Daj organ, smanjim ti kaznu

Started by nasty girl, 13-03-2007, 10:29:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

nasty girl



Prema predlogu zakona u Ju¾noj Karolini, odabrani osuðenici koji postanu donatori organa ili ko¹tane sr¾i mogli bi da napustie zatvor do 180 dana pre isteka kazne.

Zakonodavci u amerièkoj saveznoj dr¾avi Ju¾noj Karolini razmatraju moguænost ubla¾avanja kazne za zatvorenike koji doniraju organe.

U Ju¾noj Karolini su se na ovaj korak odluèili zbog hroniène nesta¹ice organa namenjenih transplantaciji.

Pravni struènjaci upozoravaju na savezne zakone u SAD-u koji zabranjuju davanje bilo kakvih potsticaja ili beneficija potencijalnim donatorima.

U SAD-u na transplantaciju èeka vi¹e od 95.000 ljudi, a godi¹nje ih ne doèekav¹i spasonosni organ umire 6.700.

Vecernji List

Wolf


Masha

Juzna Karolina je to. Nego, meni je bas zao tih ljudi sto umiru usled cekanja na transplantaciju tako da ozbiljno razmisljam da jednog dana, kada me ne bude, moji organi, oni koji budu valjali, budu dati nekome.

Mashrum

Quote from: masha on 13-03-2007, 22:23:32
tako da ozbiljno razmisljam da jednog dana, kada me ne bude, moji organi, oni koji budu valjali, budu dati nekome.
Samo nemoj da to pre tvoje smrti saznaju,jer æe¹ onda te¾e dolaziti na red kod lekara..obzirom da oèekuju tvoje organe..  :>