Noæ muzeja 07

Started by Korisnicko Ime, 18-04-2007, 14:26:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Korisnicko Ime

Èetvrta Noæ muzeja biæe odr¾ana 19. maja 2007. godine od 18 do 2 èasa ujutro u preko 100 razlièitih muzejskih i galerijskih prostora u èitavoj Srbiji.

sim Beograda, ovoga puta uèestvovaæe i Novi Sad, Ni¹, ©abac i Valjevo. Zanimljivim programima pridru¾iæe se i etno selo Sirogojno, gradski muzej u Somboru i Narodni muzej u Zrenjaninu.

U Noæi muzeja u Beogradu biæe organizovani interesantni sadr¾aji, meðu kojima i program pod nazivom „A ¹ta mi bi?“ u Etnografskom muzeju, èak tri razlièita sadr¾aja u Muzeju primenjene umetnosti, postavka Od princeze do kraljice u realizaciji Istorijskog muzeja Srbije i brojni drugi.

U program æe biti ukljuèene i knji¾are, dok æe u izlozima Knez Mihailove biti organizovan poseban performans. Manifestaciju æe upotpuniti i  muzièki sadr¾aji.

Veliki broj ljudi zainteresovanih za ovakav vid provoda u muzejima bio je dovoljan pokazatelj da je Noæ muzeja stekla stalne posetioce i razlog da, do sada iskljuèivo beogradska manifestacija, postane nacionalna. U oktobru pro¹le godine, zahvaljujuæi Ministarstvu kulture Francuske, domaæa Noæ muzeja zvanièno se prikljuèila i evropskoj Noæi muzeja koju podr¾ava i Savet Evrope, a 19. maja ova manifestacija biæe odr¾ana u vi¹e od 40 zemalja Starog kontinenta.

Tokom prve Noæi muzeja ovu manifestaciju posetilo je vi¹e  od 20.000 ljudi, dok je u drugoj bilo èak 70.000 poseta. Kada je Noæ muzeja organizovana treæi put, taj broj je skoèilo na neverovatnih 160.000 poseta.

b92

zabica

Jao ja basd gotivim ovu noc muzeja, mada nisam bila na zadnjoj... a ni na ovu izgleda necu  otici...(koncert) .blah.

tarantulica

I ja ¾elim da je propustim zbog koncerta....  :cvet

zabica

mozemo da krenemo u 6 sa obilascima i onda nazad na koncert  :lol:

ma ne verujem da cemo nesto mnogo propustit, cula sam da je prosli put bila bas sra*e  :ball2:

stef

 Sestra mi je rekla da je prosla bas bila ekstra... :hmm

Kamicak

Prosle godine su delili toplu cokoladu u nekim muzejima,ako moj izvor ne laze mmmmmmmm  :T,kultura kojoj se tesko moze odoleti  :)

Darker

Ma koja crna noæ muzeja...

MaliZmaj

http://www.nocmuzeja.org.yu/03/srp07/muzeji.php
:Z :)

izaslo je gde sta kako ... kad :)

Maslacak

ne kapiram tu noc muzeja uopste
kad bi hteo bilo koji dan sve muzeje da obidjes, ne bi mnogo vise platio
polovina je besplatna
a u noci muzeja se desetine hiljada ljudi sjati
ko da su svi ti muzeji bili vekovima zatvoreni, a oni jadni zeljni...
budalastina
nista ne moze da se vidi od silne guzve
ali zato da se vidi kako su svi odjednom postali kulturni.

Cecilly

Quote from: Maslacak on 03-05-2007, 21:06:44
ne kapiram tu noc muzeja uopste
kad bi hteo bilo koji dan sve muzeje da obidjes, ne bi mnogo vise platio
polovina je besplatna
a u noci muzeja se desetine hiljada ljudi sjati
ko da su svi ti muzeji bili vekovima zatvoreni, a oni jadni zeljni...


Fora je sto, specijalno za Noc muzeja, u muzejima budu postavke koje inace nisu stalne
i otvaraju se prostori koje ne mozes nikada obici...npr. kazamati na Kalisu.

Ja mnogo volim Noc muzeja,i mislim da je odlicna manifestacija.

Quote from: Maslacak on 03-05-2007, 21:06:44
nista ne moze da se vidi od silne guzve
ali zato da se vidi kako su svi odjednom postali kulturni.
Bolje da ljudi bar ovako obidju neki muzej,nego da ga ne obidju uopste. :wink:

Maslacak

Quote from: Cecilly on 11-05-2007, 20:19:08
Bolje da ljudi bar ovako obidju neki muzej,nego da ga ne obidju uopste. :wink:

Mozda...
a ta manifestacija za takve i sluzi...
Sa kim god sam pricala, a ko je bio, rekao mi je da je tad tolika guzva, da nista ne moze ni da se vidi.

Enea

... meni se baSh ide u bleju.. eh tako bi mi legla nakon ekskurzijice.. da odrzim kondiciju... i shta god..

AquArius

e pa narode
odlazim u noc muzeja
..

:happy:

Masha

#13
„Vampiri - srpske i evropske krvopije“ u kazamatima na Kalemegdanu

Ponovo redovi ispred muzeja


Iako je padala ki¹a, Beograðani su napravili dugaèke redove ispred svake od pedesetak lokacija na kojima se odr¾avao kulturni spektakl „Noæ muzeja“.
Manifestacija koja ima milione poklonika ¹irom sveta i u Beogradu je po èetvrti put privukla mase ljudi koji su u dobrom raspolo¾enju èekali u redovima i po pola sata da bi za kratko uhvatili makar deo izlo¾be ili dopgaðaja a potom ¾urno odlazili u sledeæi muzej. Posetioci su sa u¾ivanjem obilazili izlo¾bu „Princeze i kraljice“ u Milo¹evom konaku, „Novac na tlu Srbije“ u NBS, „Vampiri - srpske i evropske krvopije“ u kazamatima na Kalemegdanu... Posebna poseæenost je bila na èasovima flamenka i salse u Institutu Servantes gde su profesionalni igraèi imali svoj nastup. „Noæ muzeja“ je sinoæ odr¾ana u 120 gradova sveta, a po prvi put i u jo¹ osam mesta Srbije: Novom Sadu, Ni¹u, ©apcu, Valjevu, Zrenjaninu, Somboru, Kikindi i starom selu Sirogojnu.

izvor www.blic.co.yu

Ja sam se bas razbolela i nisam mogla da idem  a005

philoserbiana

nagrnuli gradjani srbije u muzeje kao da je to jedini put u godini kada mozes da obidjes muzeje.usla sam u muzeje ispred kojih nije bilo kilometarskih redova...bilo mi je lepo...one koje nisam obisla mogu da sacekaju koju nedelju...mislim da ova manifestacija treba da ima drugaciji koncept.recimo da to budu DANI MUZEJA ili NOCI MUZEJA i da narod moze da se rasporedi na par dana...toliko od mene...