Novi zadaci za novog dekana

Started by Bred, 23-03-2007, 10:48:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Jelenaa


Darker

Oktobar 2 je sme¹an, meni je i oktobar sme¹an sa svojih 5 dana roka...
Za¹to jul? Zato ¹to se:
1)NE IDE NA FAX!!
2)Zaokru¾uje jedna ¹kolska godina
3)Letovanje mo¾e i u AVGUSTU, LB, ovako ti propadaju dva meseca na blejanje...
Svi ostali spojeni rokovi bi propali, jer podrazumevaju bukvalno POPRAVNE ispite, jer ti objektino za 20 dana nema¹ vremena da spremi¹ novi ispit, pogotovo ako su us red godine, sa sve ve¾bama kolokvijumima itd.
Ne znaèi mi ni¹ta sa druge strane 2 termina u junsko-julskom roku, ja ¾elim ¹ansu da 2 puta izaðem na ispit...
Takoðe, mnogo se lak¹e uèi, kada TEK TREBA da ide¹ na letovanje, nego kad si se veæ vratio;-)

vladimir

Iskreno, tokom studija sam uvek ¾eleo barem jo¹ jedan rok i uvek sam razmi¹ljao koji bi mi najvi¹e "legao".Zavr¹io sam faks i nisam doèekao taj dopunski rok, ali sam shvatio da bi Oktobar 2 bio najbolji.Jednostavno:puno ljudi znam koji su zbog toga ¹to su pali ispit u oktobru za poen ili dva ili zbog jednog pitanja pali celu godinu.Zbog takvih sluèaja mislim da bi najbolje bilo da se uvede Oktobar 2.To je utisak jednog bivèeg studenta. :wink:
Nadam se da æe zbog takvih sluèajeva biti uveden Oktobar 2.
Mada, ima puno stvari koje treba izmeniti i na kojima treba da poradi novi dekan.Nadam se da æe se ovog puta èuti glas studenata i da se poradi malo na ispunjavanju njihovih zahteva.Prof. Nadu i lièno poznajem i znam da æe imati sluha za studentske zahteve.Èisto da se razlikuje od svog prethodnika i njegovih ljudi... :wink:

stef

 Danas na sastanku sa novim rukovodstvom smo potegli neka pitanja...Naravno nismo mogli sva, jer je rukovodstvo tek preuzelo funkciju i nisu upuceni u sve stvari...
1. Novi ispitni rok nije moguc, ta odluka inace nije na Dekanu, nego NNV glasa za to, i profesori bi verovatno glasali protiv.Zasto? zato sto bi taj dodatni rok bio decembar, a statistika pokazuje da je mala prolaznost u tom roku, i zato profesori misle da bi to bilo samo dodatno opterecenje.Ne vredi dalje raspravljati o tome. To je i ranije bilo moje misljenje, a danas je potvrdjeno i na sastanku.
2. Kopirnica- Cim se bude budzet proucio, bice reseno pitanje.Cene ce sigurno biti nize, tj normalne.Pitanje je dana...
3. Kafic- Nastavljamo bojkot, za sada nismo dobili neki konkretan odgovor od uprave, verovatno ce biti neke promene.Neke radikalne mere nisu preporucljive, ali ne odustajemo od bojkota, do odluke uprave sta ce sa time biti...
4. Problemi nastave, narocito Bolonja, bice reseni u hodu, vec smo startovali sa prodekanom za nastavu profesorkom Vesnom Kuntic, koja je pokazala izuzetno spremnost da se problemi rese.

Enea

#49
zbog jucerasnje nezgode na vezbama, i nemogucnosti izvesnog instituta da ukaze prvu pomotj, smatram da ovaj predlog treba da bude prvi u nizu:

otvaranje ambulante, u okviru fakulteta!!

da ne prizivamo zlo, ali desava se...




e, da moj predlog je da ljudi iz rc nadju nekog majstora koji ce da obrne sharke ili sta god, pa da se vrata od rc otvaraju iz hodnika na unutra, a ne da svaki put kada prodjem tuda poljubim ista, pa onda razbijem glavu, i jurim u gore pomenutu ambulantu =))



Spojio sam poruke.Jani

cvjetic

ja ne znam gdje da stavim ovaj post,pa ga bacite gdje pripada...

prodekan za nastavu prof.Vesna Kuntic je toliko izasla u susret koleginici iz grupe,i svaka joj cast! :pljes: :pljes:
omogucila joj je nesto sto prethodna uprava nije htjela,a to je bilo njeno pravo!

svaka cast na tome,i na saradnji sa studentima!

Ajvi

Quote from: stef on 27-03-2007, 11:35:27
  1. Novi ispitni rok nije moguc, ta odluka inace nije na Dekanu, nego NNV glasa za to, i profesori bi verovatno glasali protiv.Zasto? zato sto bi taj dodatni rok bio decembar, a statistika pokazuje da je mala prolaznost u tom roku, i zato profesori misle da bi to bilo samo dodatno opterecenje.Ne vredi dalje raspravljati o tome. To je i ranije bilo moje misljenje, a danas je potvrdjeno i na sastanku.
A sto ne jul :`?
Sve te razloge za decembar smo vec culi ranije, pa nije ni cudo sto je slaba prolaznost kad su vezbe i predavanja tad u toku, da ne spominjem kolokvijume i sl.
A i ne slazem se da ne vredi raspravljati o tome, Bolonjci vec imaju mnogo vise ispita nego mi  :namcor , i njima ce treabati jos rokova!!!  :hm

Bred

btw i sad na predavanja V godine ide maximalno 5 studenata...

cvjetic

predavanja su sekundarna u odnosu na vjezbe...ja kad dodjem sa toksina,gdje mi redovno dignu pritisak na milion,ne mogu sebi da dodjem i sutradan,a kamoli taj dan nesto da ucim... :help:
a da ne pricam sto imamo non stop kolokvijume koji nista zivo ne znace,a moras da ih ucis bar 7 dana jer su ubij boze teski..i svaku vjezbu da kolokviras....mislim uzas! bolji je jul ili oktobar 2 u svakom slucaju...ali nista od toga...
@Ajvi
bolonjci vec imaju dodatne rokove koliko ja znam....ne znam,mozda grijesim :hmm

Enea

da.. evo treba da spremam vezbu za next monday, a ispit ako stignem =( ma, ne znam, meni savest ne dozvoljava da na vezbe odem nespremna..

mikele

Као што је Штеф рекао нема никаквих шанси да се уведе још један рок,тако да о томе не вреди расправљати,бар не у овом делу форума.
Једино да се отвори нова тема чији би наслов био ''Наше пусте жеље'' или тако нешто :K

Ajvi

Quote from: cvjetic on 27-03-2007, 13:52:40
@Ajvi
bolonjci vec imaju dodatne rokove koliko ja znam....ne znam,mozda grijesim :hmm
Da, da.. Citala sam vec o njihovim mukama..
Pa oni nemaju rokove, nego vikende..  :T Svakog vikenda polazu nesto..
A, ja mislila da se provucemo i mi.. Nista od toga.. Dok ne postanemo zvanicno apsolventi necemo dobiti extra rok..  a005 Trebam da se pomirim s tim, a da se ne  a005

mikele

Ајви немој да тугујеш,још који месец па ћеш имати прилике да сваког месеца покажеш шта знаш :wink:
Извињавам се на  :OFF

lijepa bosanka

Obavezno ukidanje potvrðivanja ispita!!!
Platimo 200 dinara i jo¹ poslije moramo da se cimamo,satvarno bezveze!!!

Al-Jasmina

Ili uvodjenje sms/e-mail potvrde? :cvet