Narodnjaci, za i protiv.

Started by AVENDON, 27-05-2006, 20:02:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

lijepa bosanka

Ok. KaBoom.....Samo se MENI obraæe¹....Izvini ima jo¹ ljudi koji slu¹aju te kojih se vi pojedini stidite.....a slu¹ate ne¹to "uvozno" èiji tekstovi nisu ni¹ta bolji od ovih,ali to je COOL!!!!(naravno tu mislim na komercijalu sa zapada koja se sada prete¾no pu¹ta po klubovima!) :>

Druga stvar....ti napravi od mene da ja nikada ni¹ta drugo ne slu¹am,samo to.....JA NISAM NEKI LUDI FAN TE MUZIKE!!!!! Privatno slu¹am ne¹to drugo.....po¹to vidim da uop¹te nisi proèitao temu i sve postove u njoj......Ali nisam ni u fazonu ja to ne slu¹am,to je bezveze ovo-ono,a najjaèe svi djuskate uz tu muziku....extra se peovedem na ¾urkama sa tom muzikom....i zato je ponekad slu¹am!!!!
Mene samo nervira ¹to neki na osnovu toga daju razlièite atribute onima kojima se de¹ava ista stvar kao meni!!!!! Poku¹aj da shvati¹.....NIKO nema pravo da me naziva seljankom,glupom ili ne znam kako ako jednom do dva puta mjeseèno izadjem na spalvove,i imam super dru¹tvo za to,i fenomenalno se provedem!!!! :Z To je poenta.....
A ¹to se tièe toga ¹to neki iz drugih ¾anrova "pljuju" narodnjake,svako treba da se izbori za svoje mjesto pod suncem,nikome to nije zabranjeno!!!! Ja da sam Bala¹eviæ uop¹te se ne bih zamarala time,jer on stvarno ima brojnu publiku i ¹ta ga briga ¹ta i kako neko drugi radi!!!! On svoju publiku,nikada neæe izgubiti,i nema potrebe da se optereæuje time,zar ne?! :wink:
I ¹ta se vi lo¾ite na to da pljujete narodnjake...kada pre neki dan slu¹am neke poznate face sa rok scene(koja je na¾alost mnoogo zapostavljena poslednjih godina! :(),koji ka¾u:"tu muziku ne slu¹am,ali nemam ni¹ta protiv onih koji je slu¹aju,i protiv onih koji je prave jer svaèiji trud i rad po¹tujem!!!!!"
E pa dragi moji i vi bi trebali tako da se postavite.....
®ao mi je ¹to me Ka ne razumije poslije toliko poruka i razgovora.....i ponavljam ti da moje èulo sluha podnosi sve i toleri¹e sve....i mnogo sam sreæna zbog toga....i isto æu se ovako postavitiako kada neko bude pljuvao neku drugu muziku!!!!! :K

trinity

pa uzeo si lose pesme za primer
Sto se nisi uhvatio za neku pesmu od Tome Zdravkovica, Merime Njegomir, Snezane Djurisic, Djordja Marjanovica...
Naravno za njih nisi ni cuo ali zato za sve zapadnjacke pesme i pevace jesi
Da bi postovao svoju kulturu treba da znas malo vise o njoj, a ne samo da je pjlujes
I sto mislis da je neko bolji od Cece  dovela zena 100.000 ljudi na koncert i to ti je manjina :`?
To su sve seljaci po tebi
Respekt za neke stvari
Mislim da si dao los razlog za ne slusanje narodnjaka

KaBoom

Proèitao sam celu temu, sve postove. Ne pljujem po narodnjacima! Samo sam naveo primer da ne volim neke narodnjake, tipa stihova pesama koje sam naveo. Po¹tujem narodnjake i njihov trud i rad i da je to deo kulture i sve... Ali jednostavno ne slu¹am tu muziku. Ako je ne slu¹anje te muzike pljuvanje, onda...

Lijepa, tebi sam se obraæao upravo iz razloga ¹to sam znao  æe¹ reæi kako ne toleri¹em tu muziku i ljude koji je slu¹aju. Naprotiv, toleri¹em i nemam nikakvu zamerku. Neka slu¹a svako ¹ta voli, ¾eli... U mojoj prethodnoj poruci sam naveo razlog za¹to ih ja ne volim. Ne sviðaju mi se tekstovi, dodu¹e ni melodija tih pesama. Zar sam najgori èovek na svetu ¹to mi se ne sviða odreðena muzika? A niko te ne naziva "seljankom, glupom ili ne znam kako".
Bala¹eviæ je tu pesmu napisao ne zbog narodnjaka, veæ zbog politièara, znamo kojih (kojeg). Samo mi se lepo uklopilo u kontekst poruke. :)

@ triniti, opet, ja po¹tujem kolturu. Da, slu¹am zapadnjaèku muziku. Ne volim ni tamo komercijalu... A razlog za ne slu¹anje narodnjaka je moj lièni, subjektivan. Od tih testova mi se prevræe ¾eludac! I to je moj lièni stav prema toj muzici. Nema veze sa pljuvanjem.
Ove testove sam naveo da bih pokazao koju vrstu narodnjaka ne slu¹am. Kao ¹to rekoh Miroslav Ilic, Toma Zdravkovic, respect, te po¹tujem i bez problema slu¹am. Ali ove novokomponovane, ne mogu da svarim.

Pa poku¹ajte da razumete da ne pljujem po narodnjacima i ljubiteljima istih, da vi¹e volim da slu¹am drugu muziku. I sad Lijepa, ¹ta ja ne razumem i ne toleri¹em??? Ka¾e¹ da bi se mi "ljubitelji druge muzike, razlièite od narodnjaka" trebali postaviti kao vi, "Ljubitelji narodnjaka". Pa kako se postavljam? Da sam hteo da pljujem i ne toleri¹em rekao bih ne¹to tipa "Narodnjaci su najveæe smeæe na Balkanu, kulturolo¹ki izrod, olièenje primitivizma, bolest koju treba precizno hirur¹ki odstraniti i zbrisati sa lice ove planete." Ali tako ne¹to nisam rekao. Pa molim lepo. Da pljujem, ostala bi bez teksta, ¹ta bi sve mogao reæi. Zatop ponavljam, ne pljujem - po¹tujem!

Bred

Ok, kaboom, ja sam te razumeo, koleginice su nam previse "vatrene" :K
Btw-ako imas jos ovakvih tekstova-postuj :wink:

zoe

Ја искрено не могу да се добро проведем на журци на којој пуштају народњаке! Не могу сасвим ни да разумем шта је то у тој музици што привлачи толики број људи да је слуша (Цецин концерт!!!) па бих јако волела да чујем мишљења на ту тему. Разговарала сам о томе са једним другом и он каже да је то ствар породичног васпитања, затим образовања и уопште потребе за културним тековинама цивилизације. Опет и ту има много парадоксалних момената, јер има особа чије образовање врло ценим а слушају народњаке. Да се разумемо, ја немам ништа против изворног мелоса, али турбо-фолк је што се мене тиче, испод сваког нивоа. Ово је заиста културолошки феномен!

Bred

Mozda ritam? Muzika? Razumevanje teksta posto se peva na srpskom?

Blesava*

Али зато на свадбама ништа без народњака и флашице... :PI  :PI   :Z  :Z


Bred


Darker

E to je imene zbunjivalo Zoe, èak sam bio vrlo razoèaran... Evo recimo ova glupa seljanka LB! Totalno fino èeljade ko bi reko... :> :> :> :> :> :> :> :>(  :[ :[ :[ LB)
Pre svega ima veze sa porodicom i okru¾enjem, kakve stab+ndarde ti oni postave, takve æe¹ i ti negovati...
@ LB: Zbog takvog stava rokera, rok scena i jeste u q... :>
:OFF (a mo¾da i nije) Vraæa se keva pre neki dan sa pijace i nosi  Idealno lo¹u!! Aaaaaaaaaaaa, ¾iv blam me pojeo :embarrased: :embarrased: :embarrased:  :> :> :>
To mi je prvi narodnjaèki disk u kuæi :> :> :>

Bred

Pozdravi kevu i pozovi je da nam se priduzi ovde u ceca fan klubu :>

willie the scot


lijepa bosanka

Quote from: Darker on 23-06-2006, 12:57:01
E to je imene zbunjivalo Zoe, èak sam bio vrlo razoèaran... Evo recimo ova glupa seljanka LB! Totalno fino èeljade ko bi reko... :> :> :> :> :> :> :> :>(  :[ :[ :[ LB)
Pre svega ima veze sa porodicom i okru¾enjem, kakve stab+ndarde ti oni postave, takve æe¹ i ti negovati...
@ LB: Zbog takvog stava rokera, rok scena i jeste u q... :>
:OFF (a mo¾da i nije) Vraæa se keva pre neki dan sa pijace i nosi  Idealno lo¹u!! Aaaaaaaaaaaa, ¾iv blam me pojeo :embarrased: :embarrased: :embarrased:  :> :> :>
To mi je prvi narodnjaèki disk u kuæi :> :> :>

Polako....sledeæi ti donosi¹...tako to ide!!!!! :wink: :P
Ih....da te nisam vidjela danas kako bih te sad iskritikovala,ali.....ovako....znam da si neozbiljan,pa.... :*!!! Dobro sam ja èeljade....ne umijem da budem ljuta!!!! P.S.Zezali me danas- polo¾ila sam ispit!!!! :Z


Dajte ljudi ¹ta vam je?! ©ta ste navalili na mene....lijepa,pa lijepa... ne dirajte me vi¹e.... :K
:run

Quote from: willie the scot on 23-06-2006, 13:15:22
hocemo cenzuru!!!!

Kakvu cenzuru,zemljaèe? Za koga? :wink:



willie the scot

cenzuru narodnjaka na svim kanalima osim rts-a.da se ocisti ovaj sljam i probudi narod.dozvoljavam i podrzavam:gusle,izvorne narodne,muziku sa kosova i starogradske....nisam htio da vjerujem da ima toliko ljudi koji znaju SAMO za narodnjake...to se ne smije dozvoliti,vecina naroda ne smije da bude neprosvecena stoka...

lijepa bosanka

 :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
ma pravite ¹ta hoæete.....i mislim da si pretjerao.....sa "komplimentima"

pozz

willie the scot

mislio sam-ljudi znaju sta je zezanje a sta primitivizam,da znaju da prihvate primitivizam kao zajebanciju...makar u gradu...dok nisam juce vidio prelijepu djevojku koja prolazi pored kante za smece i baca omot od zvake metar pored kante.izgleda kao studentkinja(sreo sam je pored fon-a),vjerovatno je nacitana,voli dobru muziku i sl....ali drustvena inercija je cudo!cenzura nije odlika nedemokratskih sistema,u britaniji npr. postoji vladina cenzorna komisija na svim tv.
Quote from: lijepa bosanka on 23-06-2006, 15:59:51
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
ma pravite ¹ta hoæete.....i mislim da si pretjerao.....sa "komplimentima"

pozz
da razjasnimo...to sto sam rekao da je vecina naroda neprosvecena stoka je tuzna istina ne zato sto slusaju narodnjake,vec sto zive narodnjake.primitivizam i huliganstvo je dobar vid zabave ali nazalost za mnoge je filozofski izbor.i jos nesto,ta neprosvecena stoka je i dalje bolja od mnogih koji se ubise od demokratije i transparentnosti koji hoce da sa stojom zatru sve sto je srpsko.pred takvima utrpavam trenerku u farmerke i  odvrcem sabana do daske.obrazovani ljudi ce uvijek lako moci da razlikuju dobro od loseg i spuste svoje kriterijume da bi se dobro zabavili.