Otkriven kamp za obuku vehabija

Started by Roben, 18-03-2007, 00:08:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vladimir

Quote from: stef on 19-03-2007, 15:19:07
Uhapsiti, ne pobiti...Da ispadnemo civilizovani jednom, time sto bi ih pobili, opet bi nakacili bedu na vrat..tj medjunarodnu zajednicu...

OK, pohapsiti pre svega, ali æu te podsetiti na sluèaj od pre par godina kada su u ruskom teatru upali mud¾ahedini i mud¾ahedinke sa po par kilograma eksploziva obmotanih oko sebe.I morali su da ih pobiju inaèe bi oni aktivirali eksploziv i pobili mnogo vi¹e ljudi nego ¹to je umrlo prilikom akcije ruskih specijalaca.Isto to mo¾e¹ oèekivati i od Vehabija... :hm
Mislim da u njihovom sluèaju vrlo lako mo¾e da se desi slièan scenario.U tom i takvom verskom fanatizmu i ekstremizmu obièno strada nedu¾an svet.A ako stradaju fanatici koji æe pobiti druge ljude "u verske svrhe", iskreno-boli me za njih!
Teroristi i ne zaslu¾uju da se sa njima postupa civilizovano...Ako veæ se dodje u tu taèku bez povratka...

darusaz

Колегинице и колеге,

немојмо да мешамо и генерализујемо ствари, као што то раде Американци. ИСЛАМ = ТЕРОРИЗАМ  puc није тачно

У свакој групи људи, или у свакој религији могу да се нађу екстремисти. Верски ектремисти самим тим нису верници, односно нису добри верници. Ако је неко терориста или криминалац немојте доводити у везу то са његовом националном или верском припадношћу. Верски мотивисани фанатици и екстремисти су људи заведени од стране разних помахниталих људи.

А да бисте најбоље знали ко вам и како прети, информишите се. ;) Што више о исламу и исламској филозофији живљења знам, мој "страх" је мањи. Не заборавите, људи се плаше само непознатог.

На крају да закључим, немојте падати у ватру и не генерализујте. Ови похапшени су пре свега претња нашим комшијама муслиманима у Србији, па тек онда и самој држави (за то сада постоје и докази, иначе се не бих усудио да употребим тако грубе речи).

Bred

Ko su vehabije (http://www.b92.net/info/emisije/poligraf.php?yyyy=2006&mm=11&nav_id=219286)

darusaz

Бреде,

вехабије су муслимани (колико је мени познато у свим случајевима суниити) који су прихватили ново верско учење односно вехабизам. Само учење настало је у арапским земљама још пре више од 100 година и представља одговор једног (МАЛОГ) броја верника на све већи раздор између традиционалног муслиманског живота каквим је живео последњи у низу Пророка и Божији посланик Мохаммад. Вехабије се гнушају свих прилахођавања муслимана савременом свету и у основи се залажу за истинску веру какву је проповедао Божији посланик Мохаммад. упоредио би их са фрањевцима. Дакле живот у сиромашству и скромности и у потпуном поштовању Књиге односно Кур'Ана.

Такво друштво било би за нас западњаке још шокантније од друштва какво је постојало у талибанска времена у Авганистану.

Вехабије се први пут јављају крајем 70-тих година 20. века по простору бивше Југославије. Наравно, у питању су били млади имами школовани у Саудијској Арабији.

vladimir

Quote from: darusaz on 20-03-2007, 12:15:23
Ови похапшени су пре свега претња нашим комшијама муслиманима у Србији, па тек онда и самој држави (за то сада постоје и докази, иначе се не бих усудио да употребим тако грубе речи).

To je poenta!
Prema teroristima svuda u svetu je jednaka politika, nema pregovora sa njima, za¹to bismo se mi izdvajali? :wink:
Vehabije su pretnja svim gradjanima Srbije (pa i Muslimanima) ako su pripremali teroristièke akcije.I treba ih tretirati kako ih ceo svet tretira.

darusaz

Колега, увек могу да одиграју на карту угрожавања верских слобода, иако је начин на који они исповедају веру погрешан - секташки. А знаш колико је Савет Европе, ОЕБС и остали алергичан на угрожавања разних права баш у Србији....  .grins. .grins.

vladimir

Sve znam.Samo, pre bih rizikovao i to, nego da se desi situacija kao u ruskom teatru...
Ipak se njihovo poimanje verskih sloboda uz pomoæ oru¾ja i oru¾anih akcija ne sme tolerisati.Radije bih, da sam na mestu ljudi iz dr¾avnog vrha, i pao u nemilost EU nego da dopustim da neki verski fanatici i teroristi ugroze ¾ivote dr¾avljana Srbije. puc

Bred

QuoteRadije bih, da sam na mestu ljudi iz dr¾avnog vrha, i pao u nemilost EU nego da dopustim da neki verski fanatici i teroristi ugroze ¾ivote dr¾avljana Srbije.
Pa upravo smo valjda naucili nesto iz blize istorije? A to je da ne smemo da se konfrontiramo sa Eu vec da se "lizemo" sa njima pa kako nam bilo...

vladimir

Quote from: Bred on 22-03-2007, 14:33:05
QuoteRadije bih, da sam na mestu ljudi iz dr¾avnog vrha, i pao u nemilost EU nego da dopustim da neki verski fanatici i teroristi ugroze ¾ivote dr¾avljana Srbije.
Pa upravo smo valjda naucili nesto iz blize istorije? A to je da ne smemo da se konfrontiramo sa Eu vec da se "lizemo" sa njima pa kako nam bilo...

Makar i po cenu da nam ginu dr¾avljani od strane terorista?
Neka, hvala! :nene:

Darker

Pa ako mene pita¹, bolje od strane terorista nego od strane veæih sila koje ne mo¾emo da satremo;-)

vladimir

Pa koja je onda svrha da nam gradjani stradaju od terorista ako ne mo¾emo da ih satremo? :wink:
Ovako æemo se barem pridru¾iti medjunarodnoj borbi protiv terorizma. puc
Uostalom, na taj naèin bismo za¹titili i gradjane Srbije koji su pripadnici islamske verske zajednice, prema kojima su Vehabije takodje bile surove pre par meseci.
Po meni, terorizam je zlo koje treba saseæi u korenu, ne taktizirati i èekati ¹ta æe reæi velike sile, jer u medjuvremenu mo¾e stradati obièan narod, a to nije ne¹to sa èim se treba igrati. :hm
Makar i po cenu da nas "veliki" mrze...

Bred

vladimire, mi vise ne smemo ni prd*uti bez EU ili SAD...

vladimir

Quote from: Bred on 28-03-2007, 15:24:43
vladimire, mi vise ne smemo ni prd*uti bez EU ili SAD...

Mo¾da ti, ja sam upravo prdnuo i nisam pitao ni SAD ni EU... :hm

Videæu da li æe¹ razmi¹ljati tako ako teroristi krenu da deluju po dr¾avi... :roll:

Bred

A ko si pa ti? samo jedna penzionerka vise i naravno da razmisljam samo o svom dupetu. :K
Kad sam rekao mi, podrazumevao sam nase rukovodstvo...

vladimir

Quote from: Bred on 29-03-2007, 15:02:38
A ko si pa ti? samo jedna penzionerka vise i naravno da razmisljam samo o svom dupetu. :K
Kad sam rekao mi, podrazumevao sam nase rukovodstvo...

I sam si shvatio da je na¹e "rukovodstvo" (Ko¹tunjavi i njegova klapa) odavno izgubilo svaki kontakt sa "obiènim" narodom i njegovom dobrobiti i da su izgubili svaku nit sami sa sobom i gledaju samo svoje bulje...Ako (ne daj Bo¾e) teroristi krenu u akciju, Ko¹tunjavi i njegova bagra æe i te kakao biti za¹tiæeni, za razliku od nas. :ohwell:
Ali, dobro, valjda je ovo samo mi¹ljenje jednog penzosa... :K
Ili nije? :hmm :wink:
Mislite o tome...