Gazirani sokovi koji su dobri za vas

Started by Bred, 12-03-2007, 10:18:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

Kompanije Koka-Kola i Pepsi planiraju lansiranje novih gaziranih piæa koja æe sadr¾ati vitamine i minerale.

Kompanije su se na taj potez odluèile nakon ¹to je sve veæi broj ljudi poèeo da se odrièe gaziranih napitaka zbog njihove navodne povezanosti sa porastom gojaznosti.

Industrija gaziranih piæa i dalje ostaje polje velikih profita, sa 68 milijardi dolara godi¹nje zarade, ali se broj potro¹aèa polako smanjuje, odluèujuæi se radije za fla¹iranu vodu, sokove i zeleni èaj.

2005. godine po prvi put smanjena je prodaja gaziranih piæa tih kompanija.

Koka-Kola i Pepsi na tr¾i¹tu æe ponuditi nove napitke Diet Coke Plus i Tava, koji æe biti promovisani kao mineralni napici.

Giganti bezalkoholnih napitaka odluèili su da, umesto naziva "gazirana piæa" koriste  termin "mineralni napici", po¹to su konzumetni odbijeni ovim nazivom zbog njegove povezanosti sa sve veæim porastom gojaznih osoba u Americi.

Ideja o promovisanju mineralnih napitaka nije potpuno nov koncept po¹to je 2004. godine kompanija Kedburi ©veps napravila pometnju na tr¾i¹tu svojim proizvodom 7Up Plus, niskokaloriènim piæem obogaæenim vitaminima.

Kedburi ©veps poku¹ao je 2006. godine da pro¹iri ponudu, promovi¹uæi 7Up kao „100 posto prirodan“ napitak, meðutim, usled pritiska grupa za zdravu ishranu, da  zbog postojanja kukuruznog sirupa bogatog fruktozom to gazirano piæe ne mo¾e biti nazivano prirodnim, proizvod je povuèen sa tr¾i¹ta.


b92

AquArius

Isto ..... drugo...

E sad,
onaj ko zna da gazirano nije ni za sta i da ga ne treba piti,
nece ga piti, ma kako se zvalo.

Onaj ko ne zna/ne zanim ga/boli ga uvo,
ima da ga pije, pa makar umr'o.


Nesto sam niske vere u ljudsku svest trenutno.  :roll:




nasty girl


Wolf

Ne znam...Ne pijem gazirane sokove skoro godinu dana
i uopste mi ne nedostaju :loptica

philoserbiana

nista gazirano nije dobro za nas,sta god nam oni rekli

Wolf

Quote from: philoserbiana on 12-03-2007, 12:16:08
nista gazirano nije dobro za nas,sta god nam oni rekli
Slazem se...Zato sam sve izbacio.
Ne pijem cak ni gaziranu vodu.
Obicna H2O je zakon :! I to 2-3 litre dnevno.

Masha

Ja se trudim da ih ne pijem. Ponekada mi se bas bas pije coca-cola i tada je i popiejm cisto da me zelja mine i onda sam mirna neko vreme  :wink:

qwertz

Do pre 2 godine bilo je dana da popijem i po litar koka kole dnevno! U tom periodu sam se ugojio nekih 7 kg! Od pre 2 godine ne pijem gazirana pica, em sto sam smrsao 9kg, em se lepse osecam! Nemam zelju ni da probam bilo kakva nova gazirana pica!

mikele

Ја кока-колу не пијем већ дуже време,али волим да попијем битер лемон. :>
Он ми баш прија и угаси ми жеђ скроз.

Darker

Quote from: philoserbiana on 12-03-2007, 12:16:08
nista gazirano nije dobro za nas,sta god nam oni rekli
Zato dere¹ pivo, hmmm?:-)
Ja pijem samo gazirani sok od jeèma, fenomenalan je + prirodan:-)

katarina

isto s..nje samo drugo pakovanje.
nego treba uciti od iskusnih, kako prodati krdzu...

Maslacak

Ja pijem gazirano :> Zapravo, jedino od sokova sto uopste volim su gazirani, i eventualno djus...sve ostalo mi je preslatko, i moram da pijem vodu posle toga :K
ali ja toliko malo generalno pijem sokove, da cisto sumnjam da mi to malo sto popijem na neki nacin ugrozava zdravlje.

willie the scot

casa koka kole je dobra za varenje...nisam mogao da verujem,ali mom djedu je lekar propisivao istu kada je imao nekakve git opstrukcije...
takodje,preporucuje se kod mucnine razlicitog porekla,ali to je verovatno isti mehanizam.

Smrda

Quote from: willie the scot on 12-03-2007, 20:43:25
casa koka kole je dobra za varenje...nisam mogao da verujem,ali mom djedu je lekar propisivao istu kada je imao nekakve git opstrukcije...
takodje,preporucuje se kod mucnine razlicitog porekla,ali to je verovatno isti mehanizam.
dehidratacija,verovali ili ne...stomacni grip,trovanje hranom...

AquArius

poznate su mi navedene "indikacije"

jok coca-cola  :nene: