Zatvorimo kopirnicu i kafe na Farmaceutskom fakultetu

Started by ares, 15-03-2007, 01:14:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

pereca

Quote from: MiKy on 26-03-2007, 16:41:18
ako je kopirnica vlasnistvo fakulteta zasto onda rade one kretenuse a cene su onako nenormalne?  (pereca je izvor, u temi bojkot kafica)

I ja se pitam.  :hmm

Maslacak

mozda su cene nenormalne da bi naterale studente da kopiraju samo u krajnjoj nuzdi, po 2-3 lista, da ne bi bilo guzve i da bi bili efikasniji? :>

samo...zasto je onda uvek guzva? I zasto nikad nemaju vremena da mi iskopiraju ta 2-3 lista? :hmm doduse...ne pamtim kad sam tamo nesto kopirala...mozda se nesto i promenilo :K

lane

Мени је увек мука када морам да одем тамо и увек се трудим да то и избегнем...
Али већина професора нам тамо остави нека предавања (а неки пут не ставе на сајт), па онда мораш...
Углавном за 2-3 стране чекам пола сата... .grins.

Bred

elem, nemojte tako o zenama koje rade u kopirnici, ja sa njima nikad nisam imao problema, verovatno zavisi i od vaseg nastupa!
Meni je davno objasnjeno da se cene takve zato sto nasa kopirnica kopirnica radi sve na belo tj legalno, radnice su prijavljene, za njih se placa porez itd. I da fakultet nema zaradu od kopirnice vec jedva uspeva da pokrije troskove plata i odrzavanja masina...

cvjetic


mikele

Quote from: Bred on 27-03-2007, 12:38:52
elem, nemojte tako o zenama koje rade u kopirnici, ja sa njima nikad nisam imao problema, verovatno zavisi i od vaseg nastupa!
Meni je davno objasnjeno da se cene takve zato sto nasa kopirnica kopirnica radi sve na belo tj legalno, radnice su prijavljene, za njih se placa porez itd. I da fakultet nema zaradu od kopirnice vec jedva uspeva da pokrije troskove plata i odrzavanja masina...
Јесте,како да не.То су само празне приче.Ако неко хоће да ми каже да су због тога услуге дупло скупље код њих,него у другим копирницама,џаба ми прича јер ја не верујем у те глупости.
Па све копирнице плаћају одржавање машина,струју,своје раднике и плаћају им социјално,а једина разлика је што на факсу дају увек фискалне рачуне.Значи разлика је за ПДВ,тј 18%.
Што се тиче радница,немам ја ништа против њих(мада многи имају),али имам против цена услуга које нам они тамо наплаћују.

zabica

konkretno - kopirnica u zgradi do mene uvek izdaje fiskalne racune, placaju se svi redovno a cene su vise nego pristupacne, cak studentske, tako da su to prazne price...

nema zarade od kopirnice  :hm ne bih rekla...

Bred

kazem samo sta je meni receno... i vi ne mozete znati da  li su druge kopirnice prijavile svoje radnike ili oni rade na crno :wink:

Al-Jasmina

Zar niej nekada na fasku bila kopirnica koja je imala normalnije cene?

stef

 Jeste. Tada se taj prostor izdavao privatniku. Profesor Sote, koji je prodekan za finansije, ce uraditi finansijski plan, posle toge ce se znati da li ce kopirnicu drzati neki privatnik, ili ce fakultet spustiti cene...

mikele

Quote from: Bred on 28-03-2007, 12:52:53
kazem samo sta je meni receno... i vi ne mozete znati da  li su druge kopirnice prijavile svoje radnike ili oni rade na crno :wink:
Па рецимо можемо да знамо јер познајемо(тј ја познајем) власника једне копирнице и то га баш екстра знам,тако да... :pst
Толико о томе

Bred


Roben

Quote from: Bred on 29-03-2007, 12:13:45
1 kopirnica od koliko u Bgu :wink:
поента је у цени копирања а не колико копирница ради легално
а услугу нећу да коментаришем да се не нервирам

Bred

roben, dobro znas da smo mi na Farmaciji[bar sto se uprave tice] veci legalisti nego sami pravnici :wink:

Smrda

Quote from: Bred on 29-03-2007, 12:39:42
roben, dobro znas da smo mi na Farmaciji[bar sto se uprave tice] veci legalisti nego sami pravnici :wink:
je li ovo ironija?
ili ti zbilja?
:luda 8)