Novi zadaci za novog dekana

Started by Bred, 23-03-2007, 10:48:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

sladjafarm

Ok.Izvini Hulio vidimo se u nekoj drugoj prici...

Masha

#136
Pa sad, da se na fakultetima u Srbiji bas toliko brine o tome da li su studenti zadovoljni ili ne, ne bih se slozila. Jer da se brine, ankete koje studenti popunjavaju bi bile procitane i bilo bi uzeto u obzir misljenje studenata. Ovo je samo jedan banalan primer. Drugo, ko god zeli da studira farmaciju, a zivi u Srbiji, Crnoj Gori doci ce u Beograd( mali broj ode u Novi Sad ili Nis) Takodje, veliki broj studenata iz Bosne dolazi u Beograd jer im je blizi od Banja Luke. Sve ovo dovodi do zakljucka da nema potrebe brinuti da li ce biti studenata. Imaju ih i imace ih jer nemaju konkurenciju bar ne u onoj meri da bi se zabrinuli. Sto se dodatnog roka tice, mislim da ga svi zele i da bi svakome znacio i onda se treba raspitati da li i na koji nacin se taj rok moze dobiti. Zakon o univerzitetu kao i statut fakulteta je svima dostupan pa hajde da ga proucimo i vidimo ima li realnih sansi ili ne.

stef

 Nemojte me zamarati sa pricama o profesorki Stupar...tada je sve bilo nelegalno i divlje!!!
Ponavljam, bio sam na sastanku sa upravom, njihov odgovor je bio da im je sada najlakse da daju dodatni rok, i da tako podmite studente, ali da je nemoguce i nerealno dati rok.Podrsku uprave znaci nemamo, sada treba smisliti kako to uraditi bez njihove podrske.

Al-Jasmina

Svidja mi se kako razmisljas-
advokatski!
Rupa uvek postoji, zakon je pisao covek- dakle :>

rodiæ

uf,kako ne volim kad neko misli da se zbog nekih pravila ni¹ta ne mo¾e uraditi i unapred odustaje.sa takvim razmi¹ljanjem se ne mo¾e ni¹ta uraditi.sve se mo¾e kad se hoæe.i za¹to ne poku¹ati pa ¹ta bude bude(mislim na peticiju za julski rok).a ¹to se tièe stuparke ona je bila super,tad je studentima bilo lak¹e i bolje.i nisu se mnogo nervirali.a valjda je bitno da i nama studentima bude malo bolje.

mikele

Quote from: rodiæ on 20-04-2007, 12:41:29
a ¹to se tièe stuparke ona je bila super,tad je studentima bilo lak¹e i bolje.i nisu se mnogo nervirali.a valjda je bitno da i nama studentima bude malo bolje.
Да,али је било корупције колико хоћеш и могао си да купиш који хоћеш испит.Јер такви фармацеути,који купују испите, требају сутра да издају лекове по апотекама а?

Bred

#141
pa i takvi "korupirani" doktori lece ljude, sto je 1000000 puta gore :wink:
ne odobravam korupciju , smao navodim kakvo je trenutno stanje u nasem celokupnom visokom obrazovanju...
elem, pretpostavljam da bi i studenti i uprava trebali stisnuti petlju i pokusati sa jos 1 dodatnim rokom... ne mora odmah ali da se to cisto ima u vidu pa za par meseci da se pokusa...

mikele

Па пази,фармацеут је последња карика у здраственом ланцу,што се тиче лекова и лечења.И он може да исправи грешку лекара који није преписао прави лек и праву дозу,али зато фармацеута нема ко да исправи.Учио си то из етике :wink:
Али ово је тотални  :OFF,извињавам се. :pst
Што се тиче додатног рока,све то стоји да је то супер и да нам је то преко потребно,али не знам какве су нам шансе.Вероватно мале.
Али у сваком случају вреди покушати и ја сам ту ако требам нешто да помогнем,било око скупљања потписа или око нечег другог.

krajina

PA KAD SE NA MEDICINI I STOMATOLOGIJI kupuju ispiti,a od njih nam vise zavisi zivot,sto se ne bi kod nas prodavali ispiti?i tako ces da radis kao trgovac.mucis se toliko i posle prodajes lekove kao trgovac.sta fali sto je za vreme stuparke sve bilo divlje i nelegalno.pa bar su studenti izlazili sa fakulteta zdraviji t.j.sa vise zivaca.ma mislite da se sad ne kupuju ispiti.kupuju se i uvek ce se kupovati.i sada je sve nelegalno i nepravedno samo se prica i glumi da je sve fino i posteno :box

Al-Jasmina

Krajina, uvek mozes da savesno prijavis policiji, akcija je u toku :wink:


krajina

#145
moze da ispravi gresku lekara kad pacijent dodje sa receptom,a ko ce da ispravi greske npr.hirurga u zrenjaninu[vise je bilo slucajeva]kad oni npr.izvade devojci slepo crevo umesto ciste na jajniku,ili jos gore neoprostive greske koje su se npr.desile u Decedri?te greske niko ne moze ispraviti,tako da se treba zabrinuti za korupciju na medicini. mi mozemo da na svom poslu ispravimo greske koje u odnosu na neke druge i nisu tolko bitne :wave:

prijavim policiji,pa se sazna ko je prijavio,pa posto su svi povezani ja dobijem  :batina

Al-Jasmina

Krajina ja se slazem s tobom 100% ali ne vredi da pakujemo novom dekanu jos i da sredjuje nase zdravstvo :wink:

Idemo mi sa nasim planom i programom.
Novom dekanu nece biti lako,
Bolonja i jos neke akcije koje su u poslednje vreme dosle do izrazaja...

Evo, apropo nekih razgovora na temu povredjivanja studenata
trebalo bi povesti racuna o kvalitetu sudja na fakultetu..
kao i o nedostatku istog!

Masha

Rodic, mislim da niko ne odustaje samo je u pitanju razlicit pristup stvarima. Priznaj da je malo naivno sakupiti potpise, odneti ih i reci - eto, vecina nas zeli jos julski rok, tako da nam ga sad odobrite. Ako zelimo taj rok i zelimo da zazivi moramo igrati po pravilima. Vec rekoh, umesto sto se ovde toliko prica o peticiji bolje bi bilo da se raspitamo kako i na koji nacin bi to moglo da se izvede.

Al-Jasmina

Mislim da je Stef sve rekao...

Masha

Da, Stef je sve rekao. Dakle, podrsku fakulteta nemamo, sto znaci peticija nece uroditi plodom.