Odredjivanje sulfonamida?

Started by Bred, 22-03-2007, 15:40:09

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

CicaBg

#15
Quote from: sandric on 24-03-2007, 17:00:44
evo ja cu dati odgovor,na predavanjima je naglaseno da na ovo pitanje odgovaramo tako sto navedemo 3 metode i to titracija u nevodenoj sredini,argentometrija i nitritometrija

:cvet

Izgleda da bi i apsolventi trebali ici na ta predavanja  :K...

Daju li oni mnogo takvih napomena, tj. mozete li to podeliti sa nama ovde, mi drugacije ne mozemo stici do tih informacija?

:wave:

sandric

pa uglavnom ne daju,ali kad budu nesto napomenuli ja cu to ispisati ovde

Bred


mrvka

I OK ¹ta je na kraju?  :hmm O bo¾e,pored ovog predmeta oseæa¹ se kao debil.Em ¹to je glupavo za uèenje,ne ulazi u glavu, a005 em ¹to ne zna¹ ni da li je taèno to ¹to si mukom nabubao...  :116:  Uh  :arracher:

bilja

Ja sam vam vec navela u kojim knjigama mozete proveriti sve sto niste sigurni da li je tacno. A vi ste nesto stidljivi, pa ne dolazite da pogledate (bile su samo dve koleginice). Nemojte da bubate, pa da tesko ulazi u glavu, vec ukljucite logiku.

Enea

koja mi je logika u tome koje su oficinalne metode???

bilja

A jos uvek smo na oficinalnim metodama. Dve strane razvlacimo kore za pitu. Koliko ja znam do farmakopija nije tesko doci i pogledati koje su oficinalne metode. U Ph Eur imate ispitivanja svih aktivnih supstanci, a u BP i USP oficinalni su i dozirani oblici. Ako farmakopeja nema u biblioteci dodjite kod nas i pogledajte sta vam treba. Sem toga i te famozne oficinalne metode zasnivaju se na nekoj logici. Steta je da jednu tako lepu materiju dozivljavate kao mucenje i dosadu. Ali ocigledno vam je lakse da jadikujete nad svojom zalosnom sudbinom sto vas mucimo i gnjavimo nego da potrazite pomoc na pravom mestu.

Enea


bilja


nency

 A sta je na kraju sa kompleksima sulfonamida, jel koordinativnu vezu daje sumpor ili kiseonik, na predavanjima je pomenuto i jedno i drugo, logicnije je da je kiseonik ali sam cula da je profesorka posle rekla da je ipak sumpor ???

bilja

Logicno jeste, ali sandric neka pita na sledecim predavanjima!

Bred

Stampedo na Institut za analitiki lekova! :)
Elem a sta cemo s tim ako za neko jedinjenje postoji recimo 4 oficinalne metode a nama se u pitanju trazi da navedemo 3?!?!?!?

Enea

#27
pa ti izaberi 3 koje ti se najvise dopadaju.. =)

nego, hoce biti gotova ta pita uskoro?

bilja

Pa kore imamo samo jos da se odlucimo za fil. Ako prezivim taj stampedo imam iznenadjenje.

Bred

o ovome pricam:
pitanje: 17. Navesti èetiri naèina identifikacije vitamina C prema Ph. Eur.
sa predavanja:
1.Uv apsorpcija
2.Ir
3.pH
4.Rja sa AgNO3
5. Obezbojavanje rastvora dihlorfenolindofenola
6. Testovi: [alfa], oksalna kiselina sa Ca Cl2 Cu i Fe (kao katalizatori oksidacije) u sirovini primeno AAS, teski metali 
:wall: