Zdravko Èoliæ peva na Marakani 23. juna

Started by Bred, 28-03-2007, 14:51:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

tarantulica

Ako ima onih koji nisu dobili karte, a zeleli bi da chuju koncert, mogu da plate 7,49 dolara i registruju se na sajt

https://ssl.myserbia.net/Site/index.php (https://ssl.myserbia.net/Site/index.php)

na kom ce biti direktan prenos koncerta  :wink:

philoserbiana

досадило ми се све ово

Bred

#47
a da, pusteno je jos 3000  karata za koncerAt :wall:


-------
Intervju: Zdravko Èoliæ uoèi velikog koncerta
Obeæavam spektakl
Autor: Vladimir Ðuriæ Ðura | 19.06.2007 - 09:39

Zdravko Èoliæ u subotu treæi put izlazi pred krcatu „Marakanu“. Oèekuje se vi¹e od od osamdeset hiljada ljudi, pripreme teku punom parom, skupocena oprema sti¾e iz inostranstva, a istovremeno Zdravko Èoliæ se sa prateæim bendom nalazi na Paliæu gde u hotelu „Elit“, kao u nekoj vrsti karantina, finalizuje repertoar koji æe biti izveden na koncertu. Prona¹li smo popularnog Èolu koji i na Paliæu ne mo¾e da ¾ivi od obo¾avalaca i deljenja autograma.
- Nemam tremu pred koncert. Znam da æe adrenalin da me povuèe veæ na samom poèetku koncerta kada budem ugledao sve ljude koji su do¹li da pevaju sa mnom. Spremni smo na to. Momci iz benda su vrhunski uve¾bani i ne bi trebalo da zbog silne energije ubrzamo neke pesme. Ma, biæe spektakl. Sigurno.
Ko æe od tvojih najbli¾ih na koncertu biti uz tebe?
- Una koja ima pet i po godina sti¾e na koncert sa svojim drugaricama. Pro¹li put je bila na koncertu u „Areni“, ali nije mogla da izdr¾i do kraja pa su je odveli kuæi na pola koncerta. Lara je suvi¹e mala i ona sigurno neæe biti na „Marakani“. Kada se zavr¹i gu¾va oko svega, vraæam se porodici. Jedva èekam.
Ima¹ li neku molitvu pred velike koncerte?
- Imam jednu potpuno posebnu molitvu vezanu za pozitivnu energiju. Svaki koncert je za mene uzvi¹ena stvar. Ne mogu sada da izdvojim koncert na „Marakani“ od drugih koncerata koje radim po svetu. Verujem da kvalitet koji imamo kao ljudi i muzièari stvara pozitivnu energiju. Dovoljno mi je da vidim ozarena lica ljudi oko sebe i da osetim snagu. Tra¾io sam da se razmak izmeðu bine i ljudi smanji sa metar i po na metar, tako da mogu da imam èak i blizak kontakt sa publikom iz prvih redova.
Da li spremate neke nove pesme za koncert?
- Aran¾mani su u principu isti kao i na ploèama, sa malim sitnim doradama. Ponavljamo stare pesme, neke æe malo da budu korigovane u tempu poput recimo pesme „Pusti, pusti modu“. Nju smo izmenili. Ne mo¾e¹ uvek da svira¹ isti aran¾man za neke pesme. Pa i Pol Makartni je na koncertima promenio aran¾man pesme „Hej D¾ud“ pa opet svi pevaju. Pesama, hvala bogu, imamo dovoljno, za dva koncerta. Samo sa poslednjeg albuma „Zavièaj“ ima petnaest pesama i sad treba odabrati koje pesme æemo svirati a koje ne. Publika do sad nije imala prilike da èuje te pesme u¾ivo. A opet, svi najvi¹e vole stare hitove. Treba to sve uskladiti.
Da li se za koncert i fizièki spremate?
- Ne spremam se posebno. Malo brzog hodanja, malo d¾ogiranja. To radim ionako svaki dan. Mogu da izdr¾im na bini sigurno vi¹e od tri sata. Neæu vi¹e uèestvovati u koreografisanim numerama sa devojkama koje igraju. Mislim da sam prestar za to. Ne volim taj amerièki fazon kao Majkl D¾ekson, to mi je glupo. Nisam za tu vrstu cirkusa. Meni je najva¾nije pevanje, dobra pesma. Muzika je katalizator za dru¾enje kroz vreme.
Spremate li neka iznenaðenja i goste na koncertu?
- Mo¾e da se desi da sa Niko¹om Brato¹em i Vojom Aralicom napravim jedan mali anplagd deo na koncertu, gde bi izveli numere kao ¹to je, recimo, „Lo¹e vino“.
Da li to znaèi da mo¾emo da vidimo i vas kako svirate akustiènu gitaru?
- Ne znam u ovom trenutku, ako me ponese energija. Poneo sam gitaru ovde na Paliæ da malo probam. Videæemo. Voleo bih i da na koncertu numeru „Majsko sunce“ izvedemo uz goste na harmonici i goèu.
Da li se brine¹ zbog vremenske prognoze i najavljenog oblaènog vremena?
- Ne brinem se, mada sam blago suzdr¾an zbog toga. Voleo bih da sve bude lepo pa i vreme. Do sad sam na „Marakani“ oba puta pro¹ao bez ki¹e - dodaje Èola.

Èola i jahta
Da li bi, poput Bregoviæa ili Olivera Dragojeviæa, voleo da ima¹ jahtu i krstari¹ morima?
- Obo¾avam more. Krajem osamdesetih sam èesto i¹ao sa prijateljima na krstarenja po dalmatinskim ostrvima, Kornatima i Italiji. Bilo je to jedno divno opu¹teno vreme. Voleo bih da imam neki lep èamac. Ne bih voleo da imam jahtu, to je velika obaveza. Eto Brega uop¹te nema vremena da krstari jahtom, a Oliver je iz Vele Luke, jahta i krstarenje su njegov ¾ivot. Ja kao Sarajlija pamtim zanimljivu prièu o prvoj domaæoj jahti. Nekoliko prijatelja iz Sarajeva je re¹ilo da napravi prvu domaæu jahtu jo¹ davnih sedamdesetih i nazvali su je „Vozdra“, ¹atrovaèki „Zdravo“. Napravili su jahtu i porinuli u more kod Drvenika. Meðutim, kako su je porinuli u more, ona je potonula. Svi reko¹e ode „Vozdra“ - nasmejao se Èola.

Muèe me slu¹alice
Kako æete biti ozvuèeni na samoj bini, èesto se od velike buke muzièari jedva èuju?
- Za to ne brinem. Studio Mi¹e Berara se zaista vrhunski pripremio za spektakl. Evo i ovde na Paliæu ve¾bam sa „In Ear“ sistemom. Svako od nas æe imati male slu¹alice u u¹ima i imaæe poseban miks. Ja æu biti potpuno izolovan u tonskom miksu i moæi æu besprekorno u slu¹alicama da èujem ¹ta bend svira. Nije mi ba¹ lako da se nosim te slu¹alice i da pevam, ali upravo ovde na Paliæu poku¹avam da se naviknem. Meni je to sa slu¹alicama mo¾da mali emotivni nedostatak za jaèi kontakt sa publikom - ka¾e Zdravko.

blic

tarantulica

A hoce opet da bude "prodato" vishe karata nego shto ima mesta, pa ce ljudi da ga slushaju s' one strane Marakane?  :trfr:

Bred


tarantulica


lijepa bosanka

meni se strahovito ide,ali...ispit... :roll: pa ne znam ba¹ koliko ima m vremena da ¹etkam po koncertima.. :hmm

¾ao mi je ¹to neæu iæi...ne sumnjam da æe biti superi¹ka!! :~

josefina87

haha..
doneæu slièice i staviti ih ovde,bez brige! :a
uzgred imam i ja ispit u nedelju,ali.. :roll: spremiæu ga valjda to tada :luda

Bred

pa ja sam isao na cecin koncert iako sam bio usred  spremanja farmaceutske hemije :K

Josefin, vidimo se :cvet

josefina87

Quote from: Bred on 21-06-2007, 10:23:19
pa ja sam isao na cecin koncert iako sam bio usred  spremanja farmaceutske hemije :K

Josefin, vidimo se :cvet
ko o èemi brad o ceci :K
bièe luuudo!malo opu¹tanje veèe pre ispita! :V :ziveli :luda
brad,sure! :cvet

Sole

Quote from: josefina87 on 21-06-2007, 10:39:57
[ko o èemi brad o ceci :K


pa, hvala Bogu o Ceci! :Bog

idem i ja na Colu samo ne mogu da verujem da nam se fizicka namestila bas za 9 ujutru!
eh... :~

igrackica

Ja isto bih, ali niko do mog drustva nece da ide, kazu da nisam normalna!

Bred

pa nisam ni ja hteo da idem ali sam dobio karte za dz :V :K

igrackica

Pa, nije problem u tome, mozda bih i ja mogla da izmuljam karte, ma i da ih kupim nije to problem, nego ljudi NECE!

josefina87

Quote from: igrackica on 22-06-2007, 13:43:32
Pa, nije problem u tome, mozda bih i ja mogla da izmuljam karte, ma i da ih kupim nije to problem, nego ljudi NECE!
p mogla si nama da se javi¹ :K