Zaposlenje u Kanadi?

Started by Bred, 27-02-2007, 14:17:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Hello PharmacySerbia,



I saw your post and link on the CAPSI forum.  I wanted to introduce myself and share some information that may be of value to your group.  My name is Richard Stewart and I'm a representative of Robertson Human Asset Management.  Our organization is assisting international pharmacists obtain their Canadian license and secure employment.



PharmCONNECT is a unique recruitment solution to assist in filling the shortage of Pharmacists in Canada.  For top-performing candidates, PharmCONNECT provides services free of charge that include English upgrading, jurisprudence review, MCQ/OSCE preparation and studentship/internship placement.  Once the licensing requirements have been completed, PharmCONNECT works with candidates to secure full-time pharmacist employment.



Interested applicants must have completed their document evaluation and successfully challenged the evaluating exam.   Please visit www.pharmconnect.biz or contact us at (905)333-9188.



MCQ/OSCE preparation classes are scheduled to begin March 2007.



Regards,

Richard Stewart - PharmCONNECT Associate

darusaz

Е Бред, екстра је ово! Хвала.

Ово чекам већ годинама. ;)

Oh Canada! стижем ти ускоро.  :ziveli  :~

Al-Jasmina

Si siguran da te nece turiti u neki rudnik tamo na severu Kanade?
:lol:

salim se, ali zar to nije privremno ili?

Bred

Izvestice nas darusaz kako je prosao... :)

darusaz

Наравно. :)

Ја радим на овој проблематици већ годину дана. ;) Треба бити спреман логистички за дан када ми издају уверење о дипломирању.  :~

Al-Jasmina

Zasto bas Kanada? :) ajde iznesi neka svoja zapazanja o prosperitetu zaposlenja jednog farmaceuta tamo

Smrda

evo ja mozem da kazem nesto...

moja  drugarica je diplomirala pre par meseci...i odmah je otisla u Kandsku ambasadu da se raspita....doduse,ne samo u tu ambasadu...
LM,
u Kanadi je za sad deficit farmaceuta....trziste diktira potraznju...
Receno joj je da je za nostrifikaciju potreban rad od godinu dana pod nadzorom,polaganje testa nakon odradjene prakse...i onda polaganje za dobijanje licence...
E sad,na osnovu  diplome,olakasno joj je konkurisanje za emigrantsku vizu...jer je potraznja za farmaceutima ogromna....
i tako ona sad ceka....
morala je da polozi voznju,IELTS,prevede diplomu...

darusaz

IELTS је једини сведочанство о нивоу знања енглеског језика које се признаје приликом бодовања за усељеничку визу. Број бодова повећава и знање француског језика, као и поседовање познанстава у Канади, или већ договореног запослења, ...

Узгред постоје и посебни програми који скраћују целу једногодишњу процедуру (колико се у просеку чека од момента предаје захтева) па до добијања визе. То је програм провинцијских лауреата. Свака провинција има листинг оних занимања која су у њој дефицитарна. Тада процедура траје 6 месеци, и пријављујете се провинцијским властима, а не конфедералним органима (односно ДКП Канаде).

Са друге стране, франкофоне колегинице и колеге имају могућност усељења у Квибек. Квибек има посебан имиграциони систем одвојен од конфередалног. Да би сте се уселили у Квибек, одобрење вашег захтева и сви папири се шаљу провинцијским властима. И да - ко не зна француски у Квибеку не може да буде ни чистач улице.

Smrda

eh,da...to sam zaboravila...
Ona je aplicirala za englesko govorno podrucje,tako da im nije potreban francuski kao uslov...
E sad za taj program nisam sigurna,jer ona ide sa muzem,koji je masinac,pa tako da oboje imaju jako perspektivne profesije...pa ne znam bas na ciju diplomu vabe Kanadjane..
ali nije im trazeno unapred dogovoreno zaposlenje...to znam


darusaz

Није тражено ништа да се разумемо. ;) Али у односу на оно што имаш да им понудиш следују и бодови. Узгред, интересовање за Канадом се смањује полако, али сигурно, доказ је да су већ смањивали "црту" са бодовима, и да је она сада негде на око 70 бодова (од могућих 100). Француски се не тражи, али знање оба званична језика Конфедерације, је сасвим пожељно знати. Шта ако ти у апотеку залута Квибечанин, који по Уставу има право да не зна ни реч енглеског?  :hmm

Наша диплома, по информацијама које поседујем, важи на универзитетима у Канади, ради стицања звања доктора наука, али и за рад у настави на универзитетима - без нострификације. Пак, уколико се ради ван универзитета, нострификација је неопходна, и током процеса можеш да радиш у апотеци, али као да имаш вишу школу што вуче само по себи и плату од максимум 12c$/h. У Канади не постоје средње стручне школе, тако да ко год жели да се бави неким занимањем, а да не студира, иде на више школе. Без нострификације, наше дипломце третирају на том нивоу.

Ја сам велики поклоник ове велике и мирољубиве земље, па ако неком треба нека информација, или штагод да се дискутује - ту сам.  :a Ево и соба ми је пуна канадских меморабилија.  :>

Click to enlarge (http://www.putfile.com/pic.php?img=4904866)

Click to enlarge (http://www.putfile.com/pic.php?img=4904830)

Al-Jasmina

:) ma Kanada lepo zvuci, Smrdo kad pakujemo kufere? :smekerica:
samo mi ne reci "kad nadjemo muzeve sa masinca" :>

Smrda

hqahahaha....
pa sad.....
znam ja neke kandidate sa masinca,
a sta kazes?? :smekerica: :luda

moze,moze....mada ja bih radije u Evropu.,..ali nema biranja...

LM...
to za bodove sam cula i sve je tako...
mada ova moja drugarica kaze da je prilicna guzva...ili je samo uletela u talas...ne znam...
E a koja je logika da ne traze nostrifikaciju za rad na Univerzitetu?!?!?

darusaz

#12
то је политика. Не логика. Нострификације су уведене да би се домаћа радна снага заштитила од иностране. Односно да те наведу да одустанеш (не само у Канади него било где). Ту се мисли превасходно на рад у привреди. На факултетима је потребан стручан кадар без обзира на то где је стекао научно звање. :) И оно што је важније - на универзитету не можеш да направиш никакву штету у виду да некога убијеш нестручним лечењем.

Ал Јасмина, пази вамо - стручне квалификације супружника нису битне. Аутоматски супружник и деца (уколико их особа која подноси захтев има) добијају усељеничке визе.

Ситан, али битан модни детаљ - 10.000,00 канадских долара по особи се показују прво у амбасади, а после и при граничној контроли на аеродрому у Канади  :smekerica:

Smrda

cek,cek...
ja koliko sam upucena...nema pokazivanja..nego kartica varijanta i izvod iz banke...

Al-Jasmina

sem ako ne potplacujes :smekerica:

smrdo, a ko su kandidati? :wink: