Zdravko Èoliæ peva na Marakani 23. juna

Started by Bred, 28-03-2007, 14:51:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sole


igrackica

Divne ste  :cvet
Inako mi je bolje da buljim u ovu kjnigu, a nikad se ne zna, uvek se neko predomisli, sve mi se cini da cu na kraju otici.
E, molice me oni moji blentavi prijatelji  :box

mina-L

Joj, i meni se ide al isto imam ispit,nazalost! Dal ce biti direktnog prenosa koncerta?!

Sole

hoce, 100%!
pink ili tako nesto, nema sanse da se to propusti! ;-)

Bred

Marakana online, pozdraw za swe farmaceute :-)

tarantulica


lijepa bosanka

Stvarno je zvijezda!!!  :pljes: :Bog
Bar ono malo ¹to ja videh...bilo je lijepo!!!

Bred

Bilo je super! Zamerka je sto je koncert kasnio oko 40 min. Bilo je dosta ljudi mada parter je bio napola pun. Coli swaka cast,nikad ne bih rekao da ima toliko godina. I izbor pesama je bio lep. Posle bisa, bio je watromet. :igra: cene pica su pile katastrofa!obicna woda 0,33l je bila 100din!!! :wall:

shiky

Videla sam vatromet sa prozora,bio je fenomenalan!I ogroman,imala sam utisak da ce doci do mene koliko je veliki bio!!!Blago vama koji ste bili tamo!

Masha

#69
75.000 ljudi na „Marakani“

Èola za sva vremena



Zavodnik u crvenom odelu i krhka, prepuna „Marakana“ koja drhti od uzbuðenja. Zdravko Èoliæ Èola, treæi put oèi u oèi sa stadionskom grdosijom ispunjenom hiljadama ljudi sa iskrama u oèima. Jedan je Èola - sinoæni spektakl pred 75.000 du¹a dugo æe se preprièavati.



Vrelo popodne na beogradskoj Autokomandi. Reke ljudi, ¹to æutke ¹to raspevani, koraèaju kao stadionu Crvene zvezde. Ubrzo automobili nemaju kud. Ulice oko stadiona se zatvaraju. Prvi gosti na „Marakanu“ su utrèali u 16 èasova i zakucali su u za¹titnu ogradu tik uz binu.

Pet sati kasnije, oko 21 i 15 sve je spremno. Muk. Pale se svetla. Lagana muzika i poèinje „Nevera“. Na binu iz dima i mraka istrèava Èola. U crvenom sakou. Njegov glas cepa nebo iznad „Marakane“. U publici viska, cika... na binu sleæu dva brushaltera. Crvena. Ludilo mo¾e da poène.
- Dobro veèe, dobrodo¹li prijatelji - rekao je Èola posle prve pesme i poklonio se ka sve èetiri strane stadiona.
- Pro¹lo je godinu dana i osam meseci od kada se nismo videli (koncert u „Areni“, prim. nov.). Puno mi je srce ¹to vas vidim, hvala ¹to ste do¹li - rekao je Èola i otpoèeo maraton elegiènih balada, radosnih igralica, ljubavnih drama u stihu najboljih pesnika. Reðale su se „Èija je ovo zvijezda“, „Ljubav je samo reè“, uz „Zavièaj“ kresnule su stotine upaljaèa i zasvetlele hiljade mobilnih telefona.
©armantna balerina u belom kostimu istrèala je uz pesmu „Saèuvaj me bo¾e njene ljubavi“. Bacila je buket cveæa u publiku, stari ¹armer Èola ju je poljubio uz veliko „Oooooo „iz publike. Teèe noæ emocija. Uu „Ljubav je samo reè“ zaljubljeni ple¹u, grle se, ljube...
Nakon male pauze sa Èolom se na bini pojavljuju dva mahera na gitari - Voja Aralica i Nik¹a Brato¹. Otpevali su „Ne vjeruj mi noæas“, a onda „Svadbarski sokak“ Ðorða Bala¹eviæa, pa Bajaginu „Tvoje oèi“. Publika u delirijumu.
„Èolo, volim te“, „Ti si jedini od svih“... vikale su devojke, pa i dame, njihove mame, iz prvih redova publike upinjuæi se, da se pribli¾e Zdravku. Makar za jo¹ koji centimetar.
- Nisam oèekivao da æete biti tako divni. Evo jedne pesme koju retko pevam, ali moji prijatelji je mnogo vole. Hm, malo je narodnjak, al’ æete se razdrmati - rekao je Èola i zapevao „Majsko sunce“.
Kreæu „Jasmina“, pa „Maðarica“ i „Èini mi se grmi“ koje su publiku dovele do vrhunca. Devojke su kroz suze i smeh usmeravale ruke prema dalekoj bini, pomalo ljubomorni mladiæi sa setom su pevali Èoline stihove i poku¹avali da zagrle svoje drage.
Vi¹e od tri sata sve traje. „Emocija, kardio“ ¹to lepo ka¾e Toma Panter. Vreme je za kraj. I pokoji bis. Pre prvog bisa poèele su da gore baklje. Èola peva „April u Beogradu“, „Stanicu Podlugovi“, „Zloèin i kazna“... Drugi bis. Pesme „ti nikad neæe¹ znati“, „Ti si mi u krvi“ horski peva cela „Marakana“. Aplauz. Uzvici „Èolo“, „Èolo“... Zdravko se vraæa na binu. Peva „Pjesmo moja“. Vatromet. Kraj. Do sledeæeg susreta na „Marakani“.

Poznati u redu za VIP ulaz

Zapadnu galeriju zvezdinog stadiona ispunile su broje poznate liènosti - politièari Bo¾idar Ðeliæ, Slobodan Milosavljeviæ, Ivica Daèiæ, Zoran Anðelkoviæ, Oliver Duliæ, Maja Gojkoviæ, Dragan ©utanovac, Danica Dra¹koviæ, Rade Bulatoviæ... te Zdravkove kolege Sergej Æetkoviæ, Seka Aleksiæ, Momèilo Bajagiæ...
Predsednik Crvene zvezde, koja je dosta pomogla Èoli u realizaciji koncerta, Dragan Stojkoviæ Piksi sa porodicom je stigao do zapadne tribine „Marakane“ nekoliko minuta pred poèetka koncerta, a sa druge strane, ispred bine plesali su Èeda Jovanoviæ sa suprugom, Aleksandra i Kristina Kovaè, Dragan Bjelogrliæ sa porodicom...

izvor www.blic.co.yu

pereca

I ja zavrsih na koncertu na kraju  :)

Stvarno je bilo za pamcenje. Ozvucenje nikad bolje, atmosfera - kao i uvek na njegovim koncertima, fenomenalna  :V

Kako sam juce bila smorena i kako mi se nigde nije islo, sad mi je tako drago sto sam otisla na koncert.
U suprotnom, danas bi mnogo zalila.

Vatromet je bio bas lep.

A izvodjenje "Pjesmo moja", "Ti si mi u krvi", "Svadbarskim sokakom", "Lose vino",  :Bog  :Bog  :Bog
I njegova energija u tim godinama - neverovatno  :pljes:

Baby Jane

Ja sam gledala prenos koncerta na Pinku i bilo mi je super :loptica tako da mogu samo da zamislim kako je bilo vama koji ste bili na Marakani :igra: :igra: :igra:...
A Cola stvarno super izgleda :smekerica: a peva za medalju :pljes: :pljes: :pljes:

philoserbiana

nisam videla da je bio prenos koncerta sinoc

josefina87

da ispunim obeæanje.. :>
bila sam relativno daleko tako da su slike malo lo¹ije,ali..koliko-toliko videæete :luda

èovek je stvarno legenda-koliko godina ima,a kao lud je trèao sa jedne na drugu stranu bine i pevao...meni je bilo fenomenalno!nisam znala neke nove pesme,ali je samo par njih pevao..odlièan izbor-svaka èast!
nisam se pokajala iako sam spavala samo sat vremena.. :luda sada sam nadoknadila :1 :lol:
iskreno mislim da niko ne mo¾e da napravi takav ¹ou kao on,cela marakana je bila na nogama...i vatromet na kraju..ma fenomenalno! :igra:
brad,pa voda je bila 80,a sokovi i pivo 100..dobro su zaradili.. :roll:

(http://img413.nono9.us/my.php?image=p6230010kd3.jpg)
(http://img530.nono9.us/my.php?image=p6230025hz0.jpg)
(http://img485.nono9.us/my.php?image=p6230022pw2.jpg)
(http://img475.nono9.us/my.php?image=p6230018zv2.jpg)
(http://img458.nono9.us/my.php?image=p6240038yo4.jpg)

i na kraju kada smo krenuli kuæi...
neverovatno da iako je bilo toliko ljudi ja nisam osetila tu gu¾vu u povratku..
i¹la sam pe¹aka kuæi i mislim da smo pre stigli(nisam mogla da verujem koliko je ljudi bilo sa vo¾dovca :hmm ),od onih koji su i¹li kolima... :K u saobraæaju je bio haos!

(http://img267.nono9.us/my.php?image=p6240040vo6.jpg)

jecapereca

Svaka cast za spektakl, videla sam nesto malo na pinku i covek me je odusevio!Fenomenalan je!Takva energija u tim godinama.Bas mi je zao sto nisam bila.