Film "300" i reakcije na njega

Started by darusaz, 16-03-2007, 23:21:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

leila_bgd

Mene je film odusevio!!!!!!!!!!!!!
Pored same tematike i grafika je extra odradjena a ni gluma ne zaostaje...
Ne znam da li zbog velikog platna i bioskopske atmosfere, ali na mene je bas ostavio jak utisak

mikele

Одгледао сам филм јуче и могу вам рећи да се десило тачно оно што сам очекивао.
Тематика као сама тематика је екстра.И филм је екстра до једног тренукта када су почели да излазе разноразни мутанти и монструми који су се борили на страни Персијанаца.А сам Ксеракс има око 3 метра,можда мало јаче :shock
А главни глумац који глуми краља Леонида,мислим да се зове Џерард Батлер,је одглумио екстра.Стварно ме је одушевио. :pljes: :pljes: :pljes:
Ефекти као ефекти су стварно одлични и филм је спектакуларно урађен,али ипак остаје ''горак укус'' ових монструма,тако да...
Могло је и боље,ипак је то један историјски догађај,а не бајка као Господари прстенова. :ohwell:

Smrda

ej,a je li neko citao strip?
i koliko je veran film..stripu?

cvjetic

da ne ponavljam isto sto je mikele rekao,iste su impresije u potpunosti...


a Dzerar Batler je fantasticno odglumio,svaka cast! :pljes: :pljes:

Smrda

e sad sam ga gledala..
manje vise,isto kao i vi...
ali samo zelim jednu stvar...
ima li ko mjuzu iz filma..?
mi jadni sa dialupa ne mozemo da gi nadjemo na netu...ako gi negde ima...

aziraphale

Quote from: smrda on 29-03-2007, 21:39:46
e sad sam ga gledala..
manje vise,isto kao i vi...
ali samo zelim jednu stvar...
ima li ko mjuzu iz filma..?
mi jadni sa dialupa ne mozemo da gi nadjemo na netu...ako gi negde ima...

sta nudis zauzvrat?

Al-Jasmina


mikele

Нисам читао стрип,али сам га мало прелистао пре него што сам ушао на пројекцију филма.И колико сам могао да приметим,све је било идентично као на филму.То је оно што сам могао да видим за тих пар минута листања,тако да не могу са сигурношћу да тврдим.By the way, стрип је на премијери коштао 1399 дин,а у слободној продаји ће бити мало скупљи јер су ово биле као специјалне цене,са неким попустом. :roll:
И да,ако неко нађе негде музику на нету,нека нас обавести на овој теми.И ја ћу потражити,али сам нешто слаб са временом,тако да...

Smrda

da,da...skontah da je identican stripu...
sto ce reci da sma onda malo vise odusevljena..
a za muziku,izgleda da sam se snasla...
pa cem da ti javnem,kad mi daju,moze?



Quote from: aziraphale on 29-03-2007, 21:41:40
Quote from: smrda on 29-03-2007, 21:39:46
e sad sam ga gledala..
manje vise,isto kao i vi...
ali samo zelim jednu stvar...
ima li ko mjuzu iz filma..?
mi jadni sa dialupa ne mozemo da gi nadjemo na netu...ako gi negde ima...

sta nudis zauzvrat?

ti znas....
razglednicu!! :smekerica: :luda
moze?tj.kad? :>

hulio_salinas

Gledao sam sinoc film.

Najjaci utisak na mene je ostavila fotografija filma. Direktor fotografije je do savrsenstva uradio svaki detalj. Film je vise slideshow vrhunskih slika, nego sam film. Da ste bilo kog trenutka zaustavili kamere, dobili biste savrsenu sliku, koja je dobra do najsitnijih detalja.

Naravno nista od slike ne bi bilo, da muzika nije bila vrhunska. Zamerka je samo sto je u nekim trenucima bila suvise intenzivna. U nekoliko navrata je "gusila" naratora. I previse scena su pojacali intenzivnom muzikom. Jeste da je svaki kadar vrhunski, ali nije i presudan u filmu. Stoji to da je fotografija SVAKE scene uradjena do savrsenstva, ali hteli su malo vise, pa su od svake scene pravili kljucni momenat filma.

Ne znam da li ste provalili melodiju "Zajdi, Zajdi"?! Pred sam kraj filma, kada narator vraca kraljici Leonidinu ogrlicu. Odusevio sam se kada sam prepoznao cuvene makedonske zvuke. Ne znam da li je to namerno uradjeno ili je poklapanje suvise slucajno. Meni je privuklo paznju.

Naravno, kroz film se provlaci americki patriotizam. Jeste da je prica o Grcima (Spartancima), ali morali su Ameri malo da ga zacine sa svojim frazama.

Takodje, primetili ste malo americkog humora. U nekoliko navrata su Spartanci odvalili po neku foru - pokidao sam se. Ne znam da li su stvarno Spartanci bili tolike saljivdzije, ali ajd sad.

Provalio sam jednu smesnu gresku - kada ide poslednja scena (fotografija) kod klanca, prikazani su poginuli Spartanci, a sa njima i kralj Leonida. Ko zna koliko zabodenih strela u telima Spartanaca, a na mestu gde strela preseca kozu - NEMA KRVI. Najvise se videlo na Leonidinim grudima, koja su izbodena sa nekoliko strela, a krvi nigde. Pa kako, majku mu?

Takodje ostaje jedna neresena misterija. Kako je Kserks dosao do onog podmicenog savetnika? Znate da je onaj Savetnik (koji je izbegavao da krene u rat) bio potplacen i da je kod njega nadjen Kserksov novac. Kako? Kako i kad je on stupio u konktakt sa Persijancima, kad su se Persijanci tek iskrcali na obalu i nisu znali za onaj tajni prolaz. ??

Najveca zamerka moja je kao i vasa - monstrumi i natprirodna Kserksova velicina. Ajde, u toj velicini mozemo naci neku simboliku - kao veliko zlo, veliki i glup, pohlepan, fizicki jak (bla bla)... ali sta je sa onim "bicima". Stvarno su preterali. To mi je pokvarilo ceo film, koji je u sustini odlican.

U jos jednom delu filma, Ameri su pokazali svoje lice. Kada je kapetanu poginuo sin... Znamo (iz istorije) da su Spartanci nemilosrdni i da ih nista ne moze izbaciti iz takta. Cak ni smrt bliznjeg. Onda se postavlja pitanje zasto je kapetan "popi*deo" kada je video obezglavljenog sina? Ponavljam, u danasnjem svetu je to vise nego normalno, ali u istoriji Sparte se ne pamte takve price. Ili sam ja pogresno informisan.

Jos jedan detalj filma je zrtva danasnjice - kraljica. Ona je odigrala jednu od kljucnih uloga u celoj toj prici, ali kako? Svi znamo da u to vreme zene nisu bile na zavidnom polozaju, a pogotovo u surovoj i "muskoj" Sparti. Tipican americki detalj - zena kida.

============

Kada prestanem da ke*am, mogu da zakljucim da je film odlicno uradjen. Vodilo se racuna o detaljima i o velicanstvenosti filmske tehnike. Kombinujuci sliku i muziku, napravljen je spektakl pred ocima publike. Dakle, film je odlican uz jedan veliki propust - oni monstrumi kod Termopila.

Predlazem svima da ga pogledaju. Ja sam prvi protiv bilo kakvog vida nerealnosti, ali u ovom filmu to se moze "progutati".

AquArius

Posle ovod posta ne moras film ni da gledas,
sve si vec video.  :K

Pade mi na pamet, mozda nema krvi na grudima, zato sto je nema i u stripu?
Ali nemam pojma da li je nema u srtipu. :hmm




Smrda

Hulio,
a da nisi malo pogresio fax? :>
ha,ha..extra izvestaj...
ej i mene je iznerviralo to za krv,tj sto je nema...
ali ne htedoh da pominjem,da ne ispadne da sitnicarim...



message for the queen.. :Bog :Bog
jako je slicna  sa zajdi,zajdi,pocetak  isti...
a ostatak,mislim da ima male razlike..
ja sam se cak istripovala da razumem reci.. :>
Lm,nista bez Balkana :Bog

stef

Quote from: smrda on 29-03-2007, 21:39:46
e sad sam ga gledala..
manje vise,isto kao i vi...
ali samo zelim jednu stvar...
ima li ko mjuzu iz filma..?
mi jadni sa dialupa ne mozemo da gi nadjemo na netu...ako gi negde ima...
Skinuo ja mjuzu...

mikele

Где си скинуо? :hmm
Дај нам линк,па да и ми скинемо :luda

hulio_salinas

Quote from: smrda on 02-04-2007, 10:58:05
jako je slicna  sa zajdi,zajdi,pocetak  isti...
a ostatak,mislim da ima male razlike..

Ne, ne kazem da je ista, naravno. Ali onaj pocetak ima preslikane tonove. Posle toga ide varijacija na temu, ali pocetak je stvarno mnogo mnogo slican "Zajdi, Zajdi".