Iliæ: B92 kao istra¾ni organ

Started by Roben, 13-03-2007, 23:08:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Darker

Da, ali ti sebe identifikuje¹ sa Srpkinjama, a ja sa Srbima, hahahhahahahahha
I to je stvar percepcije:-)

pop

Dolaze kod Olje redovno dss-ovci, to je fakat, a i njen tatko je siva eminencija dss-a, tako da si, brede, malo promasio emisiju (da ne kazem temu).

Najzanimljiviji su mi ti 'iole bolje informisani gradjani', sto se informisu iz Kurira, Pressa ili njihove malo uvijenije forme - Dnevnika 2 Nacionalne televizije (koja se hvali sto je toliki narod placa, a ako je ne platis - odma' te tuze). Kako da i bude drugacije, kad tu televiziju vodi chovek koji je devedestih bio ministar informisanja iz redova JUL-a.

Sto se tice b92, vec smo na vise mesta 'tupili' o toj temi. Postoji drasticna razlika izmedju osude primitivizma, prostakluka, radikalske demagogije, pa i kriminala od tzv. antisrpstva. Poenta je da je to bukvalno jedina televizija na kojoj se moze cuti drugacija 'pesma', pri cemu mislim na emisije tipa Insajder ili Jedinica. Dokaz koliko rec na televiziji moze da znaci je i to sto je posle Insajdera o kiparskim parama, konacno podneta tuzba protiv nekih koji su u to bili ukljuceni(sa zakasnjenjem od samo 6 godina). Da nema njih, ko bi drugi izazvao Kapitalca da pokaze svoje pravo, prostacko lice. Kome se ne svidja takva televizija, moze da prebaci na bilo koju od preostalih televizija i da slusa istu 'pesmu', sa malko drugacijim aranzmanom.

Bred

Pa pope, nismo svi informisani kao ti , ipak se mi informisemo iz Kurira,Presa, Blica i drugih novina i Tv stanica, a tebi garant dolaze Smrk, Tadic i Kostunije na slavu pa tamo dobijes informacije iz prve ruke. :K
Hvala Bogu sto nismo osudjeni samo na b92. Necu da opet pocnemo pricu o njima ali meni kao gledaocu se nimalo ne svidja stil koji neguju kod svojih novinara a to prelazi kad kad granice uljudnog  ponasanja i de facto favorizuju "antisrbe".
Meni je simpa ono sto je Selja rekao, ali da je to rekao kao obican gradjanin-to bi bilo ok, a ovako-ipak je on ministar. :wink:

besno pile

#48
Quote from: Bred on 20-03-2007, 15:53:53
ali meni kao gledaocu se nimalo ne svidja stil koji neguju kod svojih novinara a to prelazi kad kad granice uljudnog  ponasanja i de facto favorizuju "antisrbe".


jaoooooooooooo,bred......
ne mogu da verujem....
pouzdano mogu da tvrdim da je to jedna od retkih tv/radio stanica koja  ne uci svoje novinare da pisu kako gl.i odg. kaze,vec im daje pravo da razmisljaju svojom glavom i prenesu svoje vidjenje stavari....

a o favorizovanju "antisrpstva"......nemam kometar,stvarno :nonono:

Bred


Roben

Quote from: besno pile on 20-03-2007, 16:03:27
jaoooooooooooo,bred......
ne mogu da verujem....
pouzdano mogu da tvrdim da je to jedna od retkih tv/radio stanica koja  ne uci svoje novinare da pisu kako gl.i odg. kaze,vec im daje pravo da razmisljaju svojom glavom i prenesu svoje vidjenje stavari....

a o favorizovanju "antisrpstva"......nemam kometar,stvarno :nonono:
ма да  :bljak:

pop

Vec sam ovo negde napisao, ali eto da pojasnim: kad me nesto interesuje, ja lepo procitam to i u Blicu, Glasu, Politici itd., ali pogledam i Kurir, Press i ostalo sto se prodaje na trafici, a nisu novine; onda lepo to pregledam na tv-u (rts, b92..., ali i bbc, euronews... zavisno od teme), pa proshvrljam i po netu. Ako poznajem nekog ko ima neke veze s pomenutom temom - jos bolje. Na kraju, sam stvorim sliku o cemu se radi, ali dooobro zapamtim gde sam sta video. Zato imam neka pojma koji medij sta forsira. Verujte mi, za sve ovo treba manje od sat vremena!

Ponekad istina ne prija ushima, ali to nije razlog da okrecemo glavu i slusamo samo ono sto nam se dopada. Ja bih najvise voleo da bude 5 televizija sa 5 potpuno razlicitih politika, pa onda nek' svako sam zakljuci po svojoj volji. Dok god neko iole odstupa od mediokriteta i jednoumlja, ja cu se boriti da postoji, tim pre ako je u zestokoj manjini.

P.S. Brede, sledeceg puta zovem i tebe na slavu, da se konacno informises kako treba  :K 

vladimir

Pope, kod nas je obièaj da se na slavu ne zove, veæ ko ti dodje da ga ugosti¹.
Dolazim i ja ako ima¹ peèenja, a i ako slavi¹ posno-dolazim na suljpa! :K
A Bred se raduje koksu za d¾, misli da æe Èeda da mu da u znak pomirenja! :lol: :lol: :lol:
I treba da istra¾uju, zato su novinari, samo me u uredjivaèkoj politici B92 nervira veæe prisustvo Sonje Biserko, Nata¹e Kandiæ, B.K. Vuèo...Ali, shvatiæe  i proevropski orjentisani gradjani da su te kravetine samo strani plaæenici koje su u dubini du¹e srbomrsci...

Enea


vladimir

Quote from: Enea on 22-03-2007, 17:18:54
SEDI DOLE- 1!!!

Objasni poentu ovog posta i njegovu vezu sa temom, èisto da mi da¹ razlog (meni ili bilo kom od moderatora) da ti ne izbri¹emo poruku. :hmm

aziraphale

Quote from: vladimir on 21-03-2007, 10:34:25
samo me u uredjivaèkoj politici B92 nervira veæe prisustvo Sonje Biserko, Nata¹e Kandiæ, B.K. Vuèo...Ali, shvatiæe  i proevropski orjentisani gradjani da su te kravetine samo strani plaæenici koje su u dubini du¹e srbomrsci...

Quote from: Enea on 22-03-2007, 17:18:54
SEDI DOLE- 1!!!

@vladimir
ocito si dobio keca iz gradjanske kulture i vaspitanja. mislim, ti i bred kad odvalite ume da bude tesko da vam se ne odgovori.
uzgred, ne smes da zaboravljas Borku Pavicevic. i ona je podjednaki antisrbin, strani placenik i srbomrzac. zaboravih, i kravetina.


vladimir

Quote from: aziraphale on 23-03-2007, 09:02:25
@vladimir
ocito si dobio keca iz gradjanske kulture i vaspitanja.

Ako se gradjanskom nekulturom i nevaspitanjem smatra izra¾avanje sopstvenog mi¹ljenja u vezi odredjenih ljudi i njihovih postupaka, onda i jesam primitivac... :hmm  Hvala Bogu ¹to sam takav! :>

Ali, i dalje mi nije jasno kakve veze ima Enein post sa samom temom...Sledeæi post koji nema veze sa temom bri¹em.

@Azira:Nastavak rasprave kad se vidimo u kafani... :>

Bred

ti i jesi primitivac ali ja nisam.  :V  :K aziraphale nauci da prihvatis i cujes[procitas] i tudje misljenje makar se ono dijametralno razlikovalo od tvog.

vladimir

Quote from: Bred on 27-03-2007, 13:30:49
ti i jesi primitivac ali ja nisam.  :V  :K

Naravno, ti si  :gay: