BOJKOT KAFIÆA

Started by aziraphale, 22-03-2007, 13:11:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

mikele

Quote from: Bred on 17-11-2007, 01:18:33
znate sta je meni to krajnje cudno? to sto se fax nije u ugovoru ogradio od mogucnosti "naglog" raskida ugovora uz neki otkazni rok od 30 dana npr? tj da nisu predvideli tu mogucnost?
Па и мени је то чудно,али јбга.
У принципу нико од нас није ни видео тај уговор тако да...
Вероватно не би нам и дали да га погледамо,то је моје мишљење.

MiKy

ma sve je to veliko pitanje ko-kome-sta  :nonono:

Girl

Jeste, sad sta je, tu je, idemo dalje.  :wink:
Za ugovor, eto, tu je bila greska, sto nije stavljena mogucnost naglog prekida u slucaju nezadovoljstva korisnika tj. u slucaju neispunjenja kriterijuma. I jos jedna greska - sto ugovor nisu videli predstavnici (je l' tako?) svih godina, jer prvenstveno mi-studenti koristimo usluge kafica.
Greske sluze da se ucimo na njma, i da se ne ponove!  :wink:

Bred

ama koliko ja znam , a sto se prava i ugovora tice ne znam mnogo ali znam ponesto, UVEK i u SVAKOM ugovoru postoji kaluzula naglog prekida ugovora jedne od strana potpisnika i to bez objasnjenja lai cesto uz neki razumni otkazni rok!
:wink:

Girl

Rekao si da u ovom ugovoru (sa nasim faksom) nije stavljena ta mogucnost.

Bred

Ne, ja sam rekao da PRETPOSTAVLJAM da nije jer da jeste, zasto bi Uprava cekala da mu istekne ugovor??? :wink:

Girl

Aaa, sad PRETPOSTAVLJAS (  :wink: ), onda nije bas sigurno ono 'UVEK i u SVAKOM'.  :wink: Mozda ce to za nas zauvek ostati tajna, uuuu

Ne, ozbiljno, mozda ta mogucnost i treba da je sastavni deo svakog ugovora, ali u ovom 'nasem' nije ili, ako postoji, faks nije bio na nasoj strani sto se bojkota tice.

Darker

Quote from: mikele on 16-11-2007, 22:30:00
Искрено,мени није циљ да ми оштетимо некога,већ да избоксујемо нешто што је прихватљивије и боље за студенте.
Upravo to.
Nama je cilj da Marko ode, ne da bankrotira :wink:Ako je jedini put da ode-bankrot, onda ok, ali kao ¹to vidimo-hvala Bogu pa nije...
Za slikanje smo se dogovorili da je lo¹a ideja, jer nama nije cilj da ZABRANIMO nekome da ulazi u kafiæ, veæ sa puno tolerancije da iska¾emo svoj revolt pona¹anjem vlasnika kafiæa i da argumentovano tra¾imo promene.
©to se tièe ljudi koji sede, to je njihov i samo njihov problem. Ako njima ne smeta, meni smeta jo¹ manje :wink:

mikele

@Girl
Види се да си бруцош :cvet :>
Ти ниси имала прилике да будеш на факсу док је Дарко био декан,па зато и не знаш каква је била ситуација.
Студенти су раније имали много горе односе са деканом,тако да нисмо могли ни да помислимо да тражимо да видимо тај уговор.
Сада је ситуација много боља и надам се да ћемо сада и ми,представници студената,моћи да утичемо на неке тачке тог новог уговора.
И да ће нам тај исти уговор бити доступан на увид. :wink:

pereca

A jel se konacno zna ko ce otvoriti novi kafic?
I kako ce sve to da izgleda?

Darker

Istra¾uje se, merka se, razgovara se... Prièaæe se na sledeæoj sednici parlamenta o predlozima :wink: Onda æete i vi znati vi¹e...

Girl

Dobro, Mikele, Dare, ja naravno znam da nije bio cilj da gazda bankrotira, ali da mu se smanje prihodi i da se on zamisli, to valjda jeste!? Posto svoje usluge nije poboljsao ni cene smanjio, onda - sta je postignuto? Da se ne produzi ugovor? Ok, onda jeste to zasluga vasa/nasa.
A za to slikanje, to je meni jako bezveze ideja, prozvani su oni cija jeste bila ideja + zaista su neki forumasi bili dole i cisto sam se pitala gde su slike!  :wink:
Vidim da je situacija sa dekanom bila jos gora ranije; vazno je samo da se postigne ono za sta imamo pravo!  :wink:
Pa.... vidjamo se u novom kaficu! kad ga bude  :wink:
('Ha, ha', Mikele  :cvet  :wink: )

pekmez

Quote from: Enea on 09-11-2007, 14:36:42
@Weishaupt

mislish da nema onih koji ruke ne peru posle vezbi?

na nivou grupe, mozda samo jedan/dvoje nosi sapun..

katastrofa, totalno si u pravu, ja nisam ni cuo da ljudi nose sapun, a zgrozen sam cinjenicom da ne mozes oprati ruke posle onih hemikalija koje grizu kozu, mislim i nema sapuna u toaletu, a i kad je bio, bio je 99% voda. ljudi nostite sapun, morate brinuti o sebi, ko ce ako necete vi, svakakve stvari se desavaju na tim vezbama, mene pekle ruke, tehnicarka mi kaze, pospite vodu po rukama, kad ono medutim i dalje peku.

Al-Jasmina

 :> Pekmez offtopicu mali

I dalje prolazim pored "bifea" kao pored deponije...

Weishaupt

#779
Bife je i dalje pod upravom gazda Marka, koji i dalje dere. Zalosna je cinjenica, ali tacna, da mi ni kao narod na nivou drzave nemozemo da se slozimo, pa je razumljivo da to ide tesko i na nivou firme, fakulteta, zgrade, kuce, stana...
Poenta je da on nas dere, da smo mi prinudjeni da uzmemo instant pice na automatu, ili idemo u pekaru, jer nemamo svi para za to koliko ona naplacuje, a svi smo po nekoliko sati do celoga dana na fakultetu, i normalno je da i ozednimo i ogladnimo. Vodasa cesme je odvratna odavno (ko da je odvod iz nekog laba), a ovo je sve ostalo, pa poprilicno mrsavo i u ponudi i u kvalitetu.
Ko ima, on neka ide, i neka ga ovaj dere, ja imam malo grublje stavove, i stojim iza svojih reci,ali zaista mislim da ne treba da idemo da jurimo nekoga motkom iz bifea, ili da ga slikamo (ideja mi se dopada), ali ako smo za neku slobodu, neka im je, to je njihov izbor.Ja bih ipak da popijem i pojedem nesto i povoljnije i kvalitetnije od njegovih skupih splacina :ziveli