Ubuduæe samo javno ispitivanje

Started by Bred, 14-03-2007, 13:21:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

aziraphale

opusteno mogu da uvedu i ocenu za stil, kad vec uvode obavezan scenski nastup. a sta cemo sa ljudima koji imaju treum od takvih stvari. to nit je smesno nit je lako.

besno pile, kako ti komentarises ovakav vid "komunikacije" sa studentima?

rodiæ

svaka èast za ideju javnog ispitivanja u amfiteatru pred svim studentima al opet ti profesor mo¾e pre ispita dati kombinaciju i ti je nauèi¹ i æao

pereca

Naravno, uvek moze da se nadje nacin na koji ce korupcija opstati.
Resenje je u promeni svesti, mentaliteta... sto kod nas tesko ide.
I dalje mislim da je pismeno polaganje najbolje resenje.
A scenski nastup mozemo da vezbamo na vezbama.
A i ako nismo do sada naucili da se izrazavamo, tesko da cemo uspeti nesto da promenimo ubuduce. Imajmo u vidu da nas fakultet upisuju vukovci i odlicni djaci, pa valjda petice iz srpskog jezika nesto znace. U toku studija jos da doradimo strucno izrazavanje, a to moze kroz vezbe gde bi asistenti to ocenjivali ili na neki nacin vrednovali, karakterisali kroz kartone, dosijee za svakog studenta.

Znam da ne postoji idealno resenje. Uvek ce nesto da skripi, ali korupcije ne sme biti ni u tragovima.

Al-Jasmina

ne znam kako bi se mi svi iskombinovali za polaganje iskljucivo u amfiteatrima... :hmm

pereca

Pa mozemo da polazemo pismene ispite i u laboratorijama, biblioteci, ucionici...

Al-Jasmina

..holu, menzi! :K

ma OK je...mada me ne odusevljava polaganje u laboratoriji...tanki papiri na onih ciglicama- rukopis mi bude katastrofa :)

krajina

neke ispite je bolje polagati pismeno al neke je bolje usmeno>fiziologija,farmakologija,botanika,farmakognozija trebaju usmeno,a ostali i mogu pismeno

Bred

QuoteA i ako nismo do sada naucili da se izrazavamo, tesko da cemo uspeti nesto da promenimo ubuduce. Imajmo u vidu da nas fakultet upisuju vukovci i odlicni djaci, pa valjda petice iz srpskog jezika nesto znace. U toku studija jos da doradimo strucno izrazavanje, a to moze kroz vezbe gde bi asistenti to ocenjivali ili na neki nacin vrednovali, karakterisali kroz kartone, dosijee za svakog studenta.
Hm, ne bih se slozio. "Strucno" izrazavanje pojedinih profeosra u smislu gramatickih gresaka i nepravilnog izgovaranja reci je takvi da ne znam da li su oni ikad imali srpski jezik. Ne svi ali dobar deo. Tako da mislim da javno ispitivanje nista ne bi promenilo u tom smislu.

Milos82nbg

Sreca pa sam sve ispite koji se polazu usmeno ispolagao.
Mislim da je problem to sto ako profa oce da te obori moze da
te pita neku sitnicu koju ne znas i  :wave: .Na srecu najveci
broj profesora nije takav. Pismeno polaganje takodje moze da
bude problem - daju koske od pitanja(traze se sitnice
a ne sustina, kao na pato i fiziologiji) i padne mnogo ljudi.

pereca

U svetu poestoje odredjeni standardi za izradu testova, pa tako ne sme biti nepreciznih pitanja, mogucnosti dvosmislenih pitanja i odgovora, tacno se zna kakvo se znanje trazi za koju ocenu.
Ali daleko smo mi od toga.

Masha

#25
Minstarstvo, na celu sa Vuksom, je bas "zablistalo". Prvo da li neko moze da tvrdi da neki student x nece dati profesoru y sumu z pre nego sto udje u taj amfiteatar koji je opremljen uredjajima za snimanje? Poznato je da se u Srbiji vecina poslova sklapa u kafani uz neku klopicu i picence tako da ne sumnjam da ce se x i y snaci ukoliko to zele. Drugo, imamo li mi para za ovo planinarenje? Ili, drugim recima, godinama unazad na vecini fakulteta ne postoje normalni uslovi za rad, kao sto ne postoje ni normalni uslovi kada udjete u najobicniji toalet ( Darkeru i ovako podrzavam tvoju akciju  :wink:) i za sve to drzava para nema, ali sada su spremni da svaki fakultet opreme uredjajima za snimanje. Trece, malo mi je vise muka od toga da se kolektivnim merama prikrivaju individualne odgovornosti.

Adonis_Vernalis

Veliki Brat u akademskoj formi... Daj bre da direktno prenosimo ispite na Drugom programu RTS. Ili na B-92. To moze da bude visestruko korisno: morate da izlazite na ispite, jer ce vas mama i tata gledati u zakazano vreme. Ako roknete na ispitu, vidi vas cela Srbija, pa cete se za sledeci bolje spremiti, da ne biste opet pali na ocigled svih. I da ne elaboriram dalje. Jos ce mi se ideja i dopasti...

Al-Jasmina

Quote from: Adonis_Vernalis on 21-03-2007, 13:23:52
Veliki Brat u akademskoj formi... Daj bre da direktno prenosimo ispite na Drugom programu RTS. Ili na B-92. To moze da bude visestruko korisno: morate da izlazite na ispite, jer ce vas mama i tata gledati u zakazano vreme. Ako roknete na ispitu, vidi vas cela Srbija, pa cete se za sledeci bolje spremiti, da ne biste opet pali na ocigled svih. I da ne elaboriram dalje. Jos ce mi se ideja i dopasti...

Isuse, i Kafka bi se zgranuo :K

:116:

zoe

Ма мени се идеја нимало не допада... зар нисмо сви разглабали на тему, зашто људи гледају Великог брата? :smekerica:

Adonis_Vernalis

#29
Hej, ni meni se ne dopada sledeca ideja: ne svidja vam se ocena koju vam je moja malenkost dodelila, pa potegnete u arhivu video-kaseta, pronadjete svoj ispit, i onda, sa uvek spremnim i narajcanim advokatima, krenete da me razvlacite po kojekakvim sudovima i telima, ubedjujuci Veliku porotu da je ovaj smrtnik pogresio i pokvario vam prosek za ocenu-dve, sto vam je oduzelo mladost, izbilo mogucnost da se dobro zaposlite, udate/ozenite, imate decu i slicno...

Jos manje mi se dopada ideja da neko, ko profesora nije ni video, ocenjuje vrednost necije profesure.

A najmanje mi se dopada ideja da mi, a priori, samo zato sto sam profesor, niko zivi ne veruje i da ja vazda moram da dokazujem svoju nekorumpiranost! Procerdacu polovinu preostalog zivota dokazujuci da nisam kriv, popunjavajuci obrasce, postujuci odredbe Sistema Kvaliteta i slicno. A sta ako strcim? Sleduje mi Prokrustova postelja... A ko ce drzati nastavu, ili bar njen privid? Vuksanovic!? Ili neki njegov naslednik? Ma, dajte... tek to bi bio Kafka na kvadrat...

Ironijom, koja se granici sa sarkazmom, cesto se sluzim... Izvin'te...