Narodnjaci, za i protiv.

Started by AVENDON, 27-05-2006, 20:02:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Darker

Quotea izvini,sto su oni to kao kulturni pa ne treba narodnjake da slusaju!a oni nemaju narodnjake tako da mogu samo nase da slusaju!ja sviram klavir,citav zivot se bavim klasicnom muzikom i pjevam duhovnu muziku u crkvenom horu,pa opet slusam narodnjake!
Veæ je bilo reèi o tome... Na ovoj temi se pod narodnjacima podrazumevaju NOVOKOMPONOVANI!!!!!
Ne raspravlja se dakle o starogradskim, narodnim itd. nego o urbano-seljaèkoj (ne)kulturi...
Btw, èini mi se da je to me¹anje gradske i ruralne kulture poèelo sa silaskom partizana iz kojekakvih sela, i potpunim potiskivanjem svega urbanog i snobovskog, kao prokapitalistièkog, i ¹to je jo¹ gore, antikomunistièkog :>
Tako da su partizani krivi za sve :> :> :>
I ne mislim da je pominjanje radikala bilo  :OFF, jer sam objasnio za¹to ih pominjem, a neka dublja rasprava o tome svakako ide u drugu temu, ovo je bio samo osvrt. Na to da nam je ceo narod, a kakav bi drugi bio, NARODNJAÈKI!!!!!!!
Odnosno, èist ¹und, nemoral, i nekultura... Mislim na mentalitet, vi¹e nego na pona¹anje. U glavi smo narodnjaci, brate! I to svi, ne mo¾e¹ se odbraniti od toga... Ja samo ukazujem na to, i IMAM PRAVO da mi se to ne sviða i da mo¾da ¾elim to da promenim!!!! >:D
,
Quotejer ti to odradjujes na nekom neofilozofskom nivou,to je suvise za mene!
Nadam se da je ovo bilo razumljivije... :>

Quotea Darkera mozda samo kupimo sa sleperom piva!!!!!
Ova(potpuno taèna)teza samo potvrðuje da smo svi narodnjaci u glavi, pa èak i ja!!! :K :K :K

yeca

#121
Quote from: Darker on 09-06-2006, 21:07:33
Quotea izvini,sto su oni to kao kulturni pa ne treba narodnjake da slusaju!a oni nemaju narodnjake tako da mogu samo nase da slusaju!ja sviram klavir,citav zivot se bavim klasicnom muzikom i pjevam duhovnu muziku u crkvenom horu,pa opet slusam narodnjake!
Veæ je bilo reèi o tome... Na ovoj temi se pod narodnjacima podrazumevaju NOVOKOMPONOVANI!!!!!
Ne raspravlja se dakle o starogradskim, narodnim itd. nego o urbano-seljaèkoj (ne)kulturi...
Btw, èini mi se da je to me¹anje gradske i ruralne kulture poèelo sa silaskom partizana iz kojekakvih sela, i potpunim potiskivanjem svega urbanog i snobovskog, kao prokapitalistièkog, i ¹to je jo¹ gore, antikomunistièkog :>
Tako da su partizani krivi za sve :> :> :>
I ne mislim da je pominjanje radikala bilo :OFF, jer sam objasnio za¹to ih pominjem, a neka dublja rasprava o tome svakako ide u drugu temu, ovo je bio samo osvrt. Na to da nam je ceo narod, a kakav bi drugi bio, NARODNJAÈKI!!!!!!!
Odnosno, èist ¹und, nemoral, i nekultura... Mislim na mentalitet, vi¹e nego na pona¹anje. U glavi smo narodnjaci, brate! I to svi, ne mo¾e¹ se odbraniti od toga... Ja samo ukazujem na to, i IMAM PRAVO da mi se to ne sviða i da mo¾da ¾elim to da promenim!!!! >:D
,
Quotejer ti to odradjujes na nekom neofilozofskom nivou,to je suvise za mene!
Nadam se da je ovo bilo razumljivije... :>

Quotea Darkera mozda samo kupimo sa sleperom piva!!!!!
Ova(potpuno taèna)teza samo potvrðuje da smo svi narodnjaci u glavi, pa èak i ja!!! :K :K :K

Zaboravih reci da se u svaku rec slazem sa "mracnim"   :`


@Yeco koristi opciju edit :wink:

Vlada.obradovic


yeca

Ko mi je to pomogao???
HVALA MU

Alnus Glutinosa

Ko drugi nego nas supermoderator Darker!!!???    :V :V :V    :) :) :)

Darker

Quote from: Vlada.obradovic on 09-06-2006, 22:54:27
ZA
Vlado-¹treberu :wink: :wink: :wink:
QuoteKo mi je to pomogao???
HVALA MU
Pi¹e ti u dnu strane :wink: :>

Alnus Glutinosa


Vampire 666

#127
Quote from: Darker on 09-06-2006, 21:07:33
Quotea izvini,sto su oni to kao kulturni pa ne treba narodnjake da slusaju!a oni nemaju narodnjake tako da mogu samo nase da slusaju!ja sviram klavir,citav zivot se bavim klasicnom muzikom i pjevam duhovnu muziku u crkvenom horu,pa opet slusam narodnjake!
Veæ je bilo reèi o tome... Na ovoj temi se pod narodnjacima podrazumevaju NOVOKOMPONOVANI!!!!!
Ne raspravlja se dakle o starogradskim, narodnim itd. nego o urbano-seljaèkoj (ne)kulturi...
Btw, èini mi se da je to me¹anje gradske i ruralne kulture poèelo sa silaskom partizana iz kojekakvih sela, i potpunim potiskivanjem svega urbanog i snobovskog, kao prokapitalistièkog, i ¹to je jo¹ gore, antikomunistièkog :>
Tako da su partizani krivi za sve :> :> :>
I ne mislim da je pominjanje radikala bilo  :OFF, jer sam objasnio za¹to ih pominjem, a neka dublja rasprava o tome svakako ide u drugu temu, ovo je bio samo osvrt. Na to da nam je ceo narod, a kakav bi drugi bio, NARODNJAÈKI!!!!!!!
Odnosno, èist ¹und, nemoral, i nekultura... Mislim na mentalitet, vi¹e nego na pona¹anje. U glavi smo narodnjaci, brate! I to svi, ne mo¾e¹ se odbraniti od toga... Ja samo ukazujem na to, i IMAM PRAVO da mi se to ne sviða i da mo¾da ¾elim to da promenim!!!! >:D
,
Quotejer ti to odradjujes na nekom neofilozofskom nivou,to je suvise za mene!
Nadam se da je ovo bilo razumljivije... :>

Quotea Darkera mozda samo kupimo sa sleperom piva!!!!!
Ova(potpuno taèna)teza samo potvrðuje da smo svi narodnjaci u glavi, pa èak i ja!!! :K :K :K

Ja mu dodjem kao neki neshvaceni filozof, a Darker moj tumach.... :wink:

nasty girl

Quotea Darkera mozda samo kupimo sa sleperom piva!!!!!
Ova(potpuno taèna)teza samo potvrðuje da smo svi narodnjaci u glavi, pa èak i ja!!! :K :K :K

Darker razocarao si me, ajde da su bila dva slepera piva pa bih i razumela,ali jedan??? sta je jedan sleper za tebe takvog??? 8) 8) 8) 8) :PI :PI :PI

Quote from: Vampire 666 on 10-06-2006, 06:41:34
Ja u dodjem kao neki neshvaceni filozof, a Darker moj tumach.... :wink:

da budem iskrena,a koliko se i meni cini i darkeru je tesko da te ukapira ponekad... :P :P


a sto se tice narodnjaka....to je odraz opste nekulture....kako rece, cini mi se, Darker... : :> :> :>

Vampire 666

to sam cini mi se ja rekao takodje...
ja svakako nisam "narodnjak" ni kom pogledu... >:(

lijepa bosanka

Pa dobro zemljakinjo....jesam li ja sad nekulturna....ako ih poslusam nekad,ako se najbolje provedem i opustim na nekom splavu ili nekom kaficu sa  takvom muzikom??
U kom smislu kultura-nekultura? Pojasnite!!!

Vampire 666

#131




Quote from: lijepa bosanka on 10-06-2006, 08:13:16
Pa dobro zemljakinjo....jesam li ja sad nekulturna....ako ih poslusam nekad,ako se najbolje provedem i opustim na nekom splavu ili nekom kaficu sa  takvom muzikom??
U kom smislu kultura-nekultura? Pojasnite!!!
Gledaj prvo BN televiziju(muzichki program), pa onda naglo prebaci na Metropolis npr. Siguran sam da imash i vishe nego dovoljno chuke da skontash razliku...

nasty girl

Quote from: lijepa bosanka on 10-06-2006, 08:13:16
Pa dobro zemljakinjo....jesam li ja sad nekulturna....ako ih poslusam nekad,ako se najbolje provedem i opustim na nekom splavu ili nekom kaficu sa  takvom muzikom??
U kom smislu kultura-nekultura? Pojasnite!!!

ne mogu ja da kzem da si ti konkretno nekulturna...sto je najgore od svega i ja ponekad poslusam narodnjake...naravno posle odredjene doze alkohola... ja u stvari hocu da kazem da svi mi spadamo u tu nekulturu... :( :( :(

zemljakinjo nemoj da se vredjas... :[ :[ :* :* :* :*

lijepa bosanka

E ....pricajte sta hocete...ja se ne osjecam nekulturno... :P
Ja ne znam sta se vi tripujete...zbunili se me pravo.... :confused: :confused:
Krvopijo....ne diraj mi BN!!!

Nvala,nasty... :[

Vampire 666

Daj molimte, zar ti nije smesna ona emisija VIP(juche sam naleteo na to)? Pogotovo mi je smeshan "scenski nastup" mushkih izvodjaca. Zar nekom moze da bude ok mushkarac koji se vata za sopstvena bradavice!

Da ne bude da ja opet ne volim bosance Palma je jos gora, samo shto je loshija slika pa nikad ne zastaqnem na njoj...