Odredjivanje sulfonamida?

Started by Bred, 22-03-2007, 15:40:09

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Kod bromometrijskog odredjivanja sulfonamida da li je cvrst KBr ili KJ i sta ce mi HCl i KBr03 kad ne ucestvuju u reakciji?

tarantulica

Danas smo radili sulfonamide na predavanju i prof. Zivanovic nam je rekla da ne radimo bromometrijsko odredjivanje sulfonamida jer je to zastarela metoda i vishe se ne koristi....

:cvet

Enea

da ni preparati zive se ne koriste, pa se itekako odgovaraju na ispitima..

nego, tarantulice jer to znaci da nije predavala?

tarantulica

Nije ni predavala....

Ni to, ni josh jedno od nabrojanih.....

Tj. predavala je 2 od 4 navedene metode.....

Sveska mi je na faxu, ako ti nije kasno, mogu u ponedeljak preciznije da ti kazem na shta tachno mislim....

Enea


Bred

Hm al nama ce svejedno to da dolazi na ispit?

Enea


tarantulica

Quote from: Bred on 23-03-2007, 09:08:48
Hm al nama ce svejedno to da dolazi na ispit?

Profesorka je juche rekla da je pitanje 3 metode za odredjivanje sulfonamida, a to su valjda nitritometrijsko i josh 2, a sad cu da poludim jer ne mogu da se setim koja... :wall:
Poenta je da bromometrijsko ni ne treba da se pishe, tj. to ne priznaju kao tachan odgovor....

Bred


besno pile

e,sad mi jos recite da treba jodometrijsko?! :wall:

tarantulica

Hm....

Ajde da se igramo....

Vi mi ka¾ete koja sve odreðivanja imaju, a ja onda prepoznam koja nam nisu predavali.... :>

Ili pogledam u ponedeljak, kad uzmem svesku.... :cvet

CicaBg

Napisati 4 metode za kvantitativnu analizu SA prema PH Eur.

Ja sam, kombinujuci 3 verzije predavanja, nasla sledece:

1. nitritometrijsko
2. bromometrijsko
3. jodometrijsko
4. titracija u nevodenoj sredini

Kako oni misle da mi znamo sta oni smatraju aktuelnim, a sta im je zastarelo?  :roll:


tarantulica

Skoro sam sigurna sa ne treba ni jodometrijsko, ali provericu u ponedeljak i napisacu koja je treca metoda...

Izvinjavam se shto sam unela zabunu, ali stvarno nam je tako recheno na predavanju.... :wall:

Enea

Quote from: CicaBg on 23-03-2007, 20:33:12
Napisati 4 metode za kvantitativnu analizu SA prema PH Eur.

Ja sam, kombinujuci 3 verzije predavanja, nasla sledece:

1. nitritometrijsko
2. bromometrijsko
3. jodometrijsko
4. titracija u nevodenoj sredini

Kako oni misle da mi znamo sta oni smatraju aktuelnim, a sta im je zastarelo?  :roll:




khm.. ja sam skapirala da ako se pravimo pametni, pogresicemo...

ono sto ja o ovome mislim je da je to sve jedno te isto- titracija u nevodenoj sredini, pa sad da li je jod, br.. sve je jedno... no opet da ponovim.. ko zna sta je njima bitno... a celu farmakopeju uciti napamet je krajnje debilno...

sandric

evo ja cu dati odgovor,na predavanjima je naglaseno da na ovo pitanje odgovaramo tako sto navedemo 3 metode i to titracija u nevodenoj sredini,argentometrija i nitritometrija