razumeti americki mozak dok neko vreme ne zivis sa njima. Potvrdjujem da jesu ponosni svojim vojnim angazmanom i ako se bune zbog svojih vojnih akcija to je samo zato sto i oni budu zrtve pa se to nekako ne uklapa u njihov scenario.

Smrda

Zasto ne bi bili ponosni?
Ukoliko veruju da rade pravu stvar,
a mislim da je takva situacija...
tome ih uce od rodjenja...
sem toga,oni ne ratuju sa drugima,
nego "brane" svoju zemlju,
koliko god to smesno zvucalo,.

Maslacak


Roben

Quote from: smrda on 01-03-2007, 11:21:49
sem toga,oni ne ratuju sa drugima,
nego "brane" svoju zemlju,
koliko god to smesno zvucalo,.
а од кога је бране :hmm :hmm :hmm
ко то њих напада :`?
зато што је бране на тај начин мени није жао што гину
и волео би да Ирак буде други Вијатнам
волео би да им Бин Ладен рокне једну атомску бомбу па да се пуше

Smrda

pa jesi li video navodnike koje sam stavila?

razumem ja tebe sta zelisa da kazes,
ali mislim da pitanje koje treba postaviti je da li su Amerikanci krivi?
mislim,naravno na narod...ne verujem da jesu...
prosto samo iz razloga sto zive u svom svetu..
Amerika je planeta na planeti...
i retko koji od njih je svestan sveta oko sebe...


Roben

а да ли су други народи које они убијају по свету криви
да ли су индијанци криви
за све што им се дешава су сами криви
то је исто као Немци нису криви Хитлер је крив
па није он водио приватни рат
као што га и Буш не води

Smrda

Quote from: Roben on 01-03-2007, 14:32:55
а да ли су други народи које они убијају по свету криви
да ли су индијанци криви
за све што им се дешава су сами криви
то је исто као Немци нису криви Хитлер је крив
па није он водио приватни рат
као што га и Буш не води

ok....
ti bi stvarno mogao malo pazljivije da citas moje postove...
rekoh...kapiram ja sta ti zelis reci,
samo kazem da su oni tako gajene i misle da su u pravu,
smatram da su im na rodjenju stavljeni amovi na oci....
a Busa necu da komentarisem...

Masha

Da malo razbijemo ovu napetost - koji je rezultat kada Talibani sruse kule bliznakinje, a onda Ameri sravne Avganistan sa zemljom?
2:0 za Srbe