Gde idete na letovanje?

Started by AquArius, 05-06-2006, 23:50:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

TanjA

Ma joook mucka trans, sve legalno i po propisima, ali u 5 do 12...  8)

Hellen

Je li neko bio u mestu Sidari na Krfu? Ja ove godine idem tamo pa me interesuje kako je tamo...

sandric

Ja sam bila u Mesongiju na Krfu-malo mesto,dosadno....Glavni grad Krf je bas lep,ali ostala mesta su onako :roll:...
Noci su prohladne a danju je oko 40 stepeni,jako je velika vlaznost vazduha,a more nije bas tako toplo negde oko 24 stepena.....Turska je mnogo bolja,Egipat takodje.... :Bog

yeca

Bila sam ja na Krfu!!
Odsela u Ipsosu a obi¹la bukvalno celo ostrvo. Bila sam i u Sidariu ali nije ni¹ta spec u odnosu na sva ostala mesta. Fino je. Obavezno kad veæ ide¹ na Krf, bilo bi super da imate bar jednog vozaèa, da uzmete rent a car i da obidjete Kasiopi (na severu - imate i izlete do obli¾njih ostrva severno od Krfa i do Albanije samo ako nemate zajednièku vizu - obavezno), Kavos na jugu (grad sa 99% engleskog stanovni¹tva, gledaæete ih pijane i ribe u zimskim èizmama ali obidjite), Paleokastricu (pravoslavni manastir), raspitajte se gde je muzej podmorskih blagodeti (ajkule, kojekakve ribe, mindju¹e i lusteri od ¹koljki raznih boja i oblika), ima i jedno selo, ne mogu da se setim naziva u kome organizuju grèko veèe - ali to je najraznovrsniji program grèke muzike i hrane koji sam ja do¾ivela a bila sam na dosta sliènih veèera (samo se trepeza menja vi¹e od 5-6 puta, da ti ne prièam da ima svega i svaèega i da æe ti biti ¾ao ¹to neæe¹ moæi sve da proba¹ a kamoli pojede¹ i nema samo sirtakija i zorbe veæ mali milion grèkih igara i narodnih pesama u originalnim no¹njama a uèestvuje i publika, mora jer ti pridje onaj slatki Grk i samo te podigne i ti mu uvija¹ ispred nosa:)
Dasia, Guvia, grad Krf...

OBIDJITE ©TO VI©E MO®ETE - ISKOTISTITE TO ©TO JE OSTRVO RELATIVNO MALO I ZA 10 DANA MO®E BA© DOSTA DA SE VIDI

sreæan out i extra se provedite!!!

ivilija

Ja se nadam da idem mesec dana na put po Evropi....zvali me iz evropskog pokreta u srbiji da mi jave da sam usla u uzi izbor za inter rail kartu i sengen vizu,tako da u utorak treba da odnesem pasos na viziranje!
Idem u Bec(7-10 dana),pa u Dortmund,Berlin,maybe Minhen...Paris,Amsterdam,Madrid,Barsa(iako sam se iz Barse vratila pre mesec dana,ne mogu da docekam da ponovo odem tamo!),a volela bih i da odem do Norveske i Belgije,ali videcemo...ovaj plan je podlozan promenama...
JEDVA CEKAM!!! :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica

yeca

Beè je odlièan, svideæe ti se!!  :~
Za Berlin sam èula da je prelep. :loptica
U Minhenu sam bila i onako, nije ni¹ta spec, lepo... trgovaèki grad, bez arhitekture i divljenja..
Ah Pariz - mogla bih da ¾ivim tamo!!!!  :)
Za Amsterdam ka¾u da vrlo podseæa na Veneciju (ako si bila) - prepun mostiæa a ono ¹to svi nagla¹avaju - NIKAKO NE PROPU©TAJ DA DO®IVI© ©TO VI©E OD NOÆNOG ®IVOTA AMSTERDAMA, .KA®U DA JE VRH!!
O Barsi ne moram da ti prièam kad si veæ bila...
E a za¹to ne bi oti¹la i do Monaka, St. Tropea, Nice, Kana... To tek treba da vidi¹! Ako ti je usput, bar u povratku iz Barse!!
Pazi kad udje¹ u najelitniju zemlju Evrope (Monako), sve je tako sofisticirano, skupo, kvalitetno, odlièno organizovano i odradjeno a ni¹ta ne bode oèi i ne preteruje... FENOMENALNO!!
Meni su Andora (zbog skijanja  :V) i Monako VRH VRHOVA!!!
Divno da nam se provede¹!!!!  :loptica

Darker

Kakav sam ja majmun, èekam kraj junskog roka da rezervi¹em za tasos ili stavros, naravno da nigde nema mesta >:( >:( >:( >:(
Vidim ja da æe ovog leta da mi bude slatko i slano :> :> :>

ivilija

Quote from: yeca on 02-07-2006, 21:43:21
Beè je odlièan, svideæe ti se!!  :~
Za Berlin sam èula da je prelep. :loptica
U Minhenu sam bila i onako, nije ni¹ta spec, lepo... trgovaèki grad, bez arhitekture i divljenja..
Ah Pariz - mogla bih da ¾ivim tamo!!!!  :)
Za Amsterdam ka¾u da vrlo podseæa na Veneciju (ako si bila) - prepun mostiæa a ono ¹to svi nagla¹avaju - NIKAKO NE PROPU©TAJ DA DO®IVI© ©TO VI©E OD NOÆNOG ®IVOTA AMSTERDAMA, .KA®U DA JE VRH!!
O Barsi ne moram da ti prièam kad si veæ bila...
E a za¹to ne bi oti¹la i do Monaka, St. Tropea, Nice, Kana... To tek treba da vidi¹! Ako ti je usput, bar u povratku iz Barse!!
Pazi kad udje¹ u najelitniju zemlju Evrope (Monako), sve je tako sofisticirano, skupo, kvalitetno, odlièno organizovano i odradjeno a ni¹ta ne bode oèi i ne preteruje... FENOMENALNO!!
Meni su Andora (zbog skijanja  :V) i Monako VRH VRHOVA!!!
Divno da nam se provede¹!!!!  :loptica
Pa bila sam i u Monaku i u Nici i u Kanu...pre samo mesec dana tako da bih da obidjem nesto sto nisam videla,kad vec imam priliku...
Hvala na korisnim informacijama!

yeca

E pa onda OK..
Moji su bili u ©vedskoj i skoknuli do Kopenhagena - njima je bilo fenomenalno!!!

sandric

Jel` bio neko na Palma de Majorci?Ja razmisljam da odem tamo.....ili mozda odem i u Dubaji :~,samo da polozim farmaceutsku :roll:

Blesava*

Ја одох на Ставрос ѕа 140 еврића...  :lol2:  :lol2:

katarina

Quote from: sandric on 03-07-2006, 10:52:08
Jel` bio neko na Palma de Majorci?Ja razmisljam da odem tamo.....ili mozda odem i u Dubaji :~,samo da polozim farmaceutsku :roll:

Hmmm, za "Palmu" ne znam, ali Dubai ostavi za zimu ako ti je zivot mio:) MNOGO je vruce i velika je vlaga leti. Ja sam bila i zimi i leti, pa ti predlazem ovo prvo, a mozes i da skijas ako budes pozelela ili da klizas, ali i da surfujes po pesku, ili ako si za bleju predlazem ti hotele koji imaju bazen na krovu, extra je feeling:)... Ne znam sta nude od hotela ove nase agencije, samo pazi da te ne bace 20km od centra grada... Iako jos nije dostigao svoj maximum, ako volis mo9derne gradove i da vidis nezamislivo, Dubai je pravi grad za tebe! Lep provod!

sandric

Kaca hvala na informaciji.....Zanima me da li si bila na Dzumeira beach-u ili u samom gradu....Cak gledam i emirat Ras el Kajam,mirno je a hotel je extra..... :~ :V

katarina

    Ja sam u "privatnoj reziji" bila, jednom u Hajatu a drugi put u stanu, oba puta u Deiri-to ti je noviji deo Dubaija. Stari deo, Bur Dubai je dosta nesredjeniji. U svakom slucaju, nejbolje je da uzmes kola i da sama obilazis, ali sprewmi se na guzve.
U poslednje vreme i ostali emirati sem Dubaija i Abu Dabija postaju popularni. Ja sam bila i u Sarzi i u AlAinu. Cak sam isla i na izlet u Oman(ne postoji granica) na neko njihovo izletiste. Tamo su recna korita, koja leti imaju manje vode i sve izgleda kao da si na Mesecu. Korita su od stena, izvajana od vode koja u zimskim mesecima otice sa okolnih planina(zbog povecanih kisa). Ako se odlucis za takav izlet predlazem ti da ides sa nekim ko poznaje "zakone prirode" jer ako krene neka oluja, opasno je naci se u nekom od korita...
Elem, U Sharmu nisam bila, ali jesam u Jumeiri(istoimeni najelitniji deo Dubaija). Iz njegove baste pogled puca pravo na Sharm. Ono je stvarno grdosija od hotela.

Ma Dubai treba videti i sad i za 10god i za 10.....neverovatan je. Ako budes isla, pomisli samo da je tamo pre SAMO 35 godina bila suva pustinja sa pokojom dvo-trospratnicom, a videces sta je sad....sta moze nafta!

Coolgemini

....Ja se trenutno nalazim u Opatiji u nasoj prelepoj bratskoj drzavi Hrvatskoj :)ono sto me je duboko fasciniralo,a istovremeno i povredilo je saznanje da mi u odnosu na Hrvatsku nikad necemo uci u  Evropsku Uniju... :'(..Hrvati su vec uveliko uznapredovali sa reformama,ostalo im je jos par zvanicnih bitnih tacaka da srede i da bukvalno postanu clanica...
...A o njihovom moru da ne govorim... :roll:....pravo je uzivanje :~..nije bezveze drugo primorje na svetu.. :wink:
p.s.....Ni Hrvatice nisu bas toliko loshe... :V :V
ovo jeste malo  :OFF,ali je prosto utisak sa mora :)
puno pozdrava za sve kolege i koleginice!!!