Narodnjaci, za i protiv.

Started by AVENDON, 27-05-2006, 20:02:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Alnus Glutinosa

Quote from: Vampire 666 on 04-06-2006, 09:23:17
Poznato je da je Bosna kulturoloska crna rupa evrope...narodnjaci koji su danas popularni i pogotovo njihova muzika uglavnom su iz tih predela ili njihove neposredne blizine...Turci su ove krajeve kulturoloski sjebali "za vjek i vjekova"...Tuzna prica zvana Balkan...ili Srbi...na svu srecu ja nisam Srbin pa me to ne dotice toliko...

ni ja ih ne volim (narodnjake), takav je posao... ali je i meni muka, koliko je ovo bilo nisko!!!  :sick:

Darker

hehehehheheheheheh, super ste...
QuoteJedino mi jos nije dosadio Gibonni,njega slusam dok ucim i tako me smiruje ta muzika,drzi mi koncentraciju.....da prosto ne moze da mi dosadi!!!! Wink Wink
A jel si slušala Gibu kad je pevao u 8 putniku? Glasnooo, glasnijeeeeee, ja ne znam drugačije!!! O0
QuoteMeni je uvijek interesantno.....jer kad mi nesto dosadi,ja totalno promijenim zanr...i super mi je!!!!! �A da bi mogli ici u neku dublju raspravu stvarno moramo dobro,dobro sve poznavati,a zivot je suvise kratak da bi gubila vrijeme na to!!!!!
Tu si skroz u pravu i utoliko me više čudi tvoja reakcija na Lordi, ali dobro...
I da mnogo je velika razlika izmeÄ'u pastira koji sluÅ¡aju sve i ovaca koje sluÅ¡aju sve(opet ja malo filozofiram, please forgive me)...
I slažem se sa Vampirom. Mislim, da treba ako ne skinuti, a ono bar minimalizovati cecu na naslovnoj... :) :)
I nemoj toliko da se peckaš na svaki pomen Bosne, opusti malo nerv :wink: :wink: :wink:

lijepa bosanka

#32
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:Mislis,meni nisko???????!!!!! :> :> :> :> :> :> :> :> :> :> :>
  Jesmo li mi ovde da neko nekome spusta?!! :confused:
Izvini ja se ne osjecam nisko!!!!! :roll:

Ispade da ne volis Bosance,ali ispravi se u narodnjake...nebitno...........to me toliko pogadja....uh .... hahahahahahahaahahahaha

Nemam sta vise da komentarisem sa vama.......malo se i pravila krse i svasta nesto...... :neutral:
                                               .........Svako ima svoj put......
Toliko netrpeljivosti sa vase strane......malo sam se i rastuzila,priznajem!!!!!  :(

Ovo je bilo za ono dvoje prije tebe Darker......
Imam sve od Gibe.....
Ono za ovce i pastira cemo raspravljayi u kafani"Bolonja"  kao i za sve ostalo po pitanju ovoga,....

A zamolila bih Breda i moderatore da zakljucaju ovu temu......jer nema smisla ......

Vampire 666

Da,da...Bosna je zemlja puna kontrasta. S jedne strane poturcene kreature(ili po nekima izvodjaci nerone muzike), a s druge neji od najboljih metak bendova na Balkanu(npr. Bombarder)

P.S. Nemam ja nista protiv Bosanaca u Bosni, ali mi opasno smeta "bosanizacija"(nisam siguran da je izraz bas najpravilniji) Srbije. Ta invazija traje jos od kraja II S.r. i nikako da prestane...

Alnus Glutinosa

Nisi me razumela... Meni nisko! Jer smatram da su Bosanci najbolji ljudi na svetu!!!

vladimir

Quote from: Vampire 666 on 04-06-2006, 09:23:17
Poznato je da je Bosna kulturoloska crna rupa evrope...narodnjaci koji su danas popularni i pogotovo njihova muzika uglavnom su iz tih predela ili njihove neposredne blizine...Turci su ove krajeve kulturoloski sjebali "za vjek i vjekova"...Tuzna prica zvana Balkan...ili Srbi...na svu srecu ja nisam Srbin pa me to ne dotice toliko...

"Jebes zemlju koja Bosne nema"-procitah na jednoj solji za kafu.
O opterecenosti Cecom naseg Admina ne treba puno trositi reci, sve se vidi iz prilozenog. O0 
Problem je sto mnogi u narodnjake ubrajaju i izvornu srpsku muziku, kao i narodnu muziku pre 80-tih i 90-tih godina proslog veka, sto je po meni glupo da se stavlja u dati kontekst.
Kome je lepo uz bilo kakvu muziku, nek mu bude lepo i neka ne ugnjetava druge.Ako Vam se ne svidja muzika na TV-u, menjajte kanal.Ako na TV-u ili radiju nema muzike koju volite, potrudite se da je nadjete na CD-u pa slusajte do mile volje!Kao sto sam naveo u nekom od mojih prethodnih postova-ja mogu da uzivam uz sve vrste muzike ( od narodnjaka preko metala i panka do trensa ) i boli me uvo sta ko slusa!I ne trudim se da drugima dokazujem koliko je njihov izbor los ili da im namecem moj izbor muzike-to nema svrhu.
Ko voli narodnjake, neka slusa narodnjake.Ko voli metal, neka slusa metal.Uzivajte u muzici koju volite i ne smarajte ove druge svojim kritikama, kad se svi nadjemo za jednim stolom-sumnjam da ce muzika biti to sto ce da nas razdvaja ( ukoliko smo zrele i formirane licnosti )!
Jos su Stari Rimljani rekli:De gustibus non est disputandum!Mislite o tome... :)

lijepa bosanka

Quote from: Vampire 666 on 04-06-2006, 13:07:21
Da,da...Bosna je zemlja puna kontrasta. S jedne strane poturcene kreature(ili po nekima izvodjaci nerone muzike), a s druge neji od najboljih metak bendova na Balkanu(npr. Bombarder)

P.S. Nemam ja nista protiv Bosanaca u Bosni, ali mi opasno smeta "bosanizacija"(nisam siguran da je izraz bas najpravilniji) Srbije. Ta invazija traje jos od kraja II S.r. i nikako da prestane...


To je tvoj problem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nikada nece prestati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ne mogu da vjerujem!!!!!!!

Darker

Nemam nameru ništa da zaključavam, jer o ovoj temi ima možda još nešto da se kaže.
@Vampire 666: Iskuliraj malo, ako si već pogrešno shvaćen, opusti atmosferu jednim cvetkom maldoj dami
@-->--->------- :) :) :) :) :) :)
@Lijepa Bosanko: Opusti nerv malo, ozbiljno... Ako se neko ne slaže sa tobom ili ima potpuno drugačije stavove, ne znači da te mrzi(jer bi to značilo da je prso, a tek onda ne treba da se primaš na to :wink: ) ili da ima nešto protiv tebe...
I primi moj cvetak i vratimo se civilizovanoj raspravi o urbano-seljačkoj muzici (inače i ja mrzim termin "urbano" :lol: :lol:)

yeca

O HVALA NEBESIMA!!!  :roll:

Niste normalni. Sta ste se napalili, prvo ti Bosanko, a onda i ti vampiru???  :police:

Poslusajte Darkera i Vladimira i prihvatite da postoje i drugaciji od vas!!!  :)

Sve je manje vazduha  :wink:

nasty girl

Quote from: Vampire 666 on 04-06-2006, 09:23:17
Poznato je da je Bosna kulturoloska crna rupa evrope...narodnjaci koji su danas popularni i pogotovo njihova muzika uglavnom su iz tih predela ili njihove neposredne blizine...Turci su ove krajeve kulturoloski sjebali "za vjek i vjekova"...Tuzna prica zvana Balkan...ili Srbi...na svu srecu ja nisam Srbin pa me to ne dotice toliko...
Pricas gluposti.. >:D >:D.Narodnjaci iz Bosne???? :confused: :confused:  Covece u kom svetu ti zivis??? :roll: :roll: :roll:Svi narodnjaci koji se pustaju u Bosni su iz Beograda(tacnije grand i te fore),ja to znam jer provodim mnogo vremena u Republici Srpskoj...a te narodnjake o kojima ti pricas ne slusaju ni Muslimani u Bosni,vec samo oni iz dijaspore....


Quotehehehehheheheheheh, super ste...
tebi bas zanimljivo... :twisted: :twisted: :twisted:

Quote from: Darker on 04-06-2006, 12:55:52

I I slažem se sa Vampirom. Mislim, da treba ako ne skinuti, a ono bar minimalizovati cecu na naslovnoj... :) :)
Slazem se da skine Ceca sa nalovne strane....


QuoteI nemoj toliko da se peckaÅ¡ na svaki pomen Bosne, opusti malo nerv  
I treba da se nervira,jer vi svi pljujete Bosnu kao najgora zemlja sveta..E pa moracu vas razocarati da Bosanci u nekim stvarima imaju mnogo veci standard nego druge zemlje(konkretno Srbija)..i nije fora da pljujete Bosnu jer ni Srbija nije neko zlato-osvrnite se malo oko sebe... >:D >:D >:( >:( >:( >:(

Quote@Lijepa Bosanko: Opusti nerv malo, ozbiljno... Ako se neko ne slaže sa tobom ili ima potpuno drugačije stavove, ne znači da te mrzi(jer bi to značilo da je prso, a tek onda ne treba da se primaÅ¡ na to  ) ili da ima neÅ¡to protiv tebe...

Po ovim postovima izgleda kao da mrzi sve Bosance i samu Bosnu i Hercegovinu kao zemlju(a samim tim lijepu Bosanku, mene i mnoge druge...) >:( >:( >:(

Vampire 666

Vlasnik granda je Lepa Brena(Fahreta Neznamkako)...


...ako imate satelitsku antenu, nadjite neki alzirski, iranski ili kanal neke slicne zemlje i uporedite sa njihov muzicki program sa "umetnickim" produktima sa ovih prostora...


lijepa bosanka

Ma pusti nasty......mi znamo..... :neutral:
A to sto ce neko da me mrzi ........procitaj moj potpis... :angel:.

Ma kako nas mrzili mi smo tu gdje smo......i ako nece da se druze sa nama ne moraju,ali ne znaju sta propustaju..... :wink: :wink:

P.S. Dogovor za kafu vazi!!!! :wink: :wink:

Vampire 666

#42
Quote"Jebes zemlju koja Bosne nema"-procitah na jednoj solji za kafu.
O opterecenosti Cecom naseg Admina ne treba puno trositi reci, sve se vidi iz prilozenog. O0 
Problem je sto mnogi u narodnjake ubrajaju i izvornu srpsku muziku, kao i narodnu muziku pre 80-tih i 90-tih godina proslog veka, sto je po meni glupo da se stavlja u dati kontekst.
Kome je lepo uz bilo kakvu muziku, nek mu bude lepo i neka ne ugnjetava druge.Ako Vam se ne svidja muzika na TV-u, menjajte kanal.Ako na TV-u ili radiju nema muzike koju volite, potrudite se da je nadjete na CD-u pa slusajte do mile volje!Kao sto sam naveo u nekom od mojih prethodnih postova-ja mogu da uzivam uz sve vrste muzike ( od narodnjaka preko metala i panka do trensa ) i boli me uvo sta ko slusa!I ne trudim se da drugima dokazujem koliko je njihov izbor los ili da im namecem moj izbor muzike-to nema svrhu.
Ko voli narodnjake, neka slusa narodnjake.Ko voli metal, neka slusa metal.Uzivajte u muzici koju volite i ne smarajte ove druge svojim kritikama, kad se svi nadjemo za jednim stolom-sumnjam da ce muzika biti to sto ce da nas razdvaja ( ukoliko smo zrele i formirane licnosti )!
Jos su Stari Rimljani rekli:De gustibus non est disputandum!Mislite o tome... :)

To je poenta cele price!!! U isti kosh se stavljaju prave srbijanske narodne pesme i neki tamo turcizmi i orijentalizmi.Btw je iskreno uzivam u pravoj izvornoj muzici Istocne Srbije(odnosno Vlashkoj), verovatno zato sto sam tamo rodjen. Takodje mi je simpaticna i Sumadinska muzika.To su narodnjaci, a ne kvazi-etno-blablabla kreture koje fura Grand i ostali Pinkoviti nusprodukti.

Darker

Jbt, vi ne prestajete... :roll:
A Cvetak zanovetak?

Aloooooooo, jel sam ja jedini glup ovde??? Vampire pljuje po MUSLIMANSKOJ muzici, a Bosanka po MUSLIMANIMA, a i dalje se svaÄ'ate??? Otvoriću vam topic Bosna, pa tamo naglabajte do preksutra, ovde je reč o NARODNJACIMA!!!!!! Dakle, neozbiljnost same teme ne odgovara žestokom tonu koji ovde dominira... Ili možete o tome nastaviti u već postojećoj temi terorizam, samo mi dajte ideju kako da je preimenujem... Sve je to isto sr... Svaka tema se pretvori u bla bla-napucavanje... Respect my authoritaaaaaaaaaaa, bre :police: :police: :police:
QuoteVlasnik granda je Lepa Brena(Fahreta Neznamkako)...
hahahahahha, ti si bolestan, ja ti kažem da iskuliraš a ti... hihihiihihihihihihi
Ovaj, moram se uozbiljiti, evo ti ukor pred isključenje! :police:

Daklem, pre silovitog odgovora na neki post, popiti persen, izbrojati do 10, preslušati Dust in the wind i tako to... :angel:

Vampire 666

Darker=Angel Of Death :wink:

Problem je u tome sto sam ja malo egocentrican(to su mi psiholozi rekli, tj, naucno je utvrdjeno).

Daklem:
1) kad kazem bosna i bosanska (ne)kultura prvashodno mislim na poturceni i islamizirani deo
2) ne podnosim islam i njihovu kulturu zato sto je napadna i gusi sve ostalo sto je okruzuje

LB, sorry ako si bila uvredjena nekim mojim postom, ali to ni u kom slucaju nije bio moj cilj. Problem je u tome sto ste vi bosanke previse impulsivne(to govorim iz bogatog iskustva posto mi je devojka bosanka 100%). Dakle prvo procitak pazljivo moj post, pa ako se ne slazes u necemu sto sam napisao argumentovano odgovori bez agresivne interpunkcije i teshkih reci.

p.s. Da je Bosna crna rupa evropske kulture je izjava jednog austrijskog kulturologa, koju sam ja cuo od jednog domaceg rok-kriticara koji je gostovao u emisiji "Kulturni Nokaut" pre par meseci.

p.p.s.
Sto sam danas fin...idem napolje da se ispraznim na nekom ciganu ili bezobraznom prosjaku....i am evil!!! :twisted: :twisted: :twisted:
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D







....so sam puko.....