Presuda za zlostavljanje ¾ivotinja

Started by Bred, 28-03-2007, 14:34:17

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Bred

Izvor: B92
Beograd -- U beogradskom Petom op¹tinskom sudu odlo¾eno je izricanje prve presude za zlostavljanje ¾ivotinja u Srbiji.

Radi se o kriviènom delu iz èlana 269. Kriviènog zakonika Srbije. Organizacija "Orka" smatra da je izricanje presude za takvo krivièno delo od velikog znaèaja. Slobodan Pleæa¹ iz Le¹tana osumnjièen je da je u Le¹tanima putem vukao ¾ivog psa, vezanog za kuku na zadnjem delu vozila. Kako je utvrðeno, ¾ivotinja je prethodno bila surovo fizièki zlostavljana.

Elvir Burazeroviæ iz organizacije za po¹tovanje i brigu o ¾ivotinjama Orka objasnio je za B92 da dana¹nje izricanje presude ima veliki znaèaj i da bi moralo da bude opomena svima koji imaju nameru da se tako svirepo obraèunavaju sa ¾ivotinjama.

"Smatramo da je ovaj sluèaj svirepog, namernog zlostavljanja ¾ivotinja zaslu¾io najveæu moguæu kaznu, koja je u ovom trenutku do ¹est meseci zatvora, i nadamo se da æe sudska praksa ubrzo pokazati da je ta mera, dakle do ¹est meseci, mala i da moramo poveæavati kazne bar do tri godine, kako se ne bi izricale one uslovne", ka¾e on.

"U ovom sluèaju u pitanju je, jo¹ jednom ponavljam, svirepo, namerno fizièko zlostavljanje ¾ivotinja, koje predstavlja jedan korak do zlostavljanja ljudi i zbog toga ono mora biti najstro¾e ka¾njavano", ka¾e Burazeroviæ.

Do kraja marta biæe odr¾ano jo¹ jedno slièno suðenje i to Mioljubu Saviæu koji je osumnjièen da je u selu Latkoviæ, kod Ljiga vatrenim oru¾jem ubio psa.

U organizaciji za po¹tovanje i brigu o ¾ivotinjama ka¾u da  je dobro ¹to u Srbiji sve vi¹e kriviènih dela zlostavljanja i ubijanja ¾ivotinja dobija sudski epilog i nadaju se da æe to pomoæi da se iskoreni ili bar smanji broj takvih zlodela.

b92

-------
Sve je to ok ali ja sam cuo da su ovi iz orke intervenisali tj poslali advokata coveku ciji je pas izujedao nekoliko ljudi i naravno da je isti osolobodjen bilo kakave odgovornosti...  :batina

Smrda

pa sam si rekao...cu si..vrlo lako moze da bude rekla-kazala...
ja mislim da to za sta se Orka zalaze je ispravno,jer se vodim logikom da neko ko moze da naudi zivotinji...nije bas normalan
ne razumeme kakao neko moze da naudi nevinoj i bespomocnoj zivotinji,takva osoba vrlo lako moze i da naudi drugom coveku..

Masha

Uzasno!!!! Ja ne razumem kako neko to moze da radi. Taj covek nije normalan.

Wolf

Kakav debil!!! .grins. Kako mu nije zao?
Treba ga :batina

lijepa bosanka

Psihopata!!! Taj koji tako muèi ¾ivotinju,sigurno bi to mogao uraditi i èovjeku!!! .grins. .grins. .grins. .grins.

Bred

Quote...ne razumeme kakao neko moze da naudi nevinoj i bespomocnoj zivotinji...
Pa da, a sta cemo kad zivotinja povredi nevinog i bespomocnog coveka? Branicemo zivotinju? :wink:

Smrda

Quote from: Bred on 29-03-2007, 13:58:29
Quote...ne razumeme kakao neko moze da naudi nevinoj i bespomocnoj zivotinji...
Pa da, a sta cemo kad zivotinja povredi nevinog i bespomocnog coveka? Branicemo zivotinju? :wink:
naravno da necemo,
ali to ovde nije slucaj,
zato gosn Admine,
ne koristi funkciju za offtopicenje... :K
salu na stranu,
neces braniti zivotinju koja napadne coveka,
ali da ljudi znaju da se ponasaju,
kako prema drugima,
kako prema zivotinjama,
i da ih drze i gaje kako treba,
znatno manje bi zivotinje 'napadale' ljude..
i znatno manje bi ih bilo na ulici...
i ta zivotinja koja napadne covceka,
(sem ako je bolesna)
je vlasnikova odgovornost,
kao i odgovornost onoga koji ju je izbacio na ulicu...

Bred

a smrdulence, sta sam ja napisao iznad? da je upravo ta orka poslala advokate da brane coveka ciji je pas izujedao ljude... :wall:

Smrda

Quote from: Bred on 29-03-2007, 14:42:04
a smrdulence, sta sam ja napisao iznad? da je upravo ta orka poslala advokate da brane coveka ciji je pas izujedao ljude... :wall:
"Sve je to ok ali ja sam cuo da su ovi iz orke intervenisali tj poslali advokata coveku ciji je pas izujedao nekoliko ljudi i naravno da je isti osolobodjen bilo kakave odgovornosti... "
to si napisao,
a ne rekao :>
a to je rekla-kazala... :wink:
a i da je tako,
nije oslobodjen pas,
nego gazda 8)
a to je vec druga prica...

Bred

Nije druga prica, bojim se da se upustas u raspravu nemajuci u vidu siri kontekst.
O tome je bila prica i u novinama, ne teraj me sad da prekopavam i kopiram taj clanak ovde, zato sam i rekao "prica se".
Pa u tome i jeste problem sto je oslobodjen covek koji nece ni dalje nista raditi da spreci da se takav incident ponovi a ocigledno ovde treba da se desi nesto jako tragicno, npr da pas rastrgne coveka ili jos gore dete pa da neko reaguje...

Darker

Mislim da nije isto da pas izujeda èoveka i da èovek izujeda psa...
Ako kapi¹ ¹ta hoæu da ka¾em... (ovo drugo je mnogo gore, a od psa se sa neke strane i oèekuje to isto...)
A ¹ta reæi za èoveka koji je obesio maèku?(èeka ga isto suðenje)
Ili za skup¹tinu stanara koja je izglasala da se stanarki koja ima dva psa i maèku naplaæuju komunalije kao da ima 4 stanara...

Bred

pa? i oni treba da se peru, idu u wc, odrzavaju licnu higijenu etc...
Poenta je u tome da ne treba preterivati ni u cemu-ni u zastiti prava zivotinja niti u njihovom gazenju.

Darker

Quote from: Bred on 05-04-2007, 08:27:32
pa? i oni treba da se peru, idu u wc, odrzavaju licnu higijenu etc...
Poenta je u tome da ne treba preterivati ni u cemu-ni u zastiti prava zivotinja niti u njihovom gazenju.
hahahahahahahhahahahahahahahahaha


Dakle ti sebe izjednaèava¹ sa kuèetom, hahahahahhahahahah

Ili se mo¾da kupa¹ 3 puta meseèno kao kuèiæi???? Ili pi¹ki¹ i kaki¹ napolju??

Bred

neki kake napolju a neki u wcu, zavisi kako su izdresirani Deda Sero! :K

Smrda

Brede,
poenta je ne dati svakom da gaji zivotinju,jer neki nisu sposobni ni sebe da izdrzavaju i vode racuna o sebi,a kamo li o drugima..
i zato rekoh...
na kraju krajeva,sve se svede na ljudsku ne brigu..
tog ciji je pas napao dete,ja bih prva izujedala...
ali ne znaci da cu da krivim i sikaniram zivotinju...vec gazdu iste..kapish?