Класична музика

Started by zoe, 25-06-2006, 09:54:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Lena

Quote from: SandraD. on 01-07-2006, 23:00:31
Quote from: zoe on 30-06-2006, 17:51:20
Коме кабловска то омогућава нека слуша Classical fmTV, све је тако слушљиво, класика на популаран начин!
QuoteJa uo¹te nisam uspela da nadjem taj kanal.. Jel ga neko u'vatio??
Ne znam kako kod vas u Beogradu,ali u Novom Sadu su ga ukinuli!!!


Nisu, evo ga na sbb-u.

Moje znanje je toliko oskudno da bolje da ga ne komentari¹em. :) U mojoj ¹koli muzièko nije bilo predmet koji se uèi, iz ni¾e muzièke se seæam samo diktata i koncerata...:T a muziku sam ovih godina slu¹ala najvi¹e "usput" pa verovatno znam samo neke poznatije kompozicije.

Klavir mi se svojevremeno popeo na glavu kad me je drmnuo pubertet i jedva sam zavr¹ila ni¾u ali sam kasnije ipak nastavila da sviram. Odskora pevam u horu - novo i lepo iskustvo.


zoe

Leno, super sto si se prikljucila temi! Kad si vec tu, pogledaj i temu "Adonis i habanerasi"! :wink:

Adonis_Vernalis

#137
Jedva cekam da se taj ispitni rok zavrsi... A gde je SandraD? Ona je tako lepe price znala da prica...

Leno, koji je hor u pitanju? Na rec "hor" suvise lako reagujem...

Lena

"Sonja Marinkoviæ", Novi Sad. Proletos smo iako u okrnjenom sastavu (od 40 ljudi petoro nije dobilo vize) doneli zlatnu plaketu iz Italije. :smile: Nadam se daljoj i jo¹ uspe¹nijoj saradnji. :T


Adonis_Vernalis

Ah, cuvena "Sonja"... Nekada ljuti rival "Krsmanca", skoro kao "Ivan Goran Kovacic" iz Zagreba... Uh, ala su to bila takmicenja! Cestitam na nagradi i zelim da ih dobijate jos puno, puno puta!

Maslacak

Eeej!
Ja sam relativno nedavno (maj mozda, ne mogu da se setim) slusala hor Sonja Marinkovic...devojka brata mog decka (hmmm...lose sroceno :roll:) peva tamo, pa smo kolektivno isli da slusamo...ne secam se ni kojim je povodom bilo, mislim neka godisnjica... izvodjenje je bilo u sinagogi, i bilo je stvarno diiiivno! :happy: Obozavam dobre horove! Znam i da ste isli u Italiju...

Svidela mi se voditeljica hora...deluje bas opasno, ali i profesionalno-umetnicki... :> A decko koji je, mislim u poslednjoj pesmi, imao solo deonicu... wow, kakav glas!

Lena

Pa hvala, hvala.  :> Deèko je inaèe na muzièkoj akademiji (mi ostali smo amateri, mada neki imaju bogami po 10-20 godina iskustva) i stvarno ima zanimljivu boju glasa a dirigentkinja ima energije za desetoro ljudi i ume da bude vrlo zabavna ali i...hm... :>

U pitanju je bio 30. jun, godi¹nji koncert. Postoji audio snimak koncerta koji sam ja posle milion puta preslu¹avala.   8)

Adonis_Vernalis

#142
Dragi moji....

osecam se prilicno sablasno zbog toga sto objavljujem post u zamrloj temi (umorni od klasike, eh...)

Znacilo bi mi, mnogo bi mi znacilo, kad biste mi pronasli libreto jedne moderne opere... Da li to spada u klasicnu muziku? Da li je Endrju Lojd Veber pisac "klasicne" muzike? Da li je "Fantom u operi" klasicno muzicko delo? Ne znam...

Svojevremeno, propustio sam premijeru te opere u Njujorku, jer sam bio stipsa i bilo mi je tesko da se oprostim od 150 dolara koliko je stajala karta za stotu galeriju u jednom pozoristu na Brodveju... Stajanje se podrazumeva...

Sada slusam eho zvuka te opere, zahvaljujuci dobrim ljudima sa ovog foruma... Tacnije, jednoj divnoj osobi sa ovog foruma. Petnaest godina kasnije, dao bih i svih 1000 dolara, samo da mogu opet da prosetam tom ulicom u Njujorku i da kupim jednu kartu (stajanje, ma iza coska) od crnih tapkarosa koji cupkaju na -20 celzijusa i prodaju kartu vise...

Masha

#143
Adonise, nadam se da ste dobili mejlove i da je to ono sto ste trazili. Pozdrav

Smrda

slusa li neko Josh Groban-a??
ako da,neka mi kaze gde da nabavi cd...jer svuda sam jurila ali nista,gledaju me belo...
hvala

Lena

Ja mogu da ti nabavim neke mp3 pesme ;) ali ni¹ta vi¹e.

Adonis_Vernalis

Masho, tvoj sam veciti duznik...

Masha

Adonise, drago mi je ako, sto bi se u narodu reklo, vrsi posao. Inace, ne znam da li ste isli i na sajt koji sam vam poslala, ali mislim da je odlican. Pozz

Smrda

Lena hvala...ako imas treba mi samo jeda...
You're still You...mislim da se tako zove...

Adonis_Vernalis

Sve sto nije politika ili sex, zamire tako lako...

Zasto ucenim Srbima (a to jeste, ili pokusavate da budete) reci "filozofija" ili "muzika" ili "fotografija" ili sta god vec, nisu "kljucne reci"? Nema vas nesto na ovoj temi...

Nece biti da, na pocetku koncertne sezone, nema bas nicega sto biste mogli izdvojiti kao nesto sto cete posetiti... Nece biti da biografije muzicara nisu vise tako interesantne... Nece biti da vise nema nikoga ko bi o klasicnoj muzici nesto pisao...