Novi zadaci za novog dekana

Started by Bred, 23-03-2007, 10:48:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rodiæ

treba ukinuti pravilo da studenti koji zakasne na ve¾be ne mogu da im prisustvuju i moraju da plate 600 dinara da ih odrade.i treba produ¾iti rad biblioteke bar do 19h

mikele

Quote from: Bred on 26-03-2007, 09:56:18
Quote from: mikele on 23-03-2007, 19:23:51
Да сарађује са студентским организацијама и да омогужи 5% из буџета за СДФФ и за остале организације јер нам то следује по закону(тако ми бар рекоше продекани са медицине из НС и из БГ-а) :wink:
Poenta je da to ne treba da dobiju samo sportisti vec i fid, napser, forum ... onda kad se podeli na 4-5 delova, ne izgleda tako malo da 1 organizaciji odu tolike pare. Kad vec mastamo... :wink: :)
На то сам ја и мислио,тих 5% иде за све студентске организације,почев од савеза студената,СД,ФИД-а,НАПСЕР-а,форума...
Зато сам и написао ''за СДФФ и за остале организације''
То је ваљда законски тако регулисано, да факултети морају да одвоје 5% од свог буџета за студентско организовање.

Bred

ako je zakonski regulisano, onda se to mora  i postovati...

mikele

Тако су ми рекли студенти продекани са медицине из Бг-а и из Новог Сада.
То би вероватно требало да стоји и у статуту факултета,али ко ће га знати. :hmm

stef

 Novi Statut jos uvek nije donesen, zato sto je vise puta vracen od Rektorata, ali po zakonu treba da se da 5% studentskim organizacijama...Videcemo sa novom postavom....

pereca

U pitanju je PREDLOG Zakona o studentskom organizovanju.
Taj predlog se vec dve godine nalazi u skupstinskoj proceduri i nije jos usvojen.
Dakle, jos uvek studenti nemaju pravo na tih 5%.

Po predlogu tog Zakona, 5% od svih studentskih uplata na racun fakulteta pripada Studentskom parlamentu.
Studentski parlament zatim odredjuje na sta ce utrositi taj novac. S tim novcem moze pomagati studentske organizacije, sprovoditi sopstvene projekte i sl.

Ja se iskreno nadam da ce taj Zakon vec jednom biti usvojen.

zoe

Да имамо масла као што немамо брашна направили бисмо колач... :wall: :>

Елем, кад се колач буде делио, и хор ће бити гладан... :K

Adonis_Vernalis

Zoe,

hor je, po definiciji, uvek gladan. Zar bi, inace, Krsmanac jeo dekoraciju na svedskim stolovima da to nije tako? Gerbere pogotovo... :)

pereca

Naravno, i hor je jedna od lepih i vrednih stvari na faksu u koje bi trebalo uloziti taj novac.

sladjafarm

 Svakako jos jedan rok. Oni koji su imali julski rok znaju koliko on znaci tj.nakon svih vezbi i junskog roka,vec si u elementu i iskoristices juli jer znas da ti ide leto i da ces kulirati,a pauza od 2 meseca nije zdrava. sigurna sam da niko u julu ne uci za septembar zato JA GLASAM ZA JULSKI ROK

tarantulica

U junskom roku uglavnom postoje dva termina, od kojih je drugi obichno u julu.....

Ja glasam za decembar  :~

Masha

Ako prihavte predlog o jos jednom roku i ja bih svoj glas dala decembru :wave:

tarantulica

Ionako mi svaki januar propadne zbog silnih praznika  :wall:

Masho, hvala na podrshci, glasanje se nastavlja....

Darker

Ja bih ipak jul... poenta je da se tad ne ide na fax= ima se vremena za uèenje...
meni svaki januar propadne zbog faxa do praznika ve¹e nego koliko od samih praznika;-)

lijepa bosanka

Dare,a možda neko ljetuje,putuje negdje...a i jun ti se oduži do početka jula...NE jul....nikako!!! :nene:
Možda je bolja varijanta da imamo januari i februar odvojeno.. :hmm