BOJKOT KAFIÆA

Started by aziraphale, 22-03-2007, 13:11:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Wlada

Samo da umesto gazda Marka ne dodje neki gazda Djole!! :hm

*

To vec nije u nasoj moci!
Nazalost, ne mozemo da biramo i gazdu  a005
I njega cemo da bojkotujemo ako treba  puc

Bred

nadamo se da je na fax dosla nova uprava koja ce malo da oslusne zelje i potrebe studenata? :wink:

Enea

Quote from: vlada89 on 12-09-2007, 12:00:01
naravno da ne mozes kad jos brucosi nisu dosli, da neces mozda sa mnom u kafic?  :smekerica:

malo ti fali da postanesh mezimche :wink:

Wiseguy

E, pa drage (uskoro) kolege, nakon sto pazljivo prochitah svih ovih 28 strana (koliko ih trenutno ima) na ovoj temi, odlucih da se pridruzim vasem projektu :), tj. da ucinim sve sto je u mojoj moci da se neinformisani informisu, a da se informisani ubede u ispravnost bojkota.
Puna solidarnost, i sto kaze Mile (izvanjavam se na recniku) "K**cicemo se do kraja!" :)

Al-Jasmina

#410
 :Bog BRAVO, BRAVIIIIS!

:~ :~ :~ :~

sad nesto mantram na temu silnih filmova o americhkim univerzitetima...
Kako bi bilo sjajno da imamo kafic koji je recimo nalik na PAB
mesto gde se akademski gradjani goste technoscu po svom izboru
i razmenjuju ideje?
Znam, znam - zvuci kao naucna fantastika da s nekim profesorom
razmenis par misli i popijes kafu/sitno pivce?  :>
Ali ne mogu da se otmem viziji...

Tematski kafe...
Akademski znaci unaokolo
opustena atmosfera

Klub Farmaceuta...

:happy:

Ima li jos neko zelju da sanjari uz moj predlog?  :a

aziraphale

 :peace:
sanjarim!

nekada su se vazne politicke teme pokretale, a bogami i odluke donosile, u kafani "?" i slicnim mestima. dobro, duh tadasnjeg beograda je nestao, ali bi taj Klub Farmaceuta stvarno mogao da vrati nesto od toga - mesto gde bi studenti mogli da odmore, da sretnu i upoznaju osoblje na fakultetu i, sto da ne, razmene koje pitanje i ideju sa profesorima.

kolege, sta mislite?
profesori?? vi?

Wiseguy

Ideja je svakako ekstra, po mom misljenju (izazvanom citanjem na temu uspesnosti reforme na nasem fakultetu), mogla bi ta ideja da urodi jako vaznim plodovima, npr. poboljsanju kvaliteta cele te reforme, jer bi makar koliko smanjila dugo prisutan jaz izmedju svemocnog profesora i malenog studenta... Koliko sam uspeo da primetim, ima dosta primedbi da je komunikacija izmedju profesora i studenata u bolonjskom sistemu na nasem faksu na ne bas visokom nivou, pa eto jednog od mogucih resenja za to.

PS A ovo je samo jedan aspekt na ovu lepu, luckastu ideju (vredi razmisliti)... :wink:

Girl

Al- Jass, bravo za ideju! Jako je lepa, samo sto ce biti onih koji ce je izvitoperiti i ako 'nam se desi' jednom PUB, nece biti nalik onom sto smo zamislili. Puno je onih destruktivne prirode... ne smemo to da zaboravimo. Ali, kad se osvrnemo na Azirine reci - ''nekada su se vazne politicke teme pokretale, a bogami i odluke donosile, u kafani "?" i slicnim mestima. dobro, duh tadasnjeg beograda je nestao, ali bi taj Klub Farmaceuta stvarno mogao da vrati nesto od toga - mesto gde bi studenti mogli da odmore, da sretnu i upoznaju osoblje na fakultetu i, sto da ne, razmene koje pitanje i ideju sa profesorima.'' ( copy/paste ) ; Bas nas briga za svaki udar!! Hajde da probamo!!  :~
Jos jednom, ideja je super!!!!

mikele

Ееееееееееееееееее!!! :ohwell:
Само ви(ми) сањарите.
И немојте да се будите уопште јер је стварност много другачија. :wall:
Ја бих,искрено,био задовољан било каквим простором у коме може да се попије нормална кафа,попуши цигара(иако сам противник пушења) и поприча са колегама и колегиницама,а што не и са професорима,о разноразним темама.А да ти при томе,када изађеш из кафића,остане бар нешто новца у новчанику(читај:да нас не деру као овај коме нећу ни име да спомињем више).Све остало је небитно или ти мање битно. :wink:

saschka

 60-ih i 70-ih god proslog veka u studentskoj menzi "3 kostura" tik pored linije za hranu postojao je sank koji je sluzio od piva do loze. I tako je studentska masa posle bogatog rucka ostajala da caska uz koje pivce, i uz razmenu misljanja iz kafane su izlazili na ulice da se bore za svoje ideje. Danas nema tog sanka, a nema ni revolucionara..
Ali ima nas malih ljudi koji se novim nacinima borimo za iste stvari-da nam bude bolje. Pa barem zasluzujemo postovanje ideje da se bojkot nastavi.
Imam predlog: mogli bi u sanku da rade studenti,kao u rc, a da pice bude po ceni taman da se ljudima isplati da rade i da se materijal okrece, a da prostor bude studentski tj. neprofitan. Utopija, a ?  :wall:

zoe

Није утопија. У драгом ми студентском Клубу на ФМУ, за целих 55 динара добијеш Нес са млеком (топлим ил' хладним, по жељи), шлагом (који се не штеди), топингом од чоколаде и јагоде (истина, то немају увек), две сламчице различитих боја и ону пластичну мешалицу што личи на тениски рекет.

Значи, може. И то ФМУ има бар 4 пута мање студената него ФФ, па им посао ипак опстаје.

Adonis_Vernalis

Quote from: saschka on 18-09-2007, 11:26:00
60-ih i 70-ih god proslog veka ... Utopija, a ?  :wall:

Bogami, ja bih dodao i 80-te godine, sve do pocetka 90-tih, jer se zivo secam sarenih slika iz "Tri kostura"...

A takav "klub" ne mora uopste da bude utopija. Na slican nacin posluje i klub u "Krsmancu", na primer. Samo za clanove, a clanstvo u klubu je bar lako dokazati - indeksom, ako ne i clanskom kartom sa sve slikom.

aziraphale

Quote from: mikele on 18-09-2007, 10:28:51
Само ви(ми) сањарите.

mikele, to sto si u nastavku svog posta opisao upravo je ono o cemu sanjarimo. ni manje, ni vishe. ako prostor postoji, ljudi ce se sresti, o necemu ce razgovarati. i "?" je oduvek bio iskljucivo kafana.

Goku

Quote from: saschka on 18-09-2007, 11:26:00

Imam predlog: mogli bi u sanku da rade studenti,kao u rc, a da pice bude po ceni taman da se ljudima isplati da rade i da se materijal okrece, a da prostor bude studentski tj. neprofitan. Utopija, a ?  :wall:


  Ja se slazem sa ovim. Zapravo, mislim da smo ranije u ovoj temi vec govorili o ovome. Ali postoje dva problema: prostor i odobrenje 'odozgo'. Sve ostalo je manji problem, kako kazu 'gde ima volje...' a mislim da volje ima  :wink: