Letom goluba upravljano preko implanta

Started by Korisnicko Ime, 27-02-2007, 15:52:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Korisnicko Ime

Nauènici sa Robot Engineering Technology Research Center odeljenja sa Shandong University of Science and Technology visoko¹kolske ustanove uspe¹no su koristili mikroelektrode implantirane u mozak goluba da ga nateraju da leti pravcem koji oni ¾ele. Golub je leteo levo, desno, gore, dole u skladu sa stimulacijama odreðenog dela svog mozga koji su slati od strane nauènika putem raèunara. Su Xuecheng, glavni nauènik na ovom projektu je rekao da su ovo prvi uspe¹ni eksperimenti na ovom polju, te da je ne¹to slièno poku¹ano u laboratorijskim uslovima sa mi¹evima pre dve godine. Meðutim, tada nije bilo uspeha, koji je meðutim sada do¹ao sa unapreðenjem dizajna i tehnologije. Kineski tim nije najavio kako bi ova tehnologija mogla biti kori¹æena u svakodnevnoj primeni. U.S. Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) takoðe radi na sliènim metodama, a ranije je najavljeno da se manipulisalo ajkulama i delfinima pomoæu sliènih naprava.

Izvor: Dailytech

_d.0.t_

ahahaha... zamislite, zovesh nekog kao - e, dodji kod mene da pushtamo golubove.
auh! joj.
lol

... ili kao - evo shaljem ti mejl sa atachom, otvori windows. lol

... sad ozbiljno - super stvar! verovatno cje vecj imati neku primenu npr. u vojsci...

Al-Jasmina

Jezivo,kad pomislim na teledirigovane ajkule i delfine  :shock

sto se tice golubova,
ne znam- ako ce to jednog dana pomoci osobama koje imaju paralizu
da komanduju svojim telom, onda kul!

Vampire 666

a jel vam palo na pamet sta bi proizvela ugradnja neceg takvog u coveka? vrata pandorine kutije ponovo skripe...

Al-Jasmina

Naravno da jeste,
ali to nije jedini nacin
vec se orkestrirano ponasanje izvodi..

Zato se i nadam da ce im biti zao sirotih delfina i da ce se okanuti tih eksperimenata...
nisam protiv naucnih dostignuca
ali jesam protiv dominantnog pravca ka militantnoj upotrebi svih izuma
a civilima sta zapadne od ostataka ...

Najveca lova je tu i najveca koncentracija naucnika je angazovana na radu sa oruzjem...