Usmeni ispit kod prof. Nade Majkić-Sing

Started by benefit, 21-06-2006, 19:49:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sali


zooca

 thanx! nece valjda meni pre 14-tog  :42:

krembice

Jel,moze neko da mi kaze,sta je odgovor na proteini akutne faze. Hvala Vam

kiza

      Proteini akutne faze su objašnjeni u knjizi u poglavlju proteini kao proteini plazme. A inače proteini akutne faze su proteini plazme čija se koncentracija menja tokom akutne faze upale,infekcije,fizičke traume ili stresa.Predstavljaju nespecifičnu kompnentu urodjene imunosti,a imaju različitu ulogu u procesima u kojima se uspostavlja homeostaza do pojave stečene imunosti (razgradnja bakterija,posredovanje u fagocitozi)!
    Za svaki protein plazme je u knjizi objašnjeno da li je rani ili kasni reaktant akutne faze ili pak negativni reaktant ,kao što je transferin!

krembice


dixy0507

Kakva fora danas......... Odem na klinicki, na ispit kod Nade, a, ona bude nesto sprecena i sve nas je ispitala Ignjatovicka, koja nije ni malo naivna...........

Bred


dixy0507

Aha, jesam........ :) Ali, katastrofa je osecaj kad se psihicki spremis za Nadu, i kad odes na klinicki i saznas da ce te pitati Ignjatovicka.... Prosto, niko se nije raspitivao za nju.... Bolje je to sto se izvlace pitanja, pa, odmah mozes da vratis ako ne znas sva (dosta njih je vratilo), ali, su pitanja konkretna, ne kao kod Majkicke, pa, pricas bilo sta sto ima vezu sa pitanjem.....

gari

jel zna neko koji danispituje prof.Sing...

ajsa


@n@

da li je za prof. Nadu Majkic, za ispit med.bio. potrebna potvrda i na faksu ili samo na klinickom?
hvala unapred

milena


makica

Moja kombinacija od prekjuce :
1.Haptoglobin pa se prebacila na anemije (pitala me podelu anemija)
2.Bilirubin
3.Proteini akutne faze

Profesorka je super!
:wink:

Zole

Da li je neko polagao danas kod prof. Majkic?

Kakva su bila pitanja?

mali veseljak

Meni je ispit bio zakazan za 17.9. ali pre par dana su mi javili da je pomeren za 20.9. pa cu tad napisati kako je bilo.