Kako je to biti DRUGA(I) i postati PRVA(I)..?

Started by maki, 04-03-2007, 15:19:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

mina_v

off:
Quote from: Dukica on 04-03-2007, 17:27:08
Èak i posle raskida neka duge veze,
mu¹ko æe biti sam jo¹ neke vreme,a
¾ensko æe se br¾e oporaviti...

mislim da je i ovo skroz relativno, ako ne i obrnuto...

nasty girl

Quote from: mina_v on 06-03-2007, 21:56:03
off:
Quote from: Dukica on 04-03-2007, 17:27:08
Èak i posle raskida neka duge veze,
mu¹ko æe biti sam jo¹ neke vreme,a
¾ensko æe se br¾e oporaviti...

mislim da je i ovo skroz relativno, ako ne i obrnuto...

i ja isto mislim da je obrnuto... :hmm :hmm :hmm

Masha

Kako ko podnosi razlaz sa nekim koga voli ili koga je voleo je individualna stvar i kome je tu lakse ili teze je vrlo relativna stvar. Situaciju svako gleda iz svog ugla i tako i tumaci. Inace, ja se apsolutno slazem sa Aquom po pitanju da budem druga ili da neko meni bude drugi. Ako volis sebe znas sta ti je ciniti u takvim situacijama koliko god to bolelo. Ja nisam imala situacije zvane biti druga ili imati drugog tako da nisam mnogo kompetenta da sudim. Da je tema drugacije formulisana mislim da bih bila kompetetnija.

pexualis

Ej, a ono verovanje da ce neko ko je varao u vezi, i sutnuo partnera zbog nekog novog, to ponovo uraditi, naravno da logicki gledano, ne moze da se ponavlja u nedogled, jer ce se na kraju ta osoba ipak skrasiti i uploviti verovatno u bracne vode sa nekim, za koga proceni da je najbolji od svih (ili za nekog kakvog-takvog, ako je pregaze godine od silnog varanja i ostavljanja, pa ne bude u mogucnosti da bira nesto kvalitetnije :) ).

Masha

Pa svaka krpa nadje zakrpu, tako kaze poslovica. No, mozda se neko izivi i shvati da je biti drugi u oba roda malo mucno, pa onda promene vidike i naidju na osobu koja moze da ih ispuni u svakom pogledu, a ima ih.

makky

Moja drugarica je bila 'druga' i to poduze vremena... i prilicno emotivno i sa njegove i sa njene strane. I koliko god ja mislila da je potpuno ludo biti u toj ulozi, verujte mi da neko ko nije to doziveo ne moze sasvim da shvati. Zaiste je potpuno individualna stvar. Ne postoje tu sabloni, takve situacije su nepredvidive, pomalo neobjasnjive, rekla bih-suvise jako prepustanje emocijama. Ogoman uticaj ima opste psihicko stanje (ne samo ljubav, vec sve sfere zivota) osobe koja je druga(i). I naravno, druga(i) uglavnom misli da ce 'uskoro' postati prva(i)... i tako sve dok posledice ne postanu prilicno ozbiljne.
Recimo kad je toj mojoj drugarici lik rekao-E zenim se. Devojka mi je trudna!
:bljak:

mina_v

Quote from: masha on 06-03-2007, 23:00:14
Pa svaka krpa nadje zakrpu, tako kaze poslovica. No, mozda se neko izivi i shvati da je biti drugi u oba roda malo mucno, pa onda promene vidike i naidju na osobu koja moze da ih ispuni u svakom pogledu, a ima ih.



Reci mi da se brdo pomerilo, poverovacu ti,
ali reci mi da je covek promenio karakter, necu ti poverovati!!!!!

Roben

Quote from: mina_v on 06-03-2007, 23:38:10
Reci mi da se brdo pomerilo, poverovacu ti,
ali reci mi da je covek promenio karakter, necu ti poverovati!!!!!
то сам од самог почетка тврдио

Masha

#38
Pa ja rekoh da krpa nadje zakrpu. Toliko o onima koji karakter nemaju. Oni koji ga imaju nikada nisu drugi. Kada sam rekla ima ih  mislila sam na osobe koje mogu da ispune, a njih ima.

Roben

Quote from: masha on 06-03-2007, 23:56:42
Pa ja rekoh da krpa nadje zakrpu. Toliko o onima koji karakter nemaju. Oni koji ga imaju nikada nisu drugi. Kada sam rekla ima ih  mislila sam na osobe koje mogu da ispune, a njih ima.
тако је  :Bog :Bog :Bog
они који имају карактер цене себе
само људи који не цене себе могу да раде тако нешто

Masha

Ovo jeste off, ali mislim da je ovo prvi put da se Robi i ja slozimo tako da  :Bog. Inace, stojim iza onoga sto rekoh, dakle, volite sebe da bi vas neko voleo i,iznad sevga, cenio. Bez toga da vas neko ceni i postuje kao osobu i ono sto jeste nema nicega.

vladimir

Quote from: Dukica on 06-03-2007, 16:09:10
I ajd,pa da i ¾ene jednom budu jednostavnije,
u ovakvim situacijama, ona æe ostaviti njega
i biti sa novim
,zato ¹to je novi BOLJI,tj.
oseæa se bolje sa tim drugim, a
ne zato ¹to ima nameru da ih tretira isto...

To je i poenta onoga ¹to sam rekao.Ona bi trebalo da ostavi biv¹eg, a tek onda da se muvamo, smuvamo ili ¹ta veæ.Ako sam u kres varijanti sa nekom devojkom koja ima deèka, svakako neæu biti u vezi sa njom iako ga ostavi.Ali, ako ona ostavi njega jer je uvidela da joj je lo¹e sa njim, smor, itd... ili zato ¹to joj se svidjam, onda æu biti sa njom.Verovatno je novi bolji, ali ni¹ta to ne znaèi dok ona ne ostavi svog trenutnog deèka.
Mo¾da sam staromodan, uskih pogleda na svet, ali takav sam.Mogu biti drugi, ali njoj nikad ne ¾elim onda da budem prvi iako ona ostavi prvog zbog mene. :K  Jednostavno, nikad ne bih mogao da joj verujem.Jednostavno je:skupi hrabrost, zagrizi, ako sam dovoljno vredan-ostavi sve iza sebe i poèni vezu sa mnom.Inaèe, ne ¾elim sa tom devojkom da idem dalje od seksa i samo seksa. :happy:

Al-Jasmina

Kako je to biti DRUGA(I)? Ne zelim da znam...Ne smetram da je takva kombinacija osudjena u svakom slucaju na propast, ali prosto ako je potrebno- sacekacu sa dovoljne udaljenosti da se nesto zavrsi pa se onda pribliziti, ali ovako :ohwell: nije mi zanimljivo
iako ce neko mozda reci da propustam ukus zabranjenog voca,
ali ja nisam adrenalinski zavisnik- iako mi je adrenalin drag

Roben

Quote from: Al-Jasmina on 07-03-2007, 10:21:46
iako ce neko mozda reci da propustam ukus zabranjenog voca,
ali ja nisam adrenalinski zavisnik- iako mi je adrenalin drag
упознао сам доста девојака које воле забрањено воће
и покушао сам да схватим због чега воле да нападају заузете мушкарце
закључио сам да вероватно желе потврду да су добре рибе и да могу да натерју неког заузетог мушкарца да одлепи

nasty girl

Quote from: Roben on 07-03-2007, 13:13:32
Quote from: Al-Jasmina on 07-03-2007, 10:21:46
iako ce neko mozda reci da propustam ukus zabranjenog voca,
ali ja nisam adrenalinski zavisnik- iako mi je adrenalin drag
упознао сам доста девојака које воле забрањено воће
и покушао сам да схватим због чега воле да нападају заузете мушкарце
закључио сам да вероватно желе потврду да су добре рибе и да могу да натерју неког заузетог мушкарца да одлепи

i ja isto mislim da je to u pitanju... :hmm