BOLONJSKA STATISTIKA NA NA© NAÈIN

Started by Aki, 05-04-2007, 22:13:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Aki

Tekст је преузет са сајта ПОЛИТИКЕ

--------------------------------------------------------------------------До шестица тек сваки шести
На јучерашњој седници Сената Универзитета у Београду речено је да је у јануарско-фебруарском испитном року свега 16 одсто студената београдских факултета положило све предвиђене испите.
Оценивши да је „пролазност” студената незадовољавајућа, ректор Бранко Ковачевић је рекао да „смо за то сви криви” и најавио да је то један од разлога за одобравање условног уписивања студената и ове године, иако то закон више не дозвољава. Око 14 процената није чак пријавило ниједан испит, показала је анализа пролазности коју је урадио Сектор за научно-образовну делатност, а током јануара и фебруара ниједан од пријављених испита није положило 34 одсто академаца, речено је на седници.
Најбоља „пролазност” је на Медицинском, Архитектонском, Биолошком и Факултету спорта и физичког васпитања. (Танјуг)

Колика ли је пролазност на нашем факсу?
:hm

Roben

не верујем да је велика
собзиром колико им градива траже

Masha

Cifra studenata prve godine, na nasem faksu, koji su polozili sve ispite do sada je jako porazavajuca. Nemojte me drzati za rec, ali mislim da je 2% u pitanju. Neka hulio ovo potvrdi ili demantuje, mada mislim da sam dobro cula profesorku koja je iznela ovaj podatak u utorak kada sam bila na faksu.

Enea


zabica

Quote from: masha on 06-04-2007, 01:27:58
Cifra studenata prve godine, na nasem faksu, koji su polozili sve ispite do sada je jako porazavajuca. Nemojte me drzati za rec, ali mislim da je 2% u pitanju. Neka hulio ovo potvrdi ili demantuje, mada mislim da sam dobro cula profesorku koja je iznela ovaj podatak u utorak kada sam bila na faksu.

Masho, evo ja cu da potvrdim, posto znam ovu informaciju. Oko 2% studenata prve godine je u januarsko-februarskom roku dalo sve ispite koji su bili predvidjeni. Na smeru MF sedam ispita (7/7) dalo je svega 6 ljudi, a na smeru MB sest ispita (6/6) nije dao niko. Ovo je zvanicna informacija.
porazavajuce...

Masha

Znaci, sluh me ne vara :wink:. Nadam se da ce bolonjci uz pomoc dve sjajne profesorke uspeti da se izbore da se neke stvari promene na bolje.

lycos

daj Boze..koliko bi onda dalo svix 14 u junu...

hulio_salinas

Quote from: masha on 06-04-2007, 14:35:56
Nadam se da ce bolonjci uz pomoc dve sjajne profesorke uspeti da se izbore da se neke stvari promene na bolje.

Masho, mozemo da promenimo samo sitne stvari, koje u sustini nista ne znace. Ali ne brinite ovu brigu.

Niko nema hrabrosti da promeni krupne stvari. To sam zakljucio posle poslednje sednice NNV-a. Prica je jaca strana, dok dela izostaju. Ma...

pereca

Ova prolaznost je gora nego sto je bila po starom programu.
Sramota!

Dobro, hoce li biti reakcije fakulteta na ovaj poraz?
Nije ostalo jos mnogo rokova.

hulio_salinas

Pereco, kakvu reakciju ocekujes?!

Masha

Ovo stvarno jeste uzasno jer bolonjski program je trebao studentima da olaksa studiranje, trebalo je da studije zavrse brze i da imaju mnogo vise prakse od nas starijih, a ovo stvarno ne vodi nicemu. Zao mi je ove prve generacije jer ce sve na njima lomiti.

lycos


pereca

Ocekujem da fakultet pocne da sprovodi bolonjski proces, u pravom smislu.
A ne da svaki profesor radi onako kako on hoce i kako je navikao.
Podsecam da je smisao bolonje u tome da se ubrza studiranje i poveca prolaznost na 85%.

milutin

Quote from: Aki on 05-04-2007, 22:13:55
Tekст је преузет са сајта ПОЛИТИКЕ

--------------------------------------------------------------------------До шестица тек сваки шести
На јучерашњој седници Сената Универзитета у Београду речено је да је у јануарско-фебруарском испитном року свега 16 одсто студената београдских факултета положило све предвиђене испите.
Оценивши да је „пролазност” студената незадовољавајућа, ректор Бранко Ковачевић је рекао да „смо за то сви криви” и најавио да је то један од разлога за одобравање условног уписивања студената и ове године, иако то закон више не дозвољава. Око 14 процената није чак пријавило ниједан испит, показала је анализа пролазности коју је урадио Сектор за научно-образовну делатност, а током јануара и фебруара ниједан од пријављених испита није положило 34 одсто академаца, речено је на седници.
Најбоља „пролазност” је на Медицинском, Архитектонском, Биолошком и Факултету спорта и физичког васпитања. (Танјуг)

Колика ли је пролазност на нашем факсу?
:hm

3OPAH

Quote from: zabica on 06-04-2007, 12:41:52
Quote from: masha on 06-04-2007, 01:27:58
Cifra studenata prve godine, na nasem faksu, koji su polozili sve ispite do sada je jako porazavajuca. Nemojte me drzati za rec, ali mislim da je 2% u pitanju. Neka hulio ovo potvrdi ili demantuje, mada mislim da sam dobro cula profesorku koja je iznela ovaj podatak u utorak kada sam bila na faksu.

Masho, evo ja cu da potvrdim, posto znam ovu informaciju. Oko 2% studenata prve godine je u januarsko-februarskom roku dalo sve ispite koji su bili predvidjeni.

Svaka im cast. Respect.  :Bog