Termin II kolokvijuma iz biohemije

Started by Bred, 26-03-2007, 08:05:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred


jecapereca


nikolay

da li je tacno da nam taj kolokvijum NE treba za potpis?!!?

irena

Tacno je. Asistentkinja nam je rekla na vezbama iz statistike prosle nedelje, da kolokvijum moraju da polazu samo oni koji imaju sansu da se oslobode prakticnog. Ostali mogu naknadno da polazu...

Bred

S tim da se tad naknadno kolokvijum polaze usmeno sto mislim da je mnogo gora varijanta...

jecapereca

@brad da li si 100% siguran da se taj kolokvijum polaze usmeno ukoliko se ne izadje 21.-og.Ja znam da se na prakticnom nakon odradjene vezbe (ukoliko je dobro odradjena) usmeno odgovara na 3(mozda i vise) pitanja

Bred


mrvka

I opet ja....Dajte bre neka pitanja za taj kolokvijum...  :a Joj,jo¹ kad bi se setila ¹ta sam dobila na prvom?!Ima li pogubljenijeg èoveka  :shock

Favis

trebaju li za II kolokvijum da se uce one reakcije...npr. odredjivanje neorg. fosfata sa amonijum molibdatom...?

Enea

eh, sada.. shto je mnogo, mnogo je...

BK

Nama je rekla asistentkinja da ne treba da se uce te reakcije (molibdat), ali pretpostavljam da trebaju da se uce enzimske reakcije

Enea


Bred

Enzimske reakcije OBAVEZNO!!! To su uvek naglasavali!

mrvka

Joj ¹to me mrzi da razmi¹ljam...  :wall:
OK,enzimske 100% trebaju,ali me interesuje ¹ta æete sa jonima i da li uèite sve one lekove vezane za njih.©to je mnogo,mnogo je...  :box Pitanja oko jona su bila tipa koji je intra,koji extracelularni,koje su im referentne metode i ni¹ta posebno.Najvi¹e smaraju oko urina.Jedino se tripujem oko stvari koje nam je rekla asistentkinja da kod enzima znamo ko je donor,ko akceptor (©ta æe nam kojih banana to?!) i ajd gde taèno koji enzim deluje...Alkosi obratite pa¾nju ¹ta vam se de¹ava u organizmu sa enzimima i jonima  :116: Bacite se ljudi amo,pa i vi napi¹ite ¹ta su vama asistenti rekli.Kad se sve skupi,mo¾e dobro i da ispadne.A sad :bokmal:       :a

Bred

#14
Ewo pitanja sa ranijih kolokwijuma:
Enzimi:
1. Po cemu se razlikuju enzimi od obicnih hemijskih katalizatora?
2. U cemu je znacaj kataliticke kons.enzima?
3. Zbog cega se warburgow opticki test ne moze raditi na 260nm?
4.gde su lokalizowani izoenzimi ast-a i po kojim fiz.osobinama se medjusobno razlikuju?
5.objasniti ulogu aminoalkohola pri odredj. akt. alk.fosfataze
7.definisati ij za izrazawanje enzimske akt.
8.sta su hidrolaze?
9.model weziwanja supstrata za enzim koji pretpostawlja da dolazi do konformacionih promena kod enzima naziva se.... [model indukovanog slaganja].