Класична музика

Started by zoe, 25-06-2006, 09:54:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

SandraD.

#105
Ja bih  volela,ali ja ne studiram farmaciju, i nisam iz Beograda,mislim da je to malo otezavajuca okolnost,mnogo ste me zainteresovali za ovo izvodjenje mozda imate neki predlog....

Bred

Npr ako je moguce nakaciti negde na internetu?

SandraD.

e,evo jedne pricice o pijanisti Adolfu Henseltu.Ovaj pijnista nije bio mizantrop,on se jednostavno uzasavao publike,to je bio patoloski strah.Jednom su ga prepoznali u restoranu i prisutni muzicari su odsvirali tus,prestravljen,Henselt se u trku probio kroz okupljeni svet i preko kuhinje pobegao iz restorana.Kada je svirao sa orkestrom,krio se iza zavese sve do zavrsetka uvodnog orekstarskog dela,a onda bi se prosto sjurio do klavira.Jednom-to je bilo u Rusiji-zaboravio je da odbaci cigaru i ceo koncert je odsvirao odbijajuci dimove dok se car zabavljao posmatrajuci kako mulja cigaru po ustima.Razboleo bi se i od same pomisli na koncert.Tokom svoje karijere priredio je samo nekoliko koncerata,manje nego bilo koji drugi pijanista.Poslednjih trideset godina zivota priredio je samo tri koncerta.Nudili su mu ogromne sume za nastupanja,ali sve je ponude odbijao.U prisustvu ljudi jednostavno nije bio u stanju da kontrolise rad svojih prstiju.Mozda je svemu tome bila razlog nezgoda koja mu se desila na njegovom prvom koncertu.Na tom koncertu ga je za trenutak izdala memorija,posle cega je napustio podijum i vise nije hteo da nastavi koncert.Ne zna se da je postojao pijanista toliko uporan u vezbanju kao Henselt.Dnevno je vezbao i po deset sati.

katarina

Quote from: SandraD. on 18-07-2006, 14:47:59
Mozda je svemu tome bila razlog nezgoda koja mu se desila na njegovom prvom koncertu.Na tom koncertu ga je za trenutak izdala memorija,posle cega je napustio podijum i vise nije hteo da nastavi koncert.

To se meni desio kad sam svirala na jednom internom casu, jos u nizoj muzickoj.
U takvim situacijama nema sile koja ti moze pomoci da se setis teksta...
Jednostavno sam posle "cutanja" (koje je trajalo sigurno minut-meni kao vecnost tada) ustala poklonila se i napustila salu! To mi se desilo samo tad i nikada vize-a imala sam iza sebe i do 30ak javnih nastupa po godoni! Sve je to trening!

Adonis_Vernalis

Svojevremeno, ja sam bio clan dueta harmonika koji je svirao na internom casu moje muzicke skole... Moj par je u jednom momentu zacutao... ja sam nastavio... i izveo neku Bahovu perverziju do kraja, preuzevsi ono sto je bilo moguce na sebe. Moj par nikada vise nije uzeo harmoniku u ruke. Ja sam opet nastavio... i jos uvek sviram...

katarina

Mislim da je tu profesor trebao da odigra glavnu ulogu... Kad imas 10ak godina i to ti se desi pred 50ak ljudi, na ivici si suza, pomislis da ti se ceo svet srusio i da svi misle da nisi dovoljno dobar, pa posle i sam pocnes da verujes u to... Neki se izvuku i nastave dalje sa muzickim obrazovanjem, a neki nazalost... Uvek se rastuzim kada cujem da je neko napustio instrument iz straha...

Adonis_Vernalis

Uh, Katarina, ovo su bile jo¹ osetljivije godine... imali smo po èetrnaest... tu vi¹e ni Bog ne pomo¾e ako se tako ne¹to desi, a kamoli profesor... Dabome, profesorka je mogla da ubla¾i mome drugu Sa¹i bol zbog zamraèenja, da je htela... ili umela... ili mogla...

Adonis_Vernalis

Imam jednu sasvim ozbiljnu misao na umu kada postavljam sledeæe pitanje: èini mi se da mnogo studenata mog fakulteta svira ili peva, i to èini sa najmanje srednjim muzièkim obrazovanjem. Mogu li da znam ¹ta svirate, ili koliko dobro pevate? Jedva èekam va¹e odgovore, a i oktobar... :)

Darker

Ja sam pevao 2 meseca u jednom metal bendu, hihihihihihiihi :K :K :K :K, ali to vas sa ove teme ne zanmima :run

Adonis_Vernalis

Quote from: Darker on 29-07-2006, 12:37:25
Ja sam pevao 2 meseca u jednom metal bendu, hihihihihihiihi :K :K :K :K, ali to vas sa ove teme ne zanmima :run

Eh, Darkeru, u osvit panka u Srbiji (zagubljeno negde u dubini osamdesetih godina), i ja sam svirao klavijature - harmoniku marke "delicia" od 48 basova polozenu preko kolena sa jednim nabudzenim mikrofonom - u jednom punk-bendu, koji je svoje probe i koncerte odrzavao u jednom jedva pociscenom kokosinjcu u Vrscu... Zestoko smo prasili... otelotvorenje gneva izazvanog nepravdama u jednom poluuspavanom banatskom gradicu... ali ni to nije blisko temi... :smile:

Maslacak

Ja sam pevala u horu u osnovnoj skoli...koliko god smesno, bio je to dobar hor, i puno mi je znacio...a jos znacajnije, bila sam u grupi pevaca u toj osnovnoj skoli, nas 10 "najboljih" iz hora :>  Mada je to malo diskutabilno, jer sam bila alt, a altovi nisu bas popularni :K. Bili smo opstinski prvaci! U gimnaziji se (ne znam ni zasto) nisam ni prijavila za hor, a dalje je istorija...propade talenat... Mada se dernjam jos po kuci povremeno...cesto... :angel: :>

Adonis_Vernalis

Alt... hm... nisu popularni... hm, hm...

Neka ova izdvojena reèenica ostane ovakva kakva jeste. Altovi nisu popularni... Trebalo bi izmisliti emotikon sa ¹amaranjem... Mislim da bi takav jedan emotikon najbolje izrazio ono ¹to sada oseæam...

Ne znate ¹ta se iza brda valja. Nemojte se unapred diskvalifikovati. Trebaæe mi dobri altovi, oh, itekako æe mi trebati...

Saèekajte oktobar.... Tada æu obelodaniti svoje namere. Dotada, javljajte ko ¹ta ume da svira/peva/igra... Svaki talenat je dobrodo¹ao!

Zoe, izvini... U tvome odsustvu, preuzeo sam ti temu! Ali, oprostiæe¹ mi, nadam se...

Joj, kako mi se sviða ideja koju nosim u tajnosti unutar ove svoje kvrgave lobanje...

Maslacak

Pa...ima smajli sa bicevanjem...moze da posluzi! :lol:

Mislila sam da u drustvu, a i u horu (u osnovnoj), nisu popularni...znate ono, neko je cool i dobro peva, samo ako peva preko visokog C. Secam se kako mi je rekla jedna drugarica: "Kako to da imas tako lep glas, kad si alt?" :lol:. Mada...nije to bas alt...u osnovnoj se to zvalo "treci glas"...uf, bas nam je bilo dobro, uvek smo bili autsajderi i pevali nesto nevezano od ostatka hora :happy:.

Ne znam, mislim da mi se glas poprilicno izmenio od tad, sad je nekako visi...ko zna kako zvucim...ali mogu vam reci da sam vrlo zainteresovana! :~

Znam devojku sa trece godine koja fenomenalno peva (i ide valjda na solo pevanje, drzala je koncerte), sopran je. Mislim da nije aktivna na forumu, ali lako se da regrutovati :>.

Hoce li trebati mozda da se otvori nov topic za ovo, da ne kvarimo temu?

zoe

Neka, neka, samo vi ostanite ovde!

Adonise, samo napred sa pricom! Mene samo brinu tenori i basovi (mada znam jednog basa koga bi mogli mobilizovati)...he he...

P.S. I'm back! Smrc!

yeca

#119
I ja sam pevala u horu osnovne i gimnazije i malo u ©pancu... drugi glas.. hehe i nekada vrlo ¾elela da uèestvujem u 3K duru  :) ali sam umrla od treme  :'(
Instrument - klavir (ali ni¾a muzièka, ali veoma volela i rado svirala... jo¹ uvek ga se nekad rado dotaknem... èe¹æe bih ali mi super le¾i gitara na uvce koju svira moj brat)  :)

P.S. ZOE, welcome back!!!