Novi zadaci za novog dekana

Started by Bred, 23-03-2007, 10:48:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

hulio_salinas

#90
Quote from: Darker on 13-04-2007, 22:27:33
a onda dođe brucoš, mlad i zelen i napljuje je što nema još jedan rok

Izvini, da li treba da se prepoznam?!  :hmm

=================

Prof Vesna Kuntic, prodekan za nastavu, otici ce u rektorat ne bi li proverila da li je moguce izdejstvovati julski rok. Sto prakticno znaci da ako se tako nesto desi, desice se na nivou Univerziteta.

Ali... Realnost je da je nemoguce dobiti jos jedan rok, jer u Statutu Univerziteta pise da postoji pet rokova: januarski, aprilski, junski, septembarski i oktobarski. Ni manje ni vise.

mimil

To je odlicna vest, ali sta je sa ostalim fakultetima koji uglavnom imaju po vise rokova od 5, a najcesce po SEDAM (ekonomski, pravni, masinski,...) :hmm
Da li to znaci da svi oni krse Statut Univerziteta? Evo danas cu da napravim anketu da vidim ko jos ima po koliko, ali znam da samo bioloski (tj. PMF) i mi imamo po 5...

Al-Jasmina

#92
Ljudi statut predvidja da po zakonu mora da postoji 5 rokova,
kao sto je Hulio lapo nabrojao
ali da svaki fakultet individualno odredjuje da li ce imati vise od toga ili ne...
DAKLE..
da se ne ponavljamo!

If prof.Kuntic zeli i pokusava da izdejstvuje julski rok
nase je da je podrzimo koliko mozemo u tom nastojanju
jer je u nasem interesu, zar ne? :)

sladjafarm

Kada su druge stvari u pitanju,onda smo u istoj grupi sa medicinom,a kada su rokovi u pitanju,tu smo izrodi. NA MEDICINI JE JUL NAJNORMALNIJI ROK SVAKE GODINE I NIKADA SE NE DOVODI U PITANJE!!!

A onda ti nasi "kolege" medicinari zavrse pre nas i uvale se lepo u farmaceutske kompanije. Skoro sam procitalaipa podatak da vise od 50 % ljudi koji rade u farmaceutskim predstavnistvima su lekari. Mislim da je kod njih sve moguce,a mi...
SVAKA CAST PROFESORKI KUNTIC AKO ZENA IMA STVARNO NAMERU DA NAM POMOGNE,ALI MISLIM DA AKO VEC IDE U REKTORAT POSTAVI SE PITANJE: AKO JE NA OSNOVU KLASIFIKACIJE FAKULTETA PO TEZINI FARMACIJA TEZA OD MEDICINE,ZASTO ONDA IMAMO MANJE ROKOVA OD NJIH??? Pomislicu da ne pripadamo istom univerzitetu,a ako pripadamo koji je onda drugi razlog???

mimil

@Al Jass- Pa logicno je da je tako kao sto ti kazes, ali hulio kaze da ako mi dobijemo 6 rokova, da ce to biti neki presedan na nivou univerziteta... Nadam se da ce pregovori prof Kuntic uroditi plodom!  :loptica

A da, FON ima 6-7 rokova svake godine ( nekad okt2 postoji, a nekad ne), a poljoprivredni uglavnom 7...

stef

 E ovako. Zakonom je predvidjeno 5 rokova, a ostavlja se sloboda fakultetu za dodatne. Da bi bio odobren dodatni rok, mora da se promeni Statut fakulteta, a za to je potrebno da glasa vecina profesora na NNV. Neka me ispravi Pereca ako gresim...Videcu ovih dana misljenje prof. Kuntic.

Al-Jasmina

A jak presedan...
ako je bilo lako ukinuti,
sumnjam da ce neko biti hospitalizovan ako se vrati jedan rok... :>
Uostalom, veci prihod fakultetu od prijava!

lijepa bosanka

ma kakvih prijava....ja ludim od toga ¹to mi moramo da platimo,prijavimo,potvrdimo....uffffff...
dok na drugim fakultetima se sve to drugaèije obavlja...zar i to ne bi trebalo da bude na univerzitetskom nivou?!
ako su na jednom faxu besplatna prva tri puta prijavljivanja ispita,za¹to to ne bi bilo i na drugom?!
to obavezno treba da se rije¹i na na¹em faxu...

tarantulica

Ok, slazem se da nije ok da placamo prijavu svakog ispita.... :wall:

ALI, pristala bih da platim duplo u dodatnom roku, kao shto je to bilo na FPN-u (mozda je josh uvek tako, nisam sigurna)...

AquArius

to bi tek bio bezobrazluk
dodatni rok, a u njemu ispit - 400 dinara.

ali ne kazem da ne bi upalilo ...


tarantulica

Nije bash da mi je novogodishnja zelja bila da placam ispite jos skuplje....

Ali ako je to nachin da dobijem josh jedan rok, to je cena koju sam spremna da platim (bukvalno)... :cvet

Zar nije bezobrazno i sve shto koriste kao izgovor zashto nam ne treba josh rokova?  :hmm


AquArius

...
Sto bi rek'o cika Jani, ovako nekako ...

Ne mogu oni nas da .... , koliko mi mozemo da trpimo.

Na nasu zalost.
Na njihovu srecu i inertnost (i racun bankovni...).

hulio_salinas

#102
Auh.. Ne mogu da nadjem gde sam bese procitao, ali...
Negde pise (izvinite na nepreciznosti) da postoji 5 rokova i da ih svaki fakultet mora imati. Samo fakulteti iz grupacije drustveno-humanistickih nauka (Ekonomski, Pravni, Pravoslavno bogoslovski, Uciteljski, FPN, Fak. bezbednosti, Filozofski i Filoloski) mogu imati vise rokova uz saglasnost rektorata. Ne secam se koliko je ovo blisko istini i da li je stvarno ova grupacija "povlascena", ali znam da jedna grupacija ima pravo na vise rokova, a svi ostali na 5.

Ovo Trinity ili Pereca mogu da potvrde. Bas kada sam pitao Trinity da li da trazimo jos jedan rok, rekla mi je da je to neizvodljivo, a onda mi je ponovila ovo gore napisano. Naravno, ogradjujem se od tacne grupacije (jer se ne secam), ali mislim da je ova bila u pitanju.

Jos nesto, sto se prof Vesne Kuntic tice - nisam siguran da li ce potencijalni julski rok biti samo za nas "Bolonjce" ili za sve. Ona mi je rekla da ce se raspitati da li je moguce organizovati jos jedan rok i tu je stavila tacku. Nije mi rekla da li je to za sve ili samo za nas. Oprostite, ali nisam znao kako da zakljucim posle te usmene informacije. Stvarno ne znam. To mogu Stef i Sonja da provere.

sladjafarm

Nema sanse da je samo za bolonjce,pa ili ima ili nema julski rok.
Ne,najbolje bi bilo da jos recimo neke grupe bolonjaca imaju,a neke nemaju.
Izvini,ali svima je potreban jos jedan rok,posebno jos ako pocne da vazi ono pravilo o zavrsetku faxa 2 god nakon apsolviranja....

Darker

Hulio:
1) ono za Vi¹nju se nije na tebe odnosilo, prièao sam uop¹teno, kao primer.
2) Na medicini postoji najmanje 7 rokova( mo¾da je zato lak¹a??)

Stef, ponovio si upravo ono ¹to sam ja rekao. Mi, kao studenti, treba samo da vidimo sledeæe: ¹ta nam fali, da li to mo¾emo popraviti u zakonskom okviru i na koji naèin... onda prièamo sa vama, vi sa nadle¾nima i to je to.

U principu nam najvi¹e fali DOBRE VOLJE ( i meðu inertnim studentima i meðu inertnim profesorima)...