pAnIkA i staa ako ...

Started by anaj, 13-04-2007, 12:57:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Girl

Ako je do sada trajao 3 sata, onda ce i ove godine. Izgleda da sam dobila laznu informaciju, mada drugarica od koje sam to cula kaze da namerno daju da se radi samo dva sata jer je 'kao' u tome fora - svi bi uradili za tri sata. Studenti koji konkurisu na ETF, cini mi se, rade 4 sata, ali pretpostavljam da su njima tezi zadaci.

_sanja_

kada ce se tacno znati datum polaganja? i kada je prijavljivanje? ako jos nije poznata ta informacija,mogu li starije kolege da nam kazu kako je bilo ranijih godina??   :~    :Z

Masha

Na vreme ces da saznas sve informacije, nemoj da brines. Inace, koliko mene pamcenje sluzi, prijemni uvek bude pocetkom jula, a dokumenta se predaju poslednje nedelje juna. Uvek imas 2 dana za predaju dokumenata.

katarina

I ja se secam da je nama oba dana pocinjao u 15h...a ono sunceeee, pa vrucinaaaa....i u sred hale XIV meni, jednoj u hiljadu, sleti leptir na plavu suknjicu.
Tad sam znala da ce sve biti u redu:)

ALI ne trazite vi leptire i cuda, vec se uzdajte u svoje znanje, a ti sto pricaju da je fora u tome ko moze da uradi brze, njih batalite i pustite da se zamlacuju time. Bitno je znanje! I to bukvalno elementarno!

I nema "Sta ako...?" Ako ne bude ovo, bice Tehnologija, pa ako to ne drzi, sledece godine opet na prijmni! E koliko ja znam takvih...i evo ih na farmaciji sad!

_sanja_

katarina , bas umes da ohrabris :) hvalaaaa    :pljes:   :cmok

marijabgd88

a sta, svi cete probati i na tehnoloski, pa ako ne uspete na farmaciji onda tamo a? je l tako?

katarina

Nemojte da se razapinjete na dva fakulteta. Na tehnologiju mozete uci i u septembru. Ciljajte prioritet. Znam i one koji su u istom danu pre podne polagali na tehnologiji a popodne na farmaciji, i upali na oba, ali mislim da to nije neophodno.

vlada89

#37
Jel ste videli - 130.000 za samofinansirajuce! a005 Strasno ja necu da se odvajam od prijemnog  :shock Sto se mene tice,ja cu i na tehnoloskom,a ako ne upadnem i tamo onda cista hemija,ili eventualno masinski - tamo ima uvek mesta  :smekerica:


E da jos jedno pitanje - Jel moze da se prijavis za oba smera ili moze na jedan samo?

katarina

Kad smo mi polagali smer se birao posle prijemnog. Prozivaju po rang listi pa se izjasnis. Ne znam kako je sad

Girl

Ja mislim da cu samo konkurisati na farmaciju, ove godine. Jos se ne zna datum polaganja??

Loptica

Quote from: vlada89 on 21-04-2007, 08:58:26
E da jos jedno pitanje - Jel moze da se prijavis za oba smera ili moze na jedan samo?
Mozes da se prijavis samo za 1 smer. Kao sto rece katarina,ranije se biralo posle prijemnog, sada kad dodjes da se prijavis i da uzmes onaj papiric sa brojem,moras da se izjasnis koji smer hoces.
Mada,mislim da posle,ako prodjes prijemni(a zelim vam da svi prodjete!) ,mislim da mozes da se prebacis sa smera magistar farmacije na biohemicara, ali obrnuto ne moze,valjda.Zato sto za MF smer uvek bude mnogo veca konkurencija nego za MB, npr. prosle godine su se svi koji su se prijavili za smer MB upisali... 

lycos

sada kada je to iza mene,mogu sa sigurnoscu reci par stvari- ne sumnjam u vas, svi cete nauciti ono sto se od vas trazi. prijemni ispit je stvar zivaca i koncentracije!

_sanja_

lycos, ja se iskreno nadam :) ja cu mozda probati na hemijskom jos...a na tehnologiji NE! Pa sta cu ja tamo:) :)  nego mene interesuje da li ce se poklopiti termini u bg-u i ns-u kada je farmacija u pitanju?? 

shiky

#43
Sto se tice konkurisanja i na druge fakultete,postoje neki gde ne moras da polazes prijemni iz tog predmeta koji si polagao na farmaciji...Jedna drugarica prosle godine nije uspela da upise farmaciju,ali je prenela hemiju,i upisala fizicku hemiju,mislim da tako moze i na tehnoloskom.Cak stavise,mislim da su tako neke drugarice i upisale tehnoloski...Sto se tice datuma,zar vam jos nisu izasli oni konkursi?Prosle godine je koliko se secam prijemni bio 27. i 28. juna,a u ns-u mislim da je bio 30...i da,odmah prilikom prijave se opredeljujes za smer,kao sto Loptica rece.
@Sanja:Na tehnoloskom imas smer farmaceutski inzinjering.

marijabgd88

jao meni je taj tehnoloski tako nekako odbojan... ja mislim da cu probati samo na farmaciji ili eventualno i na hemijskom...