Otkrivena tajna Keopsove piramide?

Started by Roben, 31-03-2007, 21:09:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Roben

Otkrivena tajna Keopsove piramide?

Jedan francuski arhitekta objavio je da je re¹io èetiri i po hiljade godina staru tajnu Keopsove piramide: zdanje je gradjeno iznutra!

Dosada¹nje teorije zasnivale su se na pretpostavci da je grobnica faraona Keopsa, poslednje pre¾ivelo veliko svetsko èudo antike, gradjena uz upotrebu velike frontalne rampe ili rampe u obliku odvijaèa oko spoljnjeg dela, a preko te rampe radnici su dovozili kamen.

Ipak, ®an Pjer Hudin tvrdi da je 3D tehnologijom dokazao da je glavna rampa kojom su na vrh piramide dolazili veliki kameni blokovi zapravo bila 10-15 metara ispod spoljnjeg sloja, ¹to znaèi da je postojala piramida unutar piramide.

"Ova je teorija bolja od ostalih, jer jedino ona stoji", rekao je Hudin, nakon ¹to je objavio svoju hipotezu uz pomoæ trodimenzionalne kompjuterske simulacije.

Kako bi dokazao svoju tvrdnju, Hudin je saradjivao s francuskom kompanijom "Dassault Systemes" koja izradjuje 3D modele automobila i aviona. Na tom je projektu dve godine radilo èetrnaest arhitekata.

"Ova je teorija suprotna svim postojeæim. I sam ih predajem veæ dvadeset godina, ali u dubini du¹e znam da su pogre¹ne", rekao je egiptolog Bob Brier na sveèanom predstavljanju najnovije teorije, na kojoj je prikazana 3D animacija izgradnje piramide.

Sad se okuplja medjunarodni tim struènjaka koji æe, dobije li dozvolu egipatskih vlasti, ispitati piramidu pomoæu radara i kamera koje reaguju na toplotu, a koje æe im dati jedna francuska kompanija za proizvodnju oru¾ja.

Egipatsko vrhovno veæe za starine jo¹ nije komentarisalo novu teoriju.

Kompanija "Dessault" objavila je da su Brier i drugi egiptolozi na sveèanom predstavljanju bili Hudinove pristalice, ali da ni s tom kompanijom, ni s Hudinom nisu finansijski povezani.

Keopsova ili Velika piramida sagradjena je pre 4.500 godina. U trenutku gradnje bila je visoka 147 metara (danas 139 metara). Prema postojeæim teorijama, gradilo ju je oko 100.000 ljudi punih 20 godina.

(MONDO)

mikele

Quote from: Roben on 31-03-2007, 21:09:46
Prema postojeæim teorijama, gradilo ju je oko 100.000 ljudi punih 20 godina.
Ееееееееееееееееј 100 хиљада људи пуних 20 година.Е то је сила :Bog

vladimir

Ja sm èuo foru da je, kad je otkrivena piramida u Visokom, nadjen natpis:"A svom sestriæu, Keopsu, ostavljam vikendicu u Egiptu!"   :K