Nova poslatica - èokoladni sir

Started by Roben, 08-04-2007, 19:44:26

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Roben

Nova poslatica - èokoladni sir

Inventivni gurmani u Velikoj Britaniji osmislili su novu vrstu slatki¹a koja je kombinacija stilton sira i belgijske èokolade, a naziv mu je èokoladni sir.

Nova "poslastica" izgleda kao ¹vajcarski rolat i ima blago slatkast ukus. Sadr¾i 59 posto belog sira, 11 odsto punomasne belgijske èokolade i 28 odsto krem sira.

"Sir i èokolada su dve prehrambene namirnice prema kojima su gurmani vrlo strastveni, pa smatramo da æe i njihova kombinacija biti veoma dobro prihvaæena kod konzumenata", kazali su tvorci èokoladnog sira.

Kilogram èokoladnog sira u Britaniji æe se prodavati po ceni od 7.99 funti (11.7 evra) po kilogramu.

(MONDO)

Masha

Ja sam veliki ljubitelj sira svake vrste, ali nesto bas i nisam luda za cokoladom. Posto ne volim da mesam slatko i slano, ova vest me nije posebno odusevila. Ali, bravo za Robena koji je vrlo revnostan u postavljanju tema.

Roben

Ја обожавам да једем сир. Мислим да би имао 200кг кад би живео у Француској  :K
Али слабо волим ово мешавину слатко-слано а видим да је то тренд у свету
Захваљујем се на похвалама Машо  :cvet

mikele

Quote from: Roben on 08-04-2007, 20:13:17
Ја обожавам да једем сир. Мислим да би имао 200кг кад би живео у Француској  :K
Па пази ни сада када живиш овде ниси далеко од ове цифре  :K

А ова посластица ми баш лепо изгледа на овој слици,тако да бих свакако пробао,а остало би зависило од првог утиска. :>

Masha

Quote from: Roben on 08-04-2007, 20:13:17

Али слабо волим ово мешавину слатко-слано а видим да је то тренд у свету
Захваљујем се на похвалама Машо  :cvet
Hhahaha, znaci nismo u trendu mi koji ne miksujemo  :K. Za pohvale, nema na cemu, svaki put kad zasluzis  :wink:

zoe

А ко каже да сир мора бити слан? Сетите се само ових овдашњих младих белих сирева...

Него, по овим фенси, монденским хотелима у понуди рум-сервиса постоји извесна посластица (у опцији-дезерти) која се зове 4 сира или тако некако... Јест, ја видела својим очима кад сам била у Хагу у оној палати од хотела што има ресторан у коме су три слике Кандинског (оригинали, наравски)... :>

Елем, мени сад од ове теме цури вода на уста! Јер обожајем и сир и чоколаду :happy: :run

katarina

"I ja mnogo volim da jedem sir...mislim ne sam sir, nego sam ja..."
Kod mene mrtva trka oko sira i cokolade, mislim da su to dvoje u kombinaciji savrsen par za mene!

mikele

Ма има доста посластица које у себи садрже сир,тако да не сумњам да је и ова екстра.И наравно нису то класични сиреви,већ посебни сиреви,који су прерађени за ову сврху.
Када се само сетим cheese cake-a,одмах ми прораде црева.Још ако је млевена плазма као подлога...(тако је праве на једном месту у граду) :Bog :K

tarantulica

Ja obo¾avam cheese cake, ali odavno nisam jela pravi...
Odaj mi tajnu gde u gradu mogu da naðem neki ukusan...  :Bog

mikele

Quote from: tarantulica on 09-04-2007, 08:43:28
Ja obo¾avam cheese cake, ali odavno nisam jela pravi...
Odaj mi tajnu gde u gradu mogu da naðem neki ukusan...  :Bog
Кафе Дипломат у Страхињића Бана,тамо је био најбољи cheese cake у граду. :wink:
Кажем ''био'' јер нисам јео тамо једно 2 месеца,али стварно је екстра.Није лош ни у Green net-у

katarina

U "Monument"-u je STRAVA cheese-cake! Nisam jela bolji!

nasty girl

iskreno meni su sir i cokolada nespojivi.... :bljak:

lijepa bosanka

ako ima èokolade...sve mo¾e...mmm...