pAnIkA i staa ako ...

Started by anaj, 13-04-2007, 12:57:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

anaj

Drage ( nadam se ) buduæe kolege,
Mene je poèela ¾estoko da drma panika.
I pitam se
Sta ako
Ne upisem
Sta onda, sta mi je ciniti,gde jos da konkurisem...
Evo idem na pripreme, navikla sam se na fax, kao da sam oduvek na njemu,
Pa evo i na forumu se pojavljujem
ucim,ne onoliko koliko sam planirala,ali ipak ucim...
kad ono kix...padnem...
Mislim da ne bi mogla da se povratim u normalu mesec dana posle toga...
Iz sobe ne bih izlazila koliko bih samu sebe razocarala
a da ne pominjem ljude koje me vole i kojima znacim...
Ne bih smela ni u ogledalo da se pogledam a ne njih...



mariii

ne brini, nisi jedina koju trese panika tj. sigurno nismo jedine, i ja idem na pripreme, ne uèim ni ja dovoljno, mislila sam da cu biti mnogo vrednija, ali za razliku od tebe, ne mislim na to kako ce reagovati rodbina i ljudi oko mene, neka oni brinu svoje brige,  samo znam da ako kixnem bicu razoèarana u samu sebe

anaj

meni je i bitno da ne povredim mamicu taticu... :wink: jer znam da æe i oni biti sreæni ako upisem
ali upravo i to sto si rekla je najte¾i deo da æu sebe duboko da razocaram  :stid:

_sanja_

mislim da svi imamo isti problem!! :)  i ja o tome stalno razmisljam. i ako upadnem na samofinansiranje ,naravno da ce mi moji platiti...ali dzaba kad cu sebe razocarati...  samo se nadam da do toga nece doci!! tu je jun ceo...mislim da u junu necu videti svetlost dana :)  sada onako...ucim ali ne kontinuirano vec kad mi se uci ucim kad ne nista...  :)  :lol:

marijabgd88

i ja sam ocekivala da cu vise raditi... ali nekako mi se ne da... i stravicno pocinjem samu sebe da nerviram... narocito preko ovog kao raspusta, htela sam ali bas i nisam... ma ja cu 100 posto puci ako ne upisem. ranije sam bila u fazonu poludecu ako ne upisem budzet a sad sam u fazonu molim boga samo da upisem pa i samofinansiranje... i cini mi se nekako kao da su svi bolji od mene... :(

zoe

Људи, не ширите панику ни другима,а ни себи! Позната је ствар да причање о треми и страху само још више распламсава та ужасно непријатна осећања!

То што сте се забринули је нормално, а мени говори да нећете ствар препустити случају и да ћете учините све што је у вашој моћи да добијете визу за Кумодраж! И добићете је, ја кад вам кажем! Јавља ми се!

Горе главу, само напред! Па да вас у октобру видим на аудицији за Хор! :smekerica:
:cvet :cvet :cvet

maya

Quote from: zoe on 13-04-2007, 20:08:11
То што сте се забринули је нормално, а мени говори да нећете ствар препустити случају и да ћете учините све што је у вашој моћи да добијете визу за Кумодраж! И добићете је, ја кад вам кажем! Јавља ми се!


ima li i mene u toj viziji?     :) :>

vlada89

Ne znam sta postizete tom panikom..Mislim imam je i ja,ali je prikrivam..I verovatno je to zbog nesigurnosti u sebe i nedovoljnog pripremanja za fax! Realno gledano..Meni su ne noge odsekle samo sto sam otiso do skritpirnice za neke zbirke,a ko zna kako ce tek biti za prijemni! Tako da ne znam sta da vam kazem,osim sto se zalite i mislite na najgore bolje ucite :) Moj savet..

shiky

E totalno vas kapiram,kroz sve to sam i ja prolazila pre godinu dana...Prvo,ne obazirite se na druge,i kako i koliko oni rade i uce,meni su neki ljudi tako pricali kako su po 7 puta presli matu,a ja samo jednom :42:
I opet sam bolje uradila od njih.I ja nisam bas posebno ucila do juna,jer su bile druge obaveze,kao sto je sigurno sada i vama(skola,matura,voznja...),ali zato ceo jun stisnete zube i guli...I nemojte da brinete jos i zbog roditelja,pa oni su tu za vas :cvet
Znate kako su mene ljudi bodrili? "Znas,nije poenta samo upisati fax,poenta je zavrsiti ga..."

willie the scot

malo fasistickog samopovredjivanja ucenjem nece ostaviti posledice,ne bojte se toga.

mariii

willie, u potpunosti si u pravu, nego nama lak¹e da se ¾alimo nego da pritegnemo knjigu :run

Sole

onaj ko je napisao da je prvobitni cilj upisati fax i upasti na budzet, a zatim se taj cilj tokom vremena pretvara u ono "samo da ga upisem i bicu zadovoljna" je  bio u pravu, potpuno je to nesto normalno i verovatno ocekivano!
pod uticajem panike i neke nesigurnosti se to desava, ali to je, bar ja tako mislim samo znak toga da ste ucili, potrudili i samo vas je strah hoce li to vase znanje doci do izrazaja u pravom trenutku, ali ono je svakako prisutno!
tako da, sta da vam kazem, panika i strah su sasvim ok, ali ne treba preterivati i dozvoliti da vas to totalno poljulja!
ja ziva nisam bila kada sam prvi dan otisla na matematiku, uradila tako i tako (slucajno ne proveravajte po zbirci posle toga sta vam je, a sta nije tacno!), nesto se iznervirala, ali shvatila da ako sutra sto bolje uradim hemiju da ce sve biti ok!
i tako je i bilo!
samo se opustite malo, ne radite kad vam se ne radi i pokusajte da mislite pozitivno koliko je to moguce! ;-)

Bred

Quote from: willie the scot on 14-04-2007, 21:27:18
malo fasistickog samopovredjivanja ucenjem nece ostaviti posledice,ne bojte se toga.
:wink:
Pomozite sebi-simulirajte da idete na prijemni danas, sutra, sa svih 500-600 ljudi koji se prijave u ogromnoj hali beogradskog sajma sa jos 1000 roditelja, brace, sestara, tetaka, teca, ujaka, ujni, baba i deda koje non stop proviruju kroz prozor i traze svoje cedo. :K :wall:
Morate biti sigurni u ono sto znate i da razumete ono sto ucite i tad mislim da nece biti problema :wink:

anaj

okrenem se ka drugu iz odeljenja
on i jos jedan presli celu medicinsku
na pripremama neke devojke tkdj...
a ja jos uvek crncim sa heterociklima...
bruka...
odoh da ucim :)

vlada89

I ja sam preso celu medicinsku samo se nadam da organska nece biti toliko tesko,majke mi..ko ce sve ono da popamti ;(