©ta Srbi kradu iz kafiæa

Started by mikele, 28-02-2007, 00:21:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

mikele

24 sata: ©ta Srbi kradu iz kafiæa

(http://www.putfile.com/pic.php?img=4874392)
Tokom devedesetih godina, kafane su za neke ljude bile izvor snabdevanja, bar kada je reè o higijeni kupatila. Iz WC-a je pod obavezno nestajao toalet papir, pa èak i osve¾ivaè za WC ¹olju. Tradicija samovoljnog uzimanja suvenira nastavila se i danas, samo ¹to su mu¹terije sada vi¹e orijentisane na kuhinjski pribor, prenosi list "24 sata".

"Protiv toga se u principu ne mo¾e ni¹ta. Ja sam uhvatio desetak ljudi na delu i u takvim situacijama oni se obièno postide ili nasmeju i vrate to ¹to su uzeli" prièa Jovica Velièkoviæ iz Grineta.

Ljudima sva¹ta padne ne pamet da ukradu iz kafiæa - skoro je normalno da sa stolova nestaje sitan inventar - dozeri, ¹olje neobiènog dizajna, ¹olje za kafu i kapuæino. Ugostitelji se sla¾u da su pepeljare ipak omiljeni rekvizit, koji æe mu¹terija sakriti pod jaknu ili ubaciti u torbu kad konobar ne vidi. Za mnoge goste to je svakodnevica i u tome ne vide ni¹ta lo¹e.

"Mislim da kafiæi nemaju mnogo gubitaka ako im neki gost "digne" posudu za ¹eæer ili ¹olju za kafu. Meni je to simpatièno, jedan moj ortak je napravio komplet èa¹a za „koka-kolu" tako ¹to je svaki dan svraæao u jedan lokal" ka¾e Strahinja (23), student, inaèe stalni gost jednog kafiæa u centru grada.
Medjutim, konobarima nikako nije zanimljivo kada im neko ne¹to ukrade na radnom mestu i jo¹ tvrdi da ni¹ta nije uzeo.

"Jednom je grupa momaka i devojaka rezervisala dva stola na kome su stajala tri cenovnika. Zvuèi neverovatno, ali ukrali su jedan cenovnik. To me je veoma iznerviralo i nisam hteo da ih pustim dok nisu istresli cenovnik iz neke torbe ili gde su je veæ sakrili" ka¾e konobar iz kafe-poslastièarnice "Bondjorno".

On dodaje da je ljudima takodje dra¾e da odnesu skupe èasopise koji stoje na policama, iako u kafiæu mogu da ih èitaju koliko ¾ele.
===================================================

Пронађите се :K :K :K :K

Masha

Ja ne mogu da razumem to uzimanje inventara iz kafica  :hmm. Ja samo znam da je mene u Grckoj bilo tako sramota kada sam na na jednoj radnji videla natpis sledece sadrzine: "Molimo vas, ne kradite!". Da, da, natpis je bio na srpskom!  :stid:

mikele

Quote from: masha on 28-02-2007, 00:43:52
Ja ne mogu da razumem to uzimanje inventara iz kafica  :hmm. Ja samo znam da je mene u Grckoj bilo tako sramota kada sam na na jednoj radnji videla natpis sledece sadrzine: "Molimo vas, ne kradite!". Da, da, natpis je bio na srpskom!  :stid:
Ja мислим да је сличан натпис био и на грчком free-shop-у.
Као у фазону ''Миломо вас,не крадите,објекат је под видео надзором'' или тако нешто,не могу тачно да се сетим.
А што се тиче крађе у кафићима и ресторанима,тога има стварно доста код нас и краде се све и свашта.Почев од малих сланика,кашичица и сличног,па све до чаша,шоља,пепељара,ценовника,разноразних сувенира...
QuoteOn dodaje da je ljudima takodje dra¾e da odnesu skupe èasopise koji stoje na policama, iako u kafiæu mogu da ih èitaju koliko ¾ele.
Али за часописе још увек нисам чуо.Божеееее :wall: :wall: :wall:

Wolf


stef

 Ja pitam pre nego sto uzmem neku casu koja mi se dopada (razume se da sam napravio papren ceh pre toga)...

Smrda

e i ja isto...
tako su mi dali par krigli...
a volim da maknem secer...mada i njega platim,zar ne?
ali,
znam i neke koji uzimaju iz hotela.
to mi je najludje...
samponcici,sapuncici.... :wall:

Roben

смрдо и ти сапунчићи су плаћени
ја сам гледао кад су крали подметаче, чаше за текилу и тд.

Masha

Drugo je pitati da nesto uzmete, a drugo je skrivati stvari pod jaknu, u dzepove i slicno. Meni je to jako ruzno.

Wolf

Quote from: masha on 28-02-2007, 18:26:27
Drugo je pitati da nesto uzmete, a drugo je skrivati stvari pod jaknu, u dzepove i slicno. Meni je to jako ruzno.
To je zato sto si ti jako fina :K

Moj drug skuplja case i on svaki put kaze konobaru
da ce da uzme casu, ako je nema u kolekciji. To je ok.

Vampire 666

To nije ok. Aj' da ti prijatelji dodju na pice i svako uzme po casu svaki put. Na sta bi to licilo. Ti u lokalu placas uslugu i robu, a ne "ambalazu"...

Roben

зависи како где негде ти наплате и амбалажу  :bljak:

cvjetic

recimo ja bih pokrala pola inventara Cabarea,s obzirom na cijene!!!odrali su ljude na onoj zurci faksa!!i treba da budes ti kulturan,a prave te budalom!

Roben

Quote from: cvjetic on 28-02-2007, 19:30:49
recimo ja bih pokrala pola inventara Cabarea,s obzirom na cijene!!!odrali su ljude na onoj zurci faksa!!i treba da budes ti kulturan,a prave te budalom!
ма нису чини ти се
кикирики 300 дин.  :namcor :namcor :namcor
требали смо и сто и столице да понесемо кад смо пошли

mikele

По мени ако се конобар пита да ли нешто може да се ''позајми'' и ако је притом цех онако пристојан,онда то није крађа.
Али ови што скривају испод јакне и у ташнама,е то је већ нешто друго.А тек ови што краду часописе и тоалет папир из WC-а :wall: :wall: :wall:
А за кабаре сте у праву,требало је да мазнемо нешто,с`обзиром да смо све то платили :K :K :K
Quote from: Roben on 28-02-2007, 19:33:41
кикирики 300 дин.  :namcor :namcor :namcor
требали смо и сто и столице да понесемо кад смо пошли
А јес био добар кикирики. :K :K :K
Док си га јео,није ти сметало аааа? :batina :batina :batina

Roben

за 300 динџи мора да буде добар  :K :K :K
мада ни теби није сметало мало ти се смучио кад си плаћао :siza: :siza: :siza: