BOJKOT KAFIÆA

Started by aziraphale, 22-03-2007, 13:11:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

#15
ma nema od toga nista, ovde kod nas svako gleda svoje dupe a to su dobro znali i sve prethodne uprave i zato su mogle da rade sta 'oce... :wall: :namcor

aziraphale

#16
mislis li da nece uspeti?
mislis li da gubimo vreme?
mislis li da smo unapred osudjeni na poraz?

misli, bre, ali cuti i ne smetaj!

pereca

Ja mislim da ne moze odmah da se vidi efekat.
Plakatirajte faks jos par dana. Prelepite cele table. Zalepite na sva vrata od wc kabina (u zenskom wc sa unutrasnje strane  :wink: ) Mnogo ljudi jos ne zna sta se desava.
Ipak ziva rec je najbolji instrument, zato je najbolje da licno ragovarate sa ljudima. Na vezbama, predavanjima, po hodnicima...

A uvek ce biti onih koji se nece zamisliti i sedece tamo i dalje. Cilj je da smanjimo broj takvih bar u nekoj meri.

Bred

mislim i nadam se da ce se kolege malo trgnuti :wink:

Al-Jasmina

Quote from: pereca on 23-03-2007, 10:28:44
Ja mislim da ne moze odmah da se vidi efekat.
Plakatirajte faks jos par dana. Prelepite cele table. Zalepite na sva vrata od wc kabina (u zenskom wc sa unutrasnje strane  :wink: ) Mnogo ljudi jos ne zna sta se desava.
Ipak ziva rec je najbolji instrument, zato je najbolje da licno ragovarate sa ljudima. Na vezbama, predavanjima, po hodnicima...

A uvek ce biti onih koji se nece zamisliti i sedece tamo i dalje. Cilj je da smanjimo broj takvih bar u nekoj meri.

Sjajni saveti!!!!!!!!

marer_86

Quote from: Darker on 23-03-2007, 09:29:22
Trenutno je kafiæ pun :wall: :wall: :wall: :wall:
Ja znam da pada ki¹a, ali ljudi, pobogu :wall: :wall:
Molim vas, utièite na okolinu da nas ispo¹tuje... Ako su njima ok cene, velikoj veæini nisu :F :F
dark .. mozda jednog dana ...

stef

 Kvalitet usluge je vise nego katastrofalan...prljavstina, sumorna atmosfera, cene...Gazda mora da se promeni, ne moze da samo spusti cene, i da to prihvatimo! Jer ce on sigurno posle nekog vremena da ih vrati na staro...Sada cemo prvo lagano da krenemo, miran bojkot, razgovor sa Dekanom, a ako to ne upali, dogovoricemo se za nesto radikalnije... :djavo

lycos

kafe je xaos-cene skoro kao u centru grada. a ta cuvena kafa-pa ,ima i dlaka u njoj.. a cene cokolada ,maramica i ostalix stvari su uzas..ljudi neljubazni..

u oktobru kada sam se upisao-covek koji radi tamo mi je napravio scenu jer sam xteo da unesem sendvic,cak je pretio i sa obezbedjenjem.. eee,pa gde to ima.. doslo mi je da ga puc puc nego bi me momentalno izbacili sa faxa,ne znam kako sam se izkontrolisao..

Bojana 153

Danas smo Lycos i ja seli na 15ak minuta da prepisemo nesto ali nismo nista pili, samo smo se posluzili jednom tacnom kao pikslom!  :> i to je bojkot, zar ne?

katarina

ihhh, koliko puta sam ja sela i nista nisam pila. Sta mi sme? Koliko vidim gazda ce imati pune ruke posla sa nama...

marer_86

Quote from: katarina on 23-03-2007, 17:21:09
ihhh, koliko puta sam ja sela i nista nisam pila. Sta mi sme? Koliko vidim gazda ce imati pune ruke posla sa nama...
eee, a ja cak jednom prikiom i sa kafom sa automata njima za inat...

aziraphale

#26
ELABORAT O "BOJKOTU KAFIÆA!"

evo da se javim, da svi cujete kakav je plan akcije od pocetka do kraja.

poceli smo darker i ja sa obicnim A4 papirima na kojima sam odstampao BOJKOT KAFICA!, a sve iz razloga da cikica moze da iscepa, a da nam ne bude zao. osnovna ideja je bila da to bude sto jednostavnije moguce, a da izazove pozitivan efekat (mnogi su kivni, samo to treba usmeriti), dok se ne konstituise nova uprava preko koje onda mozemo i zvanicno da istaknemo svoje zahteve.

danas smo poceli i da vucemo ljude za rukav "e, vidi sto je akcija". svi podrzavaju, ukljucujuci i osoblje sa kafulteta (domari, asistenti i drugi). cikica i dalje cepa, a mi smo mu doskocili sa OHO lepkom, zalepivsi svoje na tudje plakate (ako smo prelepili neciji plakat, neka se ne ljuti, jako se trudimo se da ne prelepljujemo bitne informacije). cikica je pocepao nekoliko tih vecih, ali sam ih nasao bacene po podu faksa, sacuvao i dobice ih "nazad".

za sutra smo smislili "diverziju". videcete u slici i reci. sto se mene tice nek cepa posle koliko hoce, vrag mu je ionako odneo salu. (inace je kukavica koja rec ne sme da nam kaze, sve nas je osacovao i sta radimo, samo nas gleda i ceka da se odvojimo 15 minuta od dela oko kafica da pocepa sta vidi i sta stigne).

sledece nedelje planiramo dve stvari.
prva je da, pored plakata, podelimo i flajere. stampao bi ih na A4 formatu, fotokopirao, ali ce mi trebati pomoc da se to lepo isece. kolege su voljne da pripomognu u deljenju drugima, za to se makar ne sekiram.
druga je da u blizini kafica delimo besplatnu kafu ljudima (neka devojka je danas dala ideju, mnogo joj hvala, ali na zalost ne znam ko je), za ovo ce nam trebati neka vrsta transparenta da bude jasno sta radimo. treba ce nam KUVALO, KAFA, PLASTICNE CASE i SECER. takodje i da se napravi unapred neki plan ko ce kad da dezura, jer ne mozemo sve nas troje (darkeru i meni se danas aktivno prikljucio i kamicak). bice potreban jedan sto sa nekoliko stolica pride.

CILJ: da ga oteramo jednom za svagda i da, ako je to ikako moguce, sami preuzmemo vodjenje kafica (neko mi rece da tako nesto postoji na ETFu, ja ne znam, svaka informacija je dobrodosla).

sreo sam stefa danas koji mi je rekao da cemo od sledece nedelje imati zvanicnu podrsku studentskog parlamenta, na to smo i racunali, hvala puno, pa neka mi se neko od novopostavljenih predstavnika javi na pm da se usaglasimo sta i kako hocemo (izvinte, ali ne znam ko su). npr, da oni zvanicno obaveste nadu kovacevic sta radimo i zasto (meni bilo glupo da je sam obavestavam danas), da li ce biti peticije, da li da je organizujemo isti dan kad i to deljenje kafe i sl.

eto, to je to.

SVAKU INTERESANTNU IDEJU I SUGESTIJU PRIHVATAMO!

p.s. molim SVE kolege da se suzdrzavaju od kafenisanja, kupovine cokoladica, pa i sedenja tamo. znam da samo tamo moze da se pusi, ali pomozite nam makar tako, bili bismo jako zahvalni.

i jos jedna vazna stvar - hvala svima koji su nas danas podrzali, saslusali, bojkotovali kafic i sl.

katarina

 :loptica  :loptica  :loptica

slazem se sa svim sto si naveo, POGOTOVO sa onim da studenti preuzmu kafic, i konacno sami biraju muziku u istom!!!(mislim da isto treba uciniti i u kopirnici, al o tom po tom)

tarantulica

azira, svaka èast na iscrpnom izve¹taju i jo¹ vi¹e na trudu  :Bog

ideja je extra, potpuno je podr¾avam  :Bog

jedan predlog: kafa koju æe studenti da kuvaju ne mora da bude besplatna, jer mislim da je cilj da se poka¾e da za manje para mo¾e da se dobije isto ili bolje, a ne da neko doðe samo zato ¹to je za d¾...

a od te simboliène sume bi mogao da se pokrije tro¹ak za kafu i ¹eæer, plakate i flajere....

:cvet


aziraphale

#29
to sam zaboravio da napomenem.

NISAM za to da sada, odmah povedemo frku oko kopirnice. bojim se da nas to ne raspline. pre sam da se koncentrisemo svu svoju energiju na jednu jedinu stvar (problem wc-a terajte samo preko parlamenta), pa kad to resimo, nadam se povoljno, predjemo na sledece, kapiram da ce studenti imati vise volje da se cimaju ako vide da mogu da rese problem i sami.

necu o tome vise ovde, bice off-topic, ali na nekoj drugoj temi bi bilo lepo da se organizuje "vece mudraca" na ovu temu.


@tarantulica

palo mi je na pamet, ali nisam hteo da insistiram, jer novac je uvek skakljiva tema. za sada, o svom trosku mogu da stampam plakate, darker je dao selotejp, ali ove druge stvari bi vec mogle da podignu ukupnu racunicu na nesto vecu cifru. ili da to bude varijanta sa 5 do 10 dinara po solji kafe ili da iskamcimo neke pare od kolega studenata za pokrivanje troskova, ne znam. do danas to nije bio prioritet, sada jeste, pa da vas cujem.