pAnIkA i staa ako ...

Started by anaj, 13-04-2007, 12:57:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

lycos

u svakom slucaju konkurisite jos negde,ali ja ne sumnjam u vas-gledacemo se mi u oktobru :K :K

vlada89

Nadamo se svi mi..mada ja ovako gledam - 200 na budzet,od toga 50 odmah oduzimam za one talente i sl,onda 50 sa priprema i ostaje 100 mesta..valjda cu uci bakar na 99 :)Znaci,mislite da je mata presudna?
Ps Kakva bre crna panika,ja cu puzeci da odem do sajma a tek dok sednem na stolicu..auuu

katarina

A sto si ubedjen da ce oni sa priprema poloziti?

Bred

ljudi, lepo prelistaj utiske sa proslogodisnjeg ispta i videcete sta je bilo teze i na to obratite paznju...

BK

Pre par godina sam polagala prijemni i nisam bila nikakav talenat a bila sam visoko na listi. Sto vise ucis i to sa razumevajem moci ces bolje da uradis testove.
A pitanje je sta tebi vise lezi, mata ili hemija?
Meni licno bolje lezi mata i bolje sam uradila, videla sam da se mnogi ljude muce sa njom, jer je ne kapiraju, a pogotovo mojoj generaciji su promenili zadatke (do tad je bilo da dolaze isti zadaci kao sto je dato u knjizi iz matematike, koji su bili dosta teski i ljudi su ih bubali, jer je bilo moguce jedino tako ih nauciti) dali su dosta lakse zadatke ali ljudi su lose uradili jer nisu ucili osnovu, tacnije nisu imali dobru matu u srednjoj skoli.
Ne znaci nista onima sto su isli na pripreme ako nisu ucili, ja licno nisam isla i odlicno sam prosla, ali sedela sam kuci i ucila, i kao sto rekoh ..trud se uvek isplati.

vlada89

Pa ja mislim vise mata..mada ne znam nekako mi deluje da podjednako znam,izuzev organske..Ali meni je mnogo lakse da slusam kad neko predaje,vise zapamtim nego sam da radim..mada nadam se da cu dobro proci,dosta radim..

_sanja_

posto je prijemni iz matematike prosle godine prilicno lose uradjen da li ce mozda to uticati da ove godine daju laksi test??   :help2:

lycos

mislim da to niko ne zna osim onix koji i smisljaju testove..mozemo samo da nagadjamo..

vlada89

Pa dajte da ih pitamo,posaljite mi poruku sa njihovim brojevima fona da ih ja LICNO pitam :D Samo da ne daju puno analiticku i trigonomteriju..

_sanja_

vlado, minimum po 2 zadatka iz obe oblasti..bar je tako na svim testovima koje sam do sada videla   :(

Loptica

Quote from: vlada89 on 27-04-2007, 00:45:43
Pa dajte da ih pitamo,posaljite mi poruku sa njihovim brojevima fona da ih ja LICNO pitam :D Samo da ne daju puno analiticku i trigonomteriju..

Vlado,samo da te "obradujem" ,na prijemnom uvek bude bar 3 zadatka iz analiticke, a za moju generaciju(prosle godine) mislim da su bila cak 4 zadatka! Jedan je nosio 1 poen, dva po 2 poena, a cetvrti 3 poena(to je jedan od onih tezih,gde imas kombinaciju parabole,hiberbole i ne znam cega sve jos)! A ja samo tu oblast nisam znala :wall:  i imala sam u startu tih 6,7 poena manje + sam jos nesto pogresila i evo me na samofinansiranju...Mada ne zalim se,srecna sam sto sam uopste upala na ovaj fax,koliko sam se zajebavala sa prijemnim... Naravno imate i hemiju da se izvucete ako zeznete matis.
Necu da vas plasim,snaci cete se vi super,samo sam htela da vam dam savet da dobro proradite sve te oblasti iz zbirke,i analiticku geometriju i trigonometriju posebno.Posle kad upisete fax to necete raditi iz matematike,rade se neke druge oblasti.Zato sad zagrejte stolicu,imate jos dosta vremena,znam da smara i da vas mrzi,ali gledajte to sa vedrije strane, sad se smorite sa tih 100 zadataka(mislim na te dve kriticne oblasti),ali posle vise nikad u zivotu necete videti analiticku geometriju i sve one silne formule iz trigonometrije!Samo polako i bez panike,stizete sve...

vlada89

Ne znam,ja bih nekako vise voleo da prvo radimo hemiju.. jer za matu nema sta toliko da se pamti osim nekih formula,ali do tada cu se uvezbati..Ne znam i sto daju te oblasti,kada ih kasnije necemo ni imati  :hmm Koliko se odprilike kandidata prosle godine prijavilo?

shiky

Joj,mislim da nas je bilo oko 500.Znam da je za smer biohemicar bilo samo troje viska,dok je za opsti bila veca konkurencija...

Bred

vlado, iscitaj utiske sa proslogodisnjeg prijemnog i sve ce ti kasti da se ne ponavljam milion puta!!!!

vlada89

Izvinjavam se,citao sam ali nisam nasao - samo sam nasao kako se svi raduju i zale na studentsku sluzbu :) Elem,jel se odprilike zna kad je prijemni??? Znam da je uvek krajem juna..i koliko je dana pre prijemnog odprilike opet,potrebno da se prijavis? Da znam da li da se vracam kuci :)