Narodnjaci, za i protiv.

Started by AVENDON, 27-05-2006, 20:02:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

sandric

 :ziveli i sve ti postane simpaticno...cak i nebulozni tekstovi i ti zapevas...i negde pred zoru cak i umislis da i ti mozes da smislis neki takav tekst i obogatis se na brzinu...ali te mrzi da pises :K,pa popijes jos jedno pice  :PI i skocis na sto....A sutra uz mamurluk razmisljas kako bi bilo da se sve to ponovi.... :ziveli

V

Pravite razliku :!Jedno su Toma,Luis,Miroslav,Janika,Nedeljko,Zvonko,Stanisa,Cune,bleh,tamburasi...drugo su Mitar,MileK,Seka,Goga,JK,Dara,Riki,Siki,Viki i ostale Grandovsko/Goldovske zvezde i zvezdice.A baska da ne govorim o tekstovima ovih drugih.Ipak mislim da su pogubniji od samih kompozicija( :`? :!).Mislim,totalno rastrojstvo.Preljube,sponzorstva,cipke,tangice i ostale gacice,gole nozice itd...I sve u afirmativnom smislu.A to slusaju nase sestre i braca uzrasta 10-16 godina,u vreme kad formiraju svoje navike i kad su najpodlozniji sugestiji sa strane.E pa meni se taj aspekt novokomponovane narodne muzike cini mnogo vaznijim od tuceta najboljih djuski i terevenki uz koje ona ide.Dakle novokomponovani protiv vas sam! :/

vladimir

To je vec filozofsko pitanje... :hm
Blek pantersi su zakon!!! :V :V :V

Darker

E ba¹ sam hteo da ih gledam na beer festu, ali su bili mnogo kasno. Si ih slu¹ao mo¾da? Mada, ¹ta ja tebe pitam, skoknem tu u mIrijevu do Orlovaèe, pa sam proverim :K Kad su Bregoviæa pitali gde izlazi i gde mu je najbolji provod - u neku cigansku kafanu u mirijevu :K :K :K :K

zoe

Je li bre, de ti je ta ciganska kafana? Od svega u Mirijevu, ja primetih onaj nesrecni, cini mi se, Malibu gore kod Crne udovice, koji lici na nekakav bordel.......

Najblizi susret sa narodnjacima mozes doziveti npr. dok se klackas 27icom, a udju ti u bus mali Ciga i veliki Ciga pa raspale "maskara" i sl.

Darker

Pa od stare crkve severno poèinje cigansko Orlovsko naselje. Koliko sam ja upoznat. Otprilike ustvari severno od Vitezova Karaðorðeve zvezde... Nisam bio, ali mora da ima. bre! :K
Ako tu ne naðe¹, idi do cvetka, pa preko puta tramvajske stanice pored kladionice lavovi!! smeh! :> :> :> :>

Coolgemini

QuoteMa samo uz narodnjake covek moze totalno da se opusti....pa onda
U pravu si...ali nije istina da se mozes opustiti samo uz narodnjake...Treba osetiti dejstvo srcane ritmije i pozitivni trans kad si na nekoj elektronici...to je ipak posebna prica za sebe i opustanje. :wink:..ili kad cujes elektricnu gitaru na zivim svirkama i odlepis :K
Ipak su to samo ukusi i opcije za opustanje i sve zavisi od ljudi :wink:

sandric

pa dobro bas uz neku psihodeliju ne mozes bas da se opustis....jedino da se druzis sa nekim praskovima

Coolgemini

Mislim da ni sa praskovima ne bih mogao da prisustvujem psihodeliji.. :)..ali elektronika ne spada u psihodeliju.. :!...imaju slicnosti,ali su u sustini razliciti pravci...

vladimir

Quote from: sandric on 19-08-2006, 22:10:23
pa dobro bas uz neku psihodeliju ne mozes bas da se opustis....jedino da se druzis sa nekim praskovima

Ko ti kaze! :>  Moj ortak i ja smo pre tri godine toliko skakali na DJ Stage-u uz neku psidzu u pola 5 ujutru ( a samo smo pili pivo ) , da su nam neki likovi stalno prilazili i pitali:"Momci, imate li nesto?".Nisu mogli da veruju da nismo na prasku, esidu, ekserima...

sandric

Pa dobro....ima nas raznih....nekoga i pivo moze maksimalno da opusti,,,,

vladimir

Ma moze svako biti opusten i bez piva, droge, bilo kakvih psihostimulanasa, bitno je kakvo ti je trenutno psihicko stanje.Onda moze da te bole i za muziku i za ambijent, bitno je drustvo i maksimalna zaebancija je tu! :>

rade

Najbolja droga su pozitivni ljudi i dobra muzika. Ostala hemija je prolazna. Ili te ubije pa si ti prolazan ili je izbacis preko urina. Ljudi i uspomene ostaju.  :cvet

Darker

bejah, sasvim sluèajno, na nekom blues festivalu u platamonu... I ba¹ mi prolazilo kroz glavu: jbt, kakvu debilnu emociju pro¾ivljavaju oni koji tezgare po splavovima neke narodnjake? da li je moguæe uz to do¾iveti iskrenu emociju? Naravno da jeste, ali sa kojim iq-om? Mislim, oni ljudi tamo, na tom festivalu... Pa to je neopisivo... Oni nisu tamo da bi nas zabavljali i pokpuili kintu, tamo su da bi zabavili sebe, iz èiste u¾ivancije!!!!
Da ne prièam o poreðenju emocija mene posle Whitesnake-a i ne znam, nekog posle koncerta cece... mislim, i ws je prilièno plitak, ali koja je to pozitivna energija, afrodizijak, ma -- ¹ta god... a da ne pominjem ne¹to ¾e¹æe u dubokoumnije, neki Pink Floyd itd... :hm :hm

SandraD.

"na ovom svetu ima nas raznih".......