Savet Farmaceutskog fakulteta - III sednica (2007)

Started by hulio_salinas, 19-04-2007, 14:38:17

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maslacak

Ja se apsolutno slazem sa Aquicom...
i meni je to istog momenta palo na pamet...
zato sto sam cak nacula da on placa neku basnoslovnu sumu oko tog zakupa fakultetskog prostora...i da su zato cene takve.
Sa druge strane, usluga i ljubaznost (i natpis da je zabranjeno unosenje hrane kupljene na drugom mestu) ne zavise toliko od cene zakupa.
Ali ubedjena sam da je taj koji je derikoza ovde, zapravo najvise sam fakultet. Odgovara "njegovom" psiholoskom profilu :K :K

vladimir

Ako u kafiæ ljudi ne dolaze i ne prave mu promet, koliko god da bude mali zakup-posao æe propasti.Osim ako kafiæ nije firma koje samo slu¾i da se peru pare od drugog posla.
A Marko mi ba¹ ne deluje (¹tavi¹e, siguran sam) kao neko ko ima drugi biznis, a kafiæ mu slu¾i za pranje para.
Ako se bojkot nastavi, siguran sam da æe M da zatvori kafiæ.
Pitanje je sledeæe:da li æe se faks tako lako odreæi sigurice u prihodima u vidu visokog zakupa prostora gde je kafiæ? (s obzirom da non-stop kukaju kako nemaju para i da se dovijaju na razne naèine, bla, bla...a najèe¹æe preko ledja studenata :batina)
Da ne bude posle:sja¹i Kurta da uzja¹e Murta! (a studenti se smore i opet padnu u apatiju i krenu u kafiæ bez obzira na bojkot) puc

aziraphale

Quote from: vladimir on 20-04-2007, 06:37:42
a studenti se smore i opet padnu u apatiju i krenu u kafiæ bez obzira na bojkot

nista se ti ne sekiraj. ima da  :batina ako treba da se bojkotuje i murta.

hulio, hvala na informacijama.

dona

sto se mene tice nisam zadovoljna ni kaficem ni pekarom.
u kaficu su skroz neljubazni odavno,a cene giga.
u pekari je neka usiljena cile mile ljubaznost a cene normalno da su manje kad nikad ne izdaju fiskalni racun.
ne ulazim u cene zakupa i druge teorije...
sve u svemu na nama zaradjuju i jedan i drugi i kod mene su svi u istom kosu.

Roben

Iste cene ¹kolarina na BU?

Kolike æe biti ¹kolarine na fakultetima Beogradskog univerziteta znaæe se sledeæe nedelje, a sudeæi po izjavama sa fakulteta - ostaæe jednake pro¹logodi¹njim.

Ministarstvo prosvete i sporta preporuèilo je viso¹kolskim ustanovama da ne menjaju cene studiranja, ¹to je odluka Senata BU, uz ostavljanje moguænosti da budu korigovane najvi¹e za 10 odsto, prenose "Veèernje novosti".

Tokom proteklih meseci, visoke ¹kolarine bile su razlog èestih protesta studenata, zbog èega je Ministarstvo smanjilo cene na arhitekturi i Fakultetu likovnih umetnosti. Medjutim, finansijski proraèuni BU pokazali su da su ¹kolarine ispod stvarne cene studiranja (osim na Arhitektonskom fakultetu).

"Kod nas je ¹kolarina od 70.000 dinara ista veæ tri godine, a tako æe ostati i ove. ®elimo da privuèemo ¹to veæi broj studenata, a sa visokim cenama to ne mo¾emo. Uz manje pote¹koæe funkcioni¹emo relativno dobro i nemamo nameru da pravimo biznis poveæanjem cena", izjavio je dekan Hemijskog fakulteta ®ivoslav Te¹iæ.

Prema reèima dekana Ma¹inskog fakulteta Milo¹a Nedeljkoviæa ni ova visoko¹kolska ustanova neæe menjati iznos ¹kolarine od 60.000 dinara. Tolika je veæ èetiri godine.

"Do kraja nedelje imaæemo sastanak sa predsednikom Studentskog parlamenta i studentom prodekanom, gde æemo se dogovoriti o visini ¹kolarine", ka¾e Miljko Valjareviæ, sekretar Pravnog fakulteta. "Ne verujem da æe biti drastiènih promena, jer je i preporuka Saveta univerziteta potpuno nedvosmislena".

Ni na Fakultetu organizacionih nauka samofinansirajuæi studenti ove godine neæe plaæati veæu ¹kolarinu.

Dekan Medicinskog fakulteta Bogdan Djurièiæ ka¾e da bruco¹i koji ne budu uspeli da se upi¹u na bud¾et, plaæaæe studije po nepromenjenoj ceni - 125.000 dinara.

"Cene ¹kolarina znaæe se u maju, a ukoliko dodje do njihovog poveæanja to æe biti u visini zvaniène inflacije.Fakulteti poku¹avaju da pomognu studentima plaæanjem na rate ¹to je beskamatno kreditiranje ¹kolovanja. Siroma¹ni imaju pravoda tra¾e da im se ¹kolarina smanji na pola, a akademci sa zdravstvenim problemima mogu da zamrznu godinu i tra¾e smanjenje ¹kolarina", ka¾e rektor Beogradskog univerziteta Branko Kovaèeviæ

Kovaèeviæ je naglasio da je proseèna ¹kolarina na BU 80.000 dinara, a dr¾ava za svakog bud¾etskog studenta daje 15.000 do 20.000 vi¹e nego ¹to plaæaju samofinansirajuæi.

©kolarine na dr¾avnim fakultetima pro¹le godine iznosile su od 30.000 do 240.000 dinara. Posle protesta studenata na Arhitekturi je smanjena na 160.000, a Akademiji likovnih umetnosti na 100.000 dinara.

Studiranje na privatnim fakultetima ko¹ta od 1.000 do 5.000 evra.

Visina ¹kolarine na fakultetima Ni¹kog univerziteta u narednoj ¹kolskoj godini ostaæe na pro¹logodi¹njem nivou, rekla je prorektor tog Univerziteta Nade¾da Novakoviæ.

Najvi¹e ¹kolarine su na studijama stomatologije i farmacije i iznose 120.000 dinara, :wall: :wall: :wall: изгледа да елита мора да плати  :K a najni¾e su na Uèiteljskom fakultetu u Vranju i Tehnolo¹kom fakultetu u Leskovcu - 35.000 dinara.

(MONDO)

stef

 Kako najvisa na Farmaciji, kada je 160.000 na Arhitekturi? :hmm

Jelenaa

Hulio, da li je tacno da za budzetske studente, drzava fakultetu uplacuje 130 000 (149 000)?

Bred

ono sto mi je prilicno zasmetalo jeste sto fakultet ili uprava nemaju petlju da raskinu ugovor sa markom i pitanje je zasto se to ne uradi vec se ceka da studenti nastave taj bojkot jos prilicno dugo vremena? a znamo da zivimo u izolaciji i kad tad ce neko doci u iskusenje...da ode u kafic...

aziraphale

zato sto se kod takvih jednostranih prekida placa ostecenoj strani preostali deo novca do kraja ugovora. druga je stvar sporazumni raskid, za koji, cini mi se, svi navijamo.

katarina

Ma do septembra je puko.
Sto se tice prostora gde je planiran novi kafic, malo mi je to onako, kao prinudno resenje...zar na ovolikom faxu fali mesta da moraju na starom mestu da naprave jos ucionica? Neee, pa tu ce biti glavni centar zbivanja kad ovog oteramo.

E ljudi, nesto mi je palo na pamet. Kad Marko ode i zavrsi se sva ta frka, mozda bi fax trebao da ponudi to mesto Neveni iz pekarice(ako ne budu uzeli kafic pod svoje-sto bi bilo najbolje)? Da budem iskrena, meni se malo njeno pecivo ne svidja, ali cena kafe joj je prihvatljiva.   

sandric

Ja sam cula da kaficu istice zakup u septembru a da zakup placa 1000e sto je bas mnogo...Mislim da je glupo da se novi kafic otvori u sklopu menze,pa zar da kafa mirise na krompir?

Bred

to mozemo samo da nagadjamo jer ne znamo sta pise u Ugovoru ...

hulio_salinas

Jelena, ne! Rekoh da drzava placa za budzetskog studenta priblizno koliko samofinansirajuci samog sebe. U sustini je bliska cifra, pa sam onako naveo u textu. Naime, drzava malo vise placa za budzetske. Izvinjavam se na nepreciznosti.

Jelenaa

Hulio, sta znaci Jelena ne a onda izvinjavam se na nepreciznosti?

vladimir

Quote from: aziraphale on 20-04-2007, 09:03:35
Quote from: vladimir on 20-04-2007, 06:37:42
a studenti se smore i opet padnu u apatiju i krenu u kafiæ bez obzira na bojkot

nista se ti ne sekiraj. ima da  :batina ako treba da se bojkotuje i murta.

Bogami, posle ovoga se ne sekiram.Odavno nisam video takvu slo¾nost velike grupe ljudi sa faksa po pitanju nekog cilja. :Bog :Bog :Bog
Raèunaj i na podr¹ku nas koji smo zavr¹ili. :wink: