savet...

Started by vlada89, 22-06-2006, 22:47:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Rokenrol

Quote from: marijabgd88 on 15-11-2006, 09:04:38
ja koliko znam nisu ni pominjali da ce se nesto promeniti na prijemnom zahvaljujuci Bolonji vec u samom skolovanju...
U prijemnom mozda nema promjena,ali u skolovanju,promjene su ogromne,sa Bolonjom,valjda je to jasno.Prije svega za uslov treba cista godina,sem ako nesto ne smuljaju!

hulio_salinas

Rokenrol
Nema sta da smuljamo. Stav je jasan: NEMA USLOVA!
Pa i nije bilo velikih problema, zato smo se i zalili! Ali sledecoj generaciji ce biti lakse, jer treba svi profesori da isprave greske...
Za prijemni - ne verujem da se nesto menja...

Aleksa.St

Pozdrav svima!

Ja sam Aleksa iz Bara. Sad kreæem u 4. razred gimnazije (op¹ti smjer) i polako poèinjem da razmi¹ljam ¹ta poslije srednje. Iskren da budem, biologija mi najbolje le¾i, botanika i sl. Ali s obzirom da 90% ljudi sa tim fakultetom ode da radi u ¹koli (a meni su oba roditelja prosvetni radnici) shvatiæete za¹to ne bih tamo. Druga interesantna opcija koje sam se sjetio je naravno farmacija.  Jos razmisljam i o biohemiji (ali ne znam koja je razlika izmedju biohemije na hemijskom i na farmaceutskom fax-u?), mozda eventualno molekularnoj biologiji... 

Hemiju sam jo¹ i u osnovnoj volio ali, kad sam do¹ao u srednju, malo sam je zapostavio (èasovi se svode na suvoparno prepisivanje reakcija sa grafoskopa i bubanje napamet, bez ijednog experimenta za ove 3 godine). Pro¹le godine smo krenuli sa organskom koja mi je interesantnija pa sam na kraju ipak imao 5.  :>  Moj problem je matematika. :box Nikada je nisam volio i nije mi ba¹ najbolje i¹la. Znam da na fax-u imam matematiku samo na prvoj godini, ali mi je veæi problem polaganje prijemnog.

Cuo sam da je farmacija jako tezak fakultet, mada su mi te generalizacije prilicno sumnjive, svaki fakultet je tezak. Vidio sam da je konkurencija poprilièno velika. Jos jedan problem je sto sam iz CG, znam da su ove godine primali nas pod istim uslovom kao i vase drzavljane ako se izjasnimo kao Srbi. E sad, da li ce to vaziti i sledece godine, ostaje da vidimo.  :ohwell:

Odlcian sam djak bio za sve ove tri godine, mada nisam luèa (Vukovac). Vidio sam da se na farmaciju upisuje ogroman broj vukovaca i to me malo deprimiralo.  :stid: Iskreno, farmacija mi je prilicno privlacna i djeluje skroz interesantno, ali samo ne znam je li to prevelik zalogaj za mene?  :>  Naravno, spreman sam da zagrijem stolicu i da ucim, pa cak i matematiku  :smekerica:... Sta mi vi predlazete? Vi studirate pa pretpostavljam da nema boljeg mjesta za savjet!

Pozdrav iz Bara!

Aleksa.St

I da, da ne zaboravim. U bg-u imam stan na Karaburmi (Juhorska ulica) a vidio sam da vam je fax PRILICNO udaljen odatle. Mozete li mi reci otprilike koliko bi mi trebalo da dodjem do fax-a? Ja mislim da cu morati da koristim 2-3 prevoza.  :wall:

Enea

imash direknu liniju-jedan bas do kumodraza.
samo napred!
pozdravi nam moooree!

nisu na faxu sve same luche.. ne zaboravi da smo svi iz razlichitih zivotnih sredina...

Bred

Dobrodosao kolega.
Za pocetak procitaj ovu celu temu kao i ostale u ovoom podforumu jer je na sva ova tvoja pitanja, manje-vise odgovoreno ...  :wink:

Ne znam da li znas, ali od prosle godine je otvoren i Farmaceutski odsek u Podgorici => http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,14508.0.html

Preporucujem i da procitas Zasto (ne)upisati farmaciju? (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?page=128).

Sa Karaburme imaju direktne linije 25p i 25, trebati oko 40tak minuta , zavisi od guzve u gradu i od toga gde si ti tacno na Karaburmi ...

:wink:

Ljube

cao..sta se radi?? ne znam ko mi je nasao licnu kartu, ali mu se iskreno i velikodusno zahvaljujem...trazio sam je svuda i nije mi palo na pamet da sam je izgubio na faksu kada sam se prijavljivao...molim neka mi se javi decko sto mi je poslao poruku na mail...misli neka ovde pise...HVALA JOS JEDNOM... :cvet :Bog :Bog :Bog

Bred

da, ima u studentskoj sluzbi jos izgubljenih licnih karti i identifikacionih kartica, ccc..

:nonono: :K

Aleksa.St

Quote from: Bred on 07-08-2008, 22:05:39
Dobrodosao kolega.
Za pocetak procitaj ovu celu temu kao i ostale u ovoom podforumu jer je na sva ova tvoja pitanja, manje-vise odgovoreno ...  :wink:

Ne znam da li znas, ali od prosle godine je otvoren i Farmaceutski odsek u Podgorici => http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,14508.0.html

Preporucujem i da procitas Zasto (ne)upisati farmaciju? (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?page=128).

Sa Karaburme imaju direktne linije 25p i 25, trebati oko 40tak minuta , zavisi od guzve u gradu i od toga gde si ti tacno na Karaburmi ...

:wink:

Hvala drustvo!  :wave:

Da, da, znam za fakultet u Pg, ali, posto se ne polaze prijemni nego se glda samo prosjek, ja ne bih imao sanse da se upisem (svi upisani su vukovci), a i studiranje u Bg-u je posebna prica i fakulteti kod vas su posebna prica!  :wink:

Prelistaæu forum jos da vidim sta se  'nudi'. Razmisljam jos o alternativama ali farmacija uvijek ispliva kao najbolje/najinteresantnije resenje. Ako odlucim da upisem farmaciju, moram odmah da pocnem sa spremanjem i da shvatim sve to vrlo ozbiljno, imam utisak da ne smije da bude alternativa! :nonono:

Joj ima jedan prevoz, super, to mi skroz odgovara. Juhorska izlazi na ulicu Marijane Gregoran (tako nesto  :K )

Bred

#99
Da, buduci kolega, bolje sto ranije poceti sa spremanjem (ja bolje da ne pricam kad sam poceo da spremam prijemni  :face: ) pa natenane , da budes apsolutno siguranu svaki moguci zadatak iz zbirki ...
:wink:

--
i iskoristi priliku da u ovom podforumu pitas za svaki zadatak koji ti nije jasan iz hemije ...

:wink:

Aleksa.St

Heh, ja evo sad vidim, vi svake godine imate generaciju srednjo¹kolaca na forumu koji panièe do prijemnog  :help: :help: :help: a posle kad (ako) se upi¹u samo  :ziveli...

Èujem da ima nekih naznaka za promjenu pri polaganju, umjesto mate biologija? Hmm... To bi meni ba¹ i¹lo na ruku...  :igra:

Super ste, nema informacje do koje ne mogu da dodjem. U poreðenju sa sajtovima ostalih fakulteta vi ste....  :pljes:  :Bog

Bred

hvala.
:cvet
ali ovaj forum nema neke velike veze sa samim sajtom fakulteta ...  :wink:


sssneguljica

Posto sam definitivno odlucila da cu sl.god da studiram farmaciju,sad sam 4.raz.gimnazije,zanima me kad mogu da kupim zbirke sa testovima iz matem i hemije iz prethodnih generacija kako bih sto pre pocela sa pripremama jer sam drustveno-jezicki smer pa ce mi biti potrebno mnooooogo vise truda nego ovima koji su na prirodno- matematickom smeru... :streber:
unapred hvala!!!

Bred

Mislim da mozes i odmah pod uslovom da ih ima na fakultetu ...  :wink:

sssneguljica

jel mozes da se raspitas za to posto nisam iz bg-a,da bih uzela sto pre ZBIRKE i jo s nesto-jel se ponavljaju putanja od prethodnih godina,bar nesto?....PUUUUUUUUNOOOOO HVALA!!!!