Novi zadaci za novog dekana

Started by Bred, 23-03-2007, 10:48:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Al-Jasmina

.ali rupa u zakonu UVEK postoji :>

marer_86

... pa ne verujem recimo da pise u statutu medicnskog fakulteta da imaju sve one silne rokove pa ih oni ipak daju ... moje misljenje je da medicina nije nista laksi faks od farmacije ... mislim da je moguce da se izdejstvuje jos jedan rok ali takodje mislim da treba funkcionisemo SVI, podvlacim SVI STUDENTI a to je najbitiniji deo slagalice koji nedostaje da bi se ova ideja realizovala ... ma dovoljno je samo jedan student da bude protiv ili neodlucan i oni bi nasli razloga kako  i cime da nas poklope ... tako da to potpisivanje peticije nista nece znaciti ...

licni primer .... posto su brucosi imali novembarski rok  iz mate mi sa druge smo trazili da i nama odobre da ga polazemo ka se vec sve to organizuje ... skupim ja potpise i odem kod nase stare "predivne prodekanke Branislve" i zamolim da nam odobri da izadjemo u novembrau jer imam i organsku II u januaru i da necemo izlaziti u januaru ako nam se odobri izlazak ... cak nam je i stana dala saglasnost ali ne moze i odobrenje ako prodekanka ne odobri ... no odem ja kod nje ... bila je avrlo neljubaznai kad je uhvatila da me dribla oko statuta fakulteta ... video sam da sam tu nista ne mogu i odustao

Darker

©to potvrðuje da je peticija prazno slovo na papiru, samo vi lagano i diplomatskim putem... Pa mo¾da i mi nekog Lavrova naðemo, buahahahhahah

Bred

Branislava neljubazna?! Verovatno si joj potrefio los dan ... :hm :)

nasty girl

Quote from: Bred on 21-04-2007, 23:36:24
Branislava neljubazna?! Verovatno si joj potrefio los dan ... :hm :)

to sam i ja isto htela da napisem.... :hmm :hmm

marer_86

#155
o da da da ... vrlo neljubazna ... trebalo je samo da je vidite ....

yeca

Èek 'vamo, ka¾ete da je 2000., 2001. dekan bila prof. Stupar i da je tada postojao julski rok po tada¹njem statutu. Hulio reèe da je statut promenjen 2006. Ja upisah 2003. kad je dekan bio prof. Ivanoviæ i nikada u ¾ivotu ne imadoh taj julski rok.
Znaèi, neko ga je u medjuvremenu (izmedju te 2001. i 2006.) ukinuo bez izmene statuta, je l' tako?? Ili se statut mnenjao jo¹ jednom do 2006.??

Mislim, meni ovo ne znaèi puno, ostao mi je jo¹ jedan uslov pa mi ovaj sad jul eventualno ne bi pomogao, ali èitajuæi postove ovo zakljuèih...

pereca

Po starom statutu, imali smo 5 rokova, kako je bilo propisano i Zakonom o univerzitetu, ali je taj zakon dozvoljavao i uvodjenje dva dodatna roka, ukoliko fakultet ima potrebu za tim.
Dakle, Statut nije propisivao dodatne rokove, ali jeste Zakon kao visi akt. Ali se Zakon promenio mnogo pre naseg Statuta, pa je sve spalo na isto.
Posto ta dva roka nisu bila obavezna po zakonu, uprava nije smatrala da su bila i potrebna.
Da pojasnim, sve je zavisilo od dobre volje uprave.
Prof. Stupar je uvek u takvim slucajevima izlazila u susret studentima.
Uprava posle nje je procenila da su nam ta dva roka visak, jer je izlaznost mala i da ce studenti u nedostatku ta dva roka biti pod pritiskom da sednu i redovnije uce.
Eto, to je objasnjenje. Meni nikad nije bilo razumljivo, ali sad vise nije ni bitno.
Sad nam vise ni jedan akt ne dozvoljava dodatne rokove. I uglavnom se to i koristi kao argument.

sladjafarm

I jel ima neke nade za juli ili je ta tema zavrsena???

stef

 Za mene je to nemoguca misija. Ne znam kako da izborim jos jedan rok. Ako neko zna, voljan sam da mu ustupim mesto predsednika...Znam da je nova uprava protiv toga, i znam da peticija tu ne bi pomogla...ako neko ima ideju :hmm

yeca

Hvala pereco ! :happy:

Pa dobro, ako ba¹ neæe, da izigravamo Don Kihota ne verujem da se isplati...
Stolico, majko  :bokmal:

Darker

Quote from: stef on 01-05-2007, 22:28:37
Za mene je to nemoguca misija. Ne znam kako da izborim jos jedan rok. Ako neko zna, voljan sam da mu ustupim mesto predsednika...Znam da je nova uprava protiv toga, i znam da peticija tu ne bi pomogla...ako neko ima ideju :hmm
Okili, thanks ¹to si nam rekao, tra¾imo novog predsednika, hahahhahahahahah

Okili... samo sa vremena na vreme ispipavajte teren, ako treba peticija, plakati, demonstracije, novine, tu smo da vas podr¾imo;-)

dirigent

#162
mislim da su peticije i sakupljanje potpisa krajne resenje kad su druga sredstva iskoriscena.

   Ne znam kako kod vas funkcionise , ali mislim da bi parlament morao ako vec nije da uspostavi cvrscu vezu sa prodekanom za nastavna pitanja .
    `on` nije glavni, ali ako bi podrzao vama pravo da sakupljate potpise za neku inicijativu makar se nacelno ne izjasnjavao i to je neki vid institucionalne podrske

   Mislim da je jedan ad hoc rok godisnje ono sto se realno moze dobiti i ne treba traziti vise.
    Ali svaki zahtev mora da ima neki kompromis. Ako trazite rok predlozite da prodekan proceni ili da misljenje kad bi se takav  rok mogao odrzati i da sve to bude unapred najavljeno da bi izlaznost tj. svrsishodnost takvog roka bila opravdana.

  Stef ti si gazda pa imas najvecu odgovornost. Vodi racuna ti moras biti najveci diplomata od svih. Ako hoces lanuti vise pusti druge da to cine , a ti budi uvek faktor razuma i kompromisa. Tako ce te official staff uvek ceniti i uvazavati tvoje predloge. I uvek trazi za studente manje nego sto oni traze , ali zato nek ovi prvi uvek budu glasniji u zahtevima neg sto im realno treba.
:smekerica:

schonne

sta treba raditi? treba pokusati sve, a ne smatrati da nista nece uspeti.
- treba prvo peticija i treba da se potpise sto veci broj studenata, znaci nedelju dana da stoji papir da se upisuju ljudi, a moglo bi i ovde na forumu da se stavi jedna strana za potpise, sto da ne.
- posto to nece da upali onda idemo sa strajkovima, ne prisustvovanje predavanjima,valjda ih nije sramota da primaju platu a da im studenti ne pohadjaju nastavu mada me ni to nebi iznenadilo.
- ako se i tada nista ne promeni, novine, tv...
- posto ce oni da kazu da im zakon ne odobrava onda cemo da trazimo da ministarstvo odreaguje i da se amandmanom promeni zakon, ako moze da se menja cena benzina, plina... raznim amandmanima moci ce i da se uvede da svaki fakultet moze da pored redovnih rokova stavi bar jos jedan vanredan.
- u koliko i to ne bude dovoljno predlazem da svi odemo iz ovog grada, iz ove zemlje i nastavimo studije bilo gde samo da ih ne gledamo vise.
a posto gospoda predstavnici studenata isto izigravaju nesto poput profesora pa ih sve nesto mole, kume, izigravaju poltrone, predlazem da se ova tema zakljuca i da ili sednete i ucite 15 h dnevno i izgubite zdravlje na ovom fakultetu ili ga napustite.

Darker

To ©one!!!!
E, a zaboravio si gepekovanje, konti¹ovanje( to je kad ¹ibne¹ nekoga u konti¹ pa ga gurne¹ niz ulicu :K), pa ¹to da ne i neke teroristièke akcije, no¾ ¾ica i tako dalje... :wall:
hehe, volim akciju :K
E èek èek, a bomba¹i samoubice? Ioanko ti nema ¾ivota sa ovim faxom, nego lepo se opa¹emo i odemo svi u p... ma... :djavo
A? A? :smekerica: