Koko¹ke nude veæ ofarbana jaja

Started by Korisnicko Ime, 08-04-2007, 20:20:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Korisnicko Ime

Malo jato koko¹aka u Tirolu u Austriji mo¾e pomoæi domaæicama da naprave odmor od farbanja jaja.


Koko¹ke Karin Sprenger, dobijene ukr¹tanjem Araucana koko¹aka iz Ju¾ne Amerike i domaæih koko¹ki, le¾u jaja zelene boje.

Farma Karin Singer ima samo deset koko¹aka koje proizvode ofarbana jaja èiji je ukus veoma slièan obiènim jajima.

Koko¹ke le¾u obojena jaja svaka dva dana, tako da je moguæe nabaviti samo odreðen broj ovih jaja. Same koko¹ke su obiène boje – crne, sive i braon.

Normalna boja jaja Araucana koko¹aka je plava.

B92

mikele

Никада не бих рекао да нешто овако може да постоји.Али јесте практично.Добијеш зелено јаје за час посла. :>
Вероватно су ова јаја јако скупа јер ипак има мало кокошака и носе јаја на свака два дана,тако да...

Masha

E, ovo mi je vec fascinantno. Hhahaha, mogu misliti sta bi neki ljudi u Srbiji dali za jednu Araucana kokosku i ovu jednu nastalu ukrstanjem pa da se za Uskrs pohvale prijateljima, komsijama itd. itd. kako imjau zelena i plava jaja, a nisu farbali  :shock. To ce postati stvar prestiza, kad vam kazem. Znaci, kad me budu pitali sta bih volela da dobijem za Novu godinu ja cu da kazem: Araucana kokosku , taman za sledeci Uskrs stizu jaja  :K

mikele

Quote from: masha on 08-04-2007, 20:42:16
Znaci, kad me budu pitali sta bih volela da dobijem za Novu godinu ja cu da kazem: Araucana kokosku , taman za sledeci Uskrs stizu jaja  :K
Само пази да не збуниш Деда Мраза јер не верујем да ће му бити јасно. :roll:

Masha

Quote from: mikele on 08-04-2007, 20:53:58
Quote from: masha on 08-04-2007, 20:42:16
Znaci, kad me budu pitali sta bih volela da dobijem za Novu godinu ja cu da kazem: Araucana kokosku , taman za sledeci Uskrs stizu jaja  :K
Само пази да не збуниш Деда Мраза јер не верујем да ће му бити јасно. :roll:
Mozda tvoj Deda Mraz gresi, moj ne . Pa gde da me ostavi bez plavih jaja bez farbanja? To bi mu unistilo reputaciju.