Gejts najbogatiji, Mi¹koviæ 891. na svetu

Started by Roben, 09-03-2007, 15:19:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Roben

Gejts najbogatiji, Mi¹koviæ 891. na svetu 
(http://nono9.us)
Dru¹tvo milijardera ¹irom sveta dostiglo je 946 èlanova èije je ukupno bogatstvo tokom pro¹le godine poraslo za 35 odsto - na 3.500 milijardi dolara, navodi amerièki magazin Forbs (Forbes) u listi najbogatijih ljudi sveta za 2007.

Na listi vode dva mu¹karca koji su sve bogatiji ¹to vi¹e para daju drugima: osnivaè Microsofta Bil Gejts je prvi u trinaestoj uzastopnoj godini, ispred svog prijatelja i kolege filantropa Vorena Bafeta, ¹efa korporacije Berkshire Hathaway.

Privrednik iz Srbije Miroslav Mi¹koviæ, vlasnik "Delta holdinga", nalazi se na 891. mestu najnovije "Forbsove" liste. Prema tom magazinu, Mi¹koviæ deli 891. mesto sa jo¹ pedesetak privrednika èija se imovina procenjuje na po milijardu dolara.

"Forbs" uz Mi¹koviæevo ime, pored vrednosti imovine, navodi da je iz Srbije, star 61 godinu i da posluje na sektorima osiguranja i bankarstva.

Vrednost imovine svih milijardera sa "Forbsove" liste dosti¾e 3,5 hiljada milijardi dolara i za 900 milijardi je veæa nego lane. Dve treæine pro¹logodi¹njih bogata¹a je u medjuvremenu postalo jo¹ bogatije, a samo 17 odsto je "osiroma¹ilo", ukljuèujuæi 32 kojima je vrednost imovine pala ispod milijardu dolara.

Gejstova imovina porasla je tokom pro¹le godine za 6 milijardi dolara, na 56 milijardi, dok je Bafet zaradio dodatnih 10 milijardi dolara i danas ima 52 milijarde.

Tik za Bafetom je meksièki telekomunikacijski dzin Karlos Slim Helu, koji je svom imanju dodao 19 milijardi dolara ¹to je najveæa godi¹nja zarada u protekloj deceniji. Sa 49 milijardi dolara, Helu je tek dve milijarde dolara iza drugog mesta.

Li Vej, osnivaèica Synear Food je prvi put na listi dolarskih milijardera, zajedno sa desetinom novodo¹lih Kineza.
U Rusiji 53 milijardera

Samo pet Amerikanaca je medju prvih 20, mada èine 44 odsto cele liste.Japan je titulu azijskog prvaka po broju milijardera prepustio Indiji koja na listi ima 36 megabogara¹a.

Na spisku svetskih milijardera nalaze se i 53 Rusa, a najbogatiji Rus je gubernator Èukotke Roman Abramoviè. Forbs je bogatstvo Abramovièa (40), za koga je naveo da se bavi poslovima sa naftom, procenio na 18,7 milijardi dolara, èime je dospeo na 16. mesto.

Ukupan broj ruskih milijardera ove godine veæi je za 19 u odnosu na pro¹lu godinu. Po oceni Forbsa, solidan rast broja ruskih milijardera povezan je pre svega sa rastom globalnog robno-sirovinskog tr¾i¹ta.

Urednik nedeljnika Stiv Forbes rekao je Itar-Tasu da se u buduænosti uspesi ruske ekonomije mogu osigurati ne samo na raèun visokih cena energenata.

"©irina i dubina" razvoja drugih sektora privrede, ukljuèujuæi visoku tehnologiji i nauku, daje osnove za prepostavke da æe broj ruskih milijardera rasti.

Na spisku je i nabogatija Ruskinja, vlasnica firme "Inteko" Jelena Baturina, supruga gradonaèelnika Moskve Jurija Lu¾kova. Ona je sa 3,1 milijardu dolara zauzela 279. mesto.

Proseèna starost najbogatijih Rusa je svega 46 godina, dok je u celom svetu prosek 62. U stotinu najbogatijih ljudi planete, u¹lo je 14 Rusa.

Za Abramovièem su Sulejman Kerimov, vlasnik kompanije "Nafta-Moskva", koji je na 35. mestu sa 14,4 milijardi dolara, a za njim vlasnik Novolipeckog metalur¹kog kombinata Vladimir Lisin, na 36. mestu sa 14,3 milijarde dolara.

Suvlasnik kompanije "Norilski nikel" Mihail Prohorov i ¹ef kompanije "Interros" Vladimir Potanjin su podelili 37. i 38 mesto sa po 13,5 milijardi dolara.

Èelnik kompanije "Rusal" Oleg Diripaska zauzeo je 40. mesto sa 13,3 milijardi dolara, a ¹ef "Alfa Banke" Mihail Fridman sa 12,6 milijardi dolara zauzima 45. mesto.

Predsednik naftne kompanije "Lukoil" Vagit Alekperov, po oceni lista, poseduje 12,4 milijarde dolara, i nalazi se na 48. mestu, a ¹ef "Severstali" Aleksej Morda¹ov ima 11,2 milijarde dolara i 54. mesto.

Bogatstvo predsednika saveta direktora "SUAL-Holdinga" Viktora Vekselberga procenjeno je na 10,4 milijarde dolara, èime se na¹ao na 61. mesto, dok je predsednika saveta direktora "AFK Sistem" Vladimir Jevtu¹enkov sa 9,1. milijardu dolara na 71. mestu.

Predsednik upravnog odbora "Uralsiba" Nikolaj Cvetkov ima 8,4 milijarde dolara, i zauzima 83. mesto.

Izvr¹ni direktor naftne kompanije "TNK-BP Menad¾ment" German Han i suvlasnik Uralske rudarsko-metalur¹ke kompanije i "Kuzba¹razrezuglja" Iskander Mahmudov dele 86. i 87 mesto sa po osam milijardi dolara, procenjuje Forbs.

(Beta/MONDO)


Wolf

JBT!!! Koliko para...3.500 milijardi dolara :ohman:

mikele

Ако се настави овај тренд,Гејтс ће следеће године први пут после 13 година да изгуби прво место јер Бафет је сваке године све ближи и ближи,а ни овај Мексиканац није за подцењивање :K :K :K
Човек напредовао за 19 милијарди :Bog :Bog :Bog

jecapereca

#3
Miskovic je tu gde jeste "samo" zahvaljujuci Slobinim olaksicama, i to u kom vremenskom roku je stigao dotle. :bljak:  :namcor

Bred

To i jeste tragedija, stoje Miskovic pocetni kapital garant stekao u transferovanju novca sa Kipra gde je pretpostavljam igrao ulogu posrednika. Ali da covek ima smisla za ulaganje- ima.

Roben

ма то је баш тешко да имаш смисао за улагање кад имаш огроман капитал
не кажу џаба "успешни бизнисмени" немој да ме питаш за први милион

Wolf

Quote from: Roben on 12-03-2007, 11:04:23
ма то је баш тешко да имаш смисао за улагање кад имаш огроман капитал
не кажу џаба "успешни бизнисмени" немој да ме питаш за први милион
Da, da...Sve mozes da pitas, ali za prvi milion, nikako!

katarina

Quote from: Roben on 12-03-2007, 11:04:23
ма то је баш тешко да имаш смисао за улагање кад имаш огроман капитал
не кажу џаба "успешни бизнисмени" немој да ме питаш за први милион

pa nekome je tesko. Nije tesko uloziti, tesko je "obrnuti"!

Masha

Uh, uh, uh, meni treba samo taj milion, tacno znam sta bih sa njim radila.  :loptica

mikele

Quote from: masha on 13-03-2007, 17:09:34
Uh, uh, uh, meni treba samo taj milion, tacno znam sta bih sa njim radila.  :loptica
Па играј лото,можда ти се посреће :K

Ја само могу да додам да ови што се богате за неколико година(Мишковић,Карић,па и ови Руси,сви редом) су се обогатили неким ''мутним радњама'',користећи погодности које им је пружао систем.Ту не треба никакво знање,само треба да познајеш праве људе.Само то :wall: :wall: :wall:

Masha

#10
Hhahahah, pa mikele, to za loto i nije tako losa ideja, mozda mi se sad i posreci  :K

Roben

у Америци је велики добитак
само не знам како ћеш толике паре да унесеш у земљу  :hmm
мада што би се враћала

Masha

Pa ja rekoh da mi samo treba taj pocetni milion. Sve drugo znam kako bih  :wink:

stef

 Bicu i ja na toj listi, za koju godinu...I onda cu sve pokloniti u dobrotvorne svrhe... :cvet

Dukica

Evo,mo¾e¹ meni da daruje¹ koju stotinu hiljada...
Skromno... :smekerica:
Nema ni¹ta od lotoa( valjda nije lota  :shock..Loptar Mateus)...
Samo da si ðon i to je dovoljno pa da ima¹ milione..
Tako da Stef,ne verujem da æe¹ biti na toj listi, ever! :cvet