BOJKOT KAFIÆA

Started by aziraphale, 22-03-2007, 13:11:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Al-Jasmina

Bojkot se nastavlja uz epilog... ali o tome ce tek pisati glavni akteri :cvet

Uostalom, ona iz automata je 1 000 000 puta pitkija
i bez organskih dodataka kakve eventualno kanibal narucuje
(dlake, sputum, perut?!)

:116:

lane

Идеје су стварно одличне!
Верујем да ће бити јако успешне када почну да се примењују у пракси!
Мислим да нас има све више, мада опет и има оних који нису спремни да се одрекну седења у кафићу... :roll:

А много ми се свиђају коментари који су људи сами дописали на плакатима! :lol:
Неки од њих су стварно страшни, али и истинити...


MiKy

akcija je super,podrzavam vas u potpunosti...naravno i ako treba neka pomoc.Odusevljena sam sto smo se organizovali prvi put od kako sam upisala faks i pokazali da i mi umemo biti kolegijalni.Ideje su super SAMO NAPRED!  :~ :ziveli

Darker

Èikica je danas pri¹ao, uz pitanje za¹to to radimo i dokle æe to traje :K
Gotovo mi ga je bilo ¾ao...
Meðutim, setih se da mi pre dve nedelje nisu dozvolili da uðem sa sendvièem u kafiæ, iako u njemu nije bilo NIÈEG za jelo, te sam brzo odagnao svaku empatiju...
Na Saobraæajnom je kafa 10 dinara...
MOGUÆE JE!!!!!
Odgovorili smo mu da æe TO da traje dok god on bude cepao plakate, a bojkot dok god o kafiæu ne krenu da razmi¹ljaju vi¹e, novouspostvaljene instance...

ivilija

U potpunosti podrzavam bojkot!!!
Pa stvarno je sramota sta rade studentima!!!
Pljacka,pljacka,pljacka!
Treba ih zatvoriti sto pre (i kafic i kopirnicu)!!!
Pre nekih godinu dana dobila sam napad histerije kad sto'a u kopirnici nije htela da mi iskopira 2 strane...izgubila sam kontrolu i vikila koliko me glas nosi a onda pokusala da razgovaram sa dekanom o zatvaranju iste ali...nonono...na saradnju nisam naisla ...mozda sada uspe?
Bila bih jako srecna!!!  :twisted: :twisted: :twisted:

Goku

  Ja nisam cuo za ETF, ali mislim da je istina. U svakom sluèaju znam da na VET© kao i u Etnografskom muzeju postoje kafici - vi¹e klubovi studenata koji prodaju kafu i sokove po sasvim pristupaènim cenama (sok je tipa bio 20 ili 30 din, kad je u gradu bio minimum 60). Takoðe mnogima kojise bave npr. folklorom poznato je da skoro svaki KUD ima klub gde èlanovi maogu da popiju sok ili kafu po skroz pristupaènim cenama. Isto tako bi i mi sami mogli da organizujemo takav klub - a po¹to nam za tako ne¹to treba prostorija to bi idealno bilo dole gde se nalazi kafiæ  :>
  Drugim reèima podr¾avam bojkot u potpunosti :lol:

  Posle bi mogli i da se dogovorimo kad bi ko radio na uslu¾ivanju od nas ili tako ne¹to ali mislim da to ne bi bio problem. Prvo da ove otpratimo odozdo.

  Ja inaèe ovih dana nisam na faksu, ali æu radi vi¹eg ciæa (BOJKOTA KAFIÆA) najverovatnoje da navratim u utorak kako bih sojim uèe¹æem podr¾ao vi¹i cilj  :pljes:

  ©to se tièe organizacije ja sam za kasicu (mnogo je jednostavnije a i svako mo¾e da odvoji barem po toliko ili vi¹e - a i svi znaju koliko je kafa u kafiæu  :namcor

Ajvi

Quote from: Darker on 23-03-2007, 20:31:26
Quotedruga je da u blizini kafica delimo besplatnu kafu ljudima (neka devojka je danas dala ideju, mnogo joj hvala, ali na zalost ne znam ko je),
Devojka je ®uga :Bog :Bog :Bog :Bog
Hej D, Zuga je dala moju ideju..  :wink: Ja o tome bas dugo razmisljam, to mi je super fora.. 100% podrzavam bojkot.. Inace, ja vec imam kuvalo na faksu u ormaricu.. Samo da definisemo koji ce to dan biti u ovoj nedelji, da znam da se nacrtam na faksu.. Moze! I skroz sam za to da studenti drze kafic, ako je to ikako moguce, a mislim da jeste.. Nije to neizvodljivo!  :wave:
Bojkot, bojkot!!!  :box

pereca

Ej, samo da razjasnim.
Kafic drzi privatnik.
KOPIRNICA JE VLASNISTVO FAKULTETA. Dakle, tu nemamo koga da isteramo, vec uprava treba da smanji cene.

Akcije su super i sta god da treba, tu sam.  :~

YZMA

E, deco moja,kafic i cene u istom, stara je to boljka. Samo se nadam da ce novi dekan biti spremniji za saradnju od predhodnog. Jedini nacin da se nesto promeni je saradnja samog fakulteta, a ja nesto u to ne verujem. U svakom slucaju, uvek je dobro pokusavati da se nesto promeni. Ko zna, mozda i uspe

katarina

Bilo bi super da ovo uspe, stvarno verujem u ljude koji su ovo pokrenuli...u slucaju da ne uspe, mogao bi da se napravi konkurentski kafic u delu gde je menza, pa makar pravili samo tursku kafu i sluzili sokove u plasticnim casama...

Pedja

(http://img129.nono9.us/my.php?image=venhotsignpd0.jpg)

MiKy

danas kada sam prosla prijatno sam se iznenadila jer je kafic bio prazan....akcija napreduje...sve pohvale organizatorima :cvet

mikele

Када се креће са кувањем кафе и тако то?
Ајде стварно да се сви ангажујемо по мало и да се ово истера до краја.Да бар једном будемо колегијални и да бар једном урадимо нешто једни за друге.Ево и парламент ће дати пуну подршку,чак ће и учествовати у самој акцији.
Позивам све да што више људи обавесте о свему и да се ово прошири као ланчана реакција.Па када десетак дана нико не буде долазио у кафић,е онда ће се чика Марко запитати шта је и како је :plez :plez :plez

Dukica

Ево , ја ћу понети кафицу у термосу сутра
и сендвичиће што ми тата прави ујутру, па ће делимо!
Него, где ја да пушим по овој хладноћи?

aziraphale

ELABORAT 2

studentski parlament je, koliko sam shvatio, danas i konacno oformljen. ko je glavni, ne znam. elem, prosle nedelje mi je, licno, obecana njihova zvanicna podrska. ni sa kim se nisam cuo, niti je mene neko od njih cimnuo da se dogovorimo sta i kako hocemo da radimo. nadam se da ce do toga doci u najskorije vreme, zato sto bi bilo pametno da se nase akcije (flajeri, kuvanje kafe) usaglase sa zvanicnim stavom nasih predstavnika.

sta to znaci?

ako se dogovorimo da hocemo da preuzmemo na sebe taj kafic, da oni to jasno i glasno kazu, da mi (studenti) znamo da su oni to jasno i glasno rekli, pa da na flajerima lepo pise "akciju podrzava parlament, plan je bla bla bla, stigli smo do bla bla bla, izdrzimo do kraja" ili nesto slicno. da svi studenti znaju o cemu se TACNO (ali u rec) radi. da znaju sta podrzavaju i zasto. onda lepo, smisleno, mozemo da napravimo akciju deljenja kafe, da oni najave dekanu, ili kome vec, sta mi planiramo, i da onda, ako je potrebno i ako se tako dogovorimo, skupljamo potpise za peticiju, zvanicno kako i treba da bude.

ne pravim flajere, dok mi se neko ne javi, jer hocu da znam kako da organizujem sve to. necu da ih podelim, a da na njima pise "bojkot kafica" i nista drugo da ne pise ili da se ne kaze. ako studenti budu CULI I PROCITALI da su se stvari pomakle od tacke azira-i-darker-lepe-plakate i da to ide nekim ozbiljnim tokom onda ce i oni biti spremniji da ucestvuju i podrzavaju/bojkotuju.

p.s. dukice nemoj dovlaciti termos i sendvice dok se ne smislimo. polako, bice, sigurno, ima vremena.