savet...

Started by vlada89, 22-06-2006, 22:47:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Jedino neko od kolega ko ovo bude procitao ako bude hteo da ti pomogne, napisace ovde, ja na fax pitanje kad cu ici ...  :wink:

EddieH

ako nekom treba test iz hemije koji je bio ove godine neka se javi
test iz matisa sam izgubio  :K2:
a zbirki mislim da bi trebalo da ima na faxu ako nema onda se raspitaj u tvojoj okoliki i vidi da li ima neko mozda jer se pitanja nisu menjala
samo koliko mene pamcenje sluzi  :>:iz matisa su svi zadaci bili promenjeni (brojevi samo)
a za hemiju nisam nasao da se neki zadaci podudaraju sa zbirkom (mislim nema identicnih pitanja ako si na to mislila,ali su slicna )i poseban akcenat pri spremanju stavi na matis i organsku POSEBNO MATIS. :streber:

Bred

eddie skeniraj to sto imas pa postavi ovde!
:wink:

sssneguljica

skeniraj taj test ako ti nije problem...hvala za pomoc...

EddieH

evo testa iz hemije
matis ne mogu da nadjem ko zna gde je :D :K2:
resenje imas na zvanicnom sajtu farmacije
sry sto su slike slabijeg  kvaliteta,malko sam ih kompresovao

Bred

evo i resenja, da ga ne skinu sa sajta fakulteta ...
:wink:
(http://img73.nono9.us/my.php?image=hemgrupaogt4.gif)
klik za vecu sliku


p.s. eddie, ok su slike, vide se, sto je najvaznije ...  :wink:  :cvet

sssneguljica

hvala vam punoooooooo.... :wink:

tasha_90

savet za ljude koji su u srednjoj i razmisljaju se o farmaciji:
na osnovu svog iskustva i iskustva mojih vrsnjaka koji su ove godine polagali prijemni na farmaciji, sto se tice spremanja prijemnog ispita, bitno je da krenete na vreme... to podrazumeva spremanje od januara, februara ili eventualno marta... sve ostalo moze biti kriticno... ja sam definitivno krenula prekasno, u maju, pa sam morala da napravim pauzu u treniranju i da ne izlazim iz zbirki tih meseci... ali bukvalno... zato, preporucujem da krenete na vreme po sat-dva dnevno, pa da intenzivirate zadnjih mesec-dva... takodje, predjite zbirke bar dva puta, I NIKAKO NE PRESKACITE OBLASTI, misleci, pa dobro, bice jedan-dva zadatka iz toga, nije frka... kako ide, to je oicno nekoliko zadataka, i to oni sa najvise poena!!!  :wacko: tako je meni bilo...  :a
sto se tice pripreme na fakultetu, mislim da su bacanje para... sorry, ali stvarno mislim... zato sto, pre svega, imam 4 drugarice koje su se uzdale u to, pa ni jedna na kraju nije upisala farmaceutski... tamo profesor resava zadatke, dok vi pisete, pa se opet svodi na vezbanje kuci... ja sam bolje spremila hemiju, to sam radila sa profesorkom, dva puta nedeljno, i hemija me je i izvukla... a matu sam uradila bas lose... spremala sam je sama... :wall: i isla po principu, ova oblast verovatno nece biti u vise zadataka... tako da... :bokmal:
dakle, mislim da, ako imate znanje iz srednje iz mate i hemije, uzmite nekoga da vam samo pomogne u osvezavanju znanja, pa onda to sto uradite na casu predjete i kod kuce... i na konju ste...
ja mislim da tako nema greske...
ako se setim jos necega, javaljam, jer sam ja do pre par meseci bila u toj frci, pa znam da bi mi dobro dosao ovakav savet...
a sad, jos dve nedelje, pa krece ucenje za fax... :ohwell:
ima neko za to neki divan savet? :K2:
pozz

Bla_bla_blaaaa

Quote from: tasha_90 on 16-09-2008, 13:12:00

a sad, jos dve nedelje, pa krece ucenje za fax... :ohwell:
ima neko za to neki divan savet? :K2:
pozz

kreni sad da ucis, da se ne gomila gradivo  :K2:

salim se naravno...uzivajte jos malo,bice vremena posle da se obavestavate kako i sta. :D :wacko:


Bred, kad cemo mi biti obavesteni kad se prijavljujemo za studente mentore? :shifty:

shiky

Quote from: Bla_bla_blaaaa on 16-09-2008, 13:15:24
Quote from: tasha_90 on 16-09-2008, 13:12:00

a sad, jos dve nedelje, pa krece ucenje za fax... :ohwell:
ima neko za to neki divan savet? :K2:
pozz

kreni sad da ucis, da se ne gomila gradivo  :K2:


kralj  :K2:

bla bi da bude mentor  :streber:

pa koliko se secam,prosle god je bilo negde krajem seprembra,i bilo je na sajtu fakulteta obavestenje,tako da Bla,bices blagovremeno obavestena  :wink:

A da,sto se tice priprema na faxu,mislim da je to opet individualno,meni je recimo znacilo... :cvet

mirror-girl

Bla bla,nemoj da se salis,kakvo ucenje...pa sad bih se momentalno obesila,a ja cu da uzivam u svojoj slobodici dok mogu :)

Bred

i uzivajte dok mozete ...  :wink:

sto se tice mentora, imate te kao mailing liste, imate sajt fakulteta a imacete i forum koliko sam mogao da cujem tj procitam ovde posto su se neki busali u grudi ...

:siza:

:tpapir: :sarcasm:

saaliiim seee ...  :>: :kul:

sunchica

ljudi, ja sam 4. godina i treba mi par saveta oko prijemnog... za pocetak: da li je zbirka koju prodaju na faxu(ona crveno-bela)dovoljna za matu? i da li su iz hemije vise teoretska pitanja ili zadaci? unapred hvala  :love:

sssneguljica

i ja sam
Quote from: sunchica on 16-09-2008, 19:38:05
ljudi, ja sam 4. godina i treba mi par saveta oko prijemnog... za pocetak: da li je zbirka koju prodaju na faxu(ona crveno-bela)dovoljna za matu? i da li su iz hemije vise teoretska pitanja ili zadaci? unapred hvala  :love:

i ja sam 4.godina.A jel znas,ima li tih zbirki trenutno u prodaji na faxu? Sto se tice pitanja iz hemije,meni je nekoliko njih reklo da je manje zadataka nego teorije... :cvet

sunchica

meni je brat kupio pre sedam dana... imaju od prosle godine, a od ove godine izlaze tek u aprilu... ali ne verujem da je neka ogromna razlika....  :wink: