Film "300" i reakcije na njega

Started by darusaz, 16-03-2007, 23:21:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

cvjetic

Quote from: mikele on 02-04-2007, 14:32:25
Где си скинуо? :hmm
Дај нам линк,па да и ми скинемо :luda
on to skida sa BearSharea...informacija iz prve ruke... :luda

Al-Jasmina

Hulio,
ta kraljica jeste bila legenda svog doba,
a zna se da su zene Sparte bile zestoke kao i njihovi muskarci,
mozda ne u maniru amazonki,
ali jestu bile chelichne  :>

[secate se sta je majka spartanka rekla sinu kog je ispratila u rat:
" Vrati se sa stitom ili na njemu "
(pobedi ili umri)]

trinity

Hulio mislim da krv bas i nece da tece dok ne izvadis strelu, to je najveca greska kada te neko ubode nozem npr. nikada ne treba da izvadis noz dok ne dodjes do lekara (verovatno lupam ali to sam negde cula)
Da se vratim na temu film je odlican narocito fotografija i muzika nista me nije toliko odusevilo.
Ja ne volim istorijske filmove, jer obicno glavni glumci umiru na kraju pa se bas izbedacim, ali ovaj ne zalim sto sam odgledala, samo kada bih mogla da zaboravim onu scenu sa prorocicom i onim ``stvorenjima``  :bljak: :bljak:

AquArius

#33
kad god se neko strano telo zabode u telo
ne treba ga vaditi dok se ne pojave specijalci,
ili dok se taj neko ne dovede do strucnih lica.

jao, kako ovo zvuci  :luda

(cuti, bre pa ovakvi saveti zivot spasavaju u svakodnevnom zivotu :trfr:)
al-dzazira was here  :smekerica:


e sad ... muzika,
moze i sa torrenta da se skine,
radi je izvesni Tyler Bates,
odlicna je.

:>


mikele

Quote from: cvjetic on 02-04-2007, 15:57:31
on to skida sa BearSharea...informacija iz prve ruke... :luda
Хвала  first lady :K

johny cage

A sada malo originalnijih komentara. Videli ste u filmu trenutak kada je spartanska vojska bila opkoljena. Svi spartanski vojnici bili su prekriveni svojim oklopima, samo je kralj Leonida stajao uspravno i prkosio Kserksu. Napravio bih poredjenje sa legendom danasnjice, sa kappitenom A.S. Rome, Tottijem.. Leonida sa kopljem, tj Totti sa loptom su izvodili slobodan udarac a ceo tim je zavisio od njih i od tog jednog pokusaja da se savada mnogo jaci protivnik. GOOOOL! :shock :shock :shock

mikele

Quote from: johny cage on 03-04-2007, 22:40:33
A sada malo originalnijih komentara. Videli ste u filmu trenutak kada je spartanska vojska bila opkoljena. Svi spartanski vojnici bili su prekriveni svojim oklopima, samo je kralj Leonida stajao uspravno i prkosio Kserksu. Napravio bih poredjenje sa legendom danasnjice, sa kappitenom A.S. Rome, Tottijem.. Leonida sa kopljem, tj Totti sa loptom su izvodili slobodan udarac a ceo tim je zavisio od njih i od tog jednog pokusaja da se savada mnogo jaci protivnik. GOOOOL! :shock :shock :shock
Нема шта јако оргинално :pljes: :pljes: :pljes: :shock

wolfeitzckie

#37
A za koji tim igraju Xerx i persijanci?

hulio_salinas


johny cage

#39
Za Manchester! koji ce se zaj**ati veceras. Ozbiljno, film nosi veliku inspiraciju u sebi, mozda vecu od bilo kog dela rokija, sadrzi mnogo istorijskih cinjenica. Dovodi nas da zakljucka da svaka sledeca spartanska generacija nosi seme i breme koje ih upozorava na stradanje njihovog najveceg gradjanina Leonide, slicno nasem kosovskom boju, zar ne? :hm

cvjetic

eh,ti muskarci i fudbal... :ball2:

            :K :K :K

hulio_salinas

Takodje, mozes da napravis paralelu sa danasnjicom. Svakom zlu se moras suprostaviti. Ne mozes da dozvolis da postanes rob (u prenesenom smislu). Nista neces uraditi ako sedis sa dzabolebarosima i pricas i pricas i pricas... Nema nista od price. Samo dela, batice.

Samo konkretne akcije i samo napred. Nema nista od sedenja i cekanja. Aktivan odnos prema svetu, nikako pasivan.

Roben

#42
Film 300 obara rekorde u Srbiji?

Film "300: Bitka kod Termopila" u prvih sedam dana prikazivanja u srpskim bioskopima videlo je 22.220 gledalaca, saop¹tila je u èetvrtak distributerska kuæa "Tak".

Kako se navodi, to je najbolje otvaranje nekog stranog filma ove godine u Srbiji i oèekuje se da æe u naredna dva dana delo re¾isera Zeka Snajdera (Zack Snyder) o antièkoj pobedi Grka nad Persijancima postati najgledaniji strani film u domaæim bioskopima.

Iz "Taka" istièu i da srpska verzija zvaniènog sajta filma "300bitkakodtermopila.com" posle dve nedelje postojanja ima najveæu posetu medju filmskim sajtovima sa 190.000 pregledanih strana.

U holivudskoj ekranizaciji grafièke novele Frenka Milera (Frank Miller), u klancu Termopili kralj Sparte Leonida (D®erard Batler - Gerard Butler) i 300 Spartanaca bore se do poslednjeg èoveka protiv kralja Persije Kserksa (Rodrigo Santoro) i njegove invazione milionske vojske.


Izvor: Mondo

damnjan

E, super je film. Imam soundtrack, ako je neko zaiteresovan, neka se javi.
U zdravlje.

_d.0.t_