Класична музика

Started by zoe, 25-06-2006, 09:54:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

zoe

(Пре него почнем, молба модовима: не спајајте ове две поруке, дели их штошта :cvet)

Елем, бејах синоћ на концерату! Мени било много лепо! Али сам ја много сетна, јер сам се телепортовала у неко време од пре једно две године, када сам седела на сцени са тим истим (или сличним, јер генерације се смењују) људима...

Повод за концерт је била прослава 50 година Универзитета уметности и 70 година ФМУ и још годишњице осталих Ф..У установа :) Зато је на почетку свих 500 извођача грунуло Gaudeamus igitur на шта се цела публика подигла на ноге (а ја се сетим нашег хорића на факсу па се још више распилавим :a)

Не волим Сава центар, јер он упије сву грандиозност и на тај начин умањи доживљај... али шта је ту је... Ништа ново овим нисам рекла. Солиста, Џозеф Волвертон, тенор ми се баш допао. Има предивну боју гласа.

Има нешто у тим огромним ансамблима! Довољно је да сви окрену ноте у исто време и ти се најежиш...

Е да не бих давила превише, јер не знам колико људи ово уопште читају, само да најавим један концерт:

Четвртак, 3. мај у 20.00ч, Сава центар

Deutsches Symphonie-orchester Berlin
диригент: Арилд Ремерајт
солиста: Кипријан Кацарис, клавир

Програм:
Еинојухани Раутавара - Острво блаженства
Франц Лист - Клавирски концерт бр.2 А-дур
Јан Сибелијус - Симфонија бр.2 Де-дур оп.43

Ја идем, једва чекам! Дођите! :)

Maslacak

Quote from: zoe on 27-04-2007, 09:41:23
Има нешто у тим огромним ансамблима! Довољно је да сви окрену ноте у исто време и ти се најежиш...

potpuno se slazem :happy:

Znas li koja je cena karte za taj koncert 3. maja...i mora li ranije (i koliko) da se kupi?

zoe

Не знам колико је карта... Купују се у Сава центру или Билет сервису. Требало би купити неки дан раније. Могуће је да ће бити и на дан концерта, али ја не волим да ризикујем...
Кад сазнам, писаћу... :)

tarantulica

Cene karata su 600, 800 i 1000 dinara  :cvet

dirigent

Ljudi moze da se udje na mufte ja sam bio na stotinama koncerata sto u Sava centru sto na Kolarcu . Ako hocete na koncerte javite se meni ili Zoe-u znamo sistem , pa nema potrebe da brinete za karte.

   Uzgred ovaj listov klav koncert br. 2 je mnogo lep .

zoe

О којим системима ти причаш? Ја највише волим онај кад имам карту па не стрепим хоће ли ме пустити или не. Не волим да потегнем до Новог Београда и онда дођем у ситуацију да се вратим кући. Време је ипак скупље од карте. Мада, кад сам била млађа улазила сам по систему, треп треп "је л' могу ја да ућем?" :) И онда кад их збуниш тако обичним питањем, они те пусте... :a

Најава за још један концерт: 12. мај у 20ч на Коларцу! Свира Кавакос, виолиниста, Грк. Победник такмичења Јан Сибелијус пре пар година. Треба ли да напоменем да је то мени омиљено извођење тог концерта? Е какав тон и изражајност има тај човек, ммммммммм! Дууууго сам чекала овај концерт! :happy:

Maslacak

Quote from: tarantulica on 27-04-2007, 11:32:35
Cene karata su 600, 800 i 1000 dinara  :cvet

eh...sramota koliko je jeftino.
a Busta Rhymes 2000 :K

ide li ko na taj koncert?
ja bih isla ako stignem u Bg na vreme i kupim karte :>

zoe

Коларац, 12. маја...

Добро позната сцена, Храм музике на нашим просторима! Акустика невероватна, па је моћан и звук извођача и звук аплауза! Пљесак дланова - пљусак кише у лето (сличан звук заиста, слична и етимологија :)... размишљала сам о томе...)

Синоћ је атмосфера била још приснија, интимнија, "камернија". Два рефлектора постављена на самој сцени, извођачи у првом плану. Около мрак, па се бина учинила мањом а публика се скрила у тмини. Имаш утисак да си потпуно сам, ту, са музиком... Као сан, магија...

На програму су биле сонате Бетовена, Бузонија, Исаиа и Бартока. Кавакос свира на виолини Falmouth, Страдиваријус 1692. Невероватан инструмент у рукама невероватног уметника! Један критичар је о његовом свирању написао следеће: ... Изузетна мекоћа свирања музици даје осећај безвремености, болне лепоте... овде је извођење изузетно добро због своје прибране уравнотежености и изванредних детаља. Не би требало пропустити!!!

Била би неправда не споменути и феноменалног пијанисту Петера Нађа, који је дугогодишњи клавирски сарадник Леонидаса Кавакоса. Они су тим!

На крају увек иде бис! Bis, encore, још! Увек сам благо нервозна пред тај део концерта, ишчекујем шта ће то бити! Бис је поклон умотан у леп папир који нестрпљиво отварамо не бисмо ли видели шта има унутра! Радујем се као дете, сваки пут! Синоћ је свиран један бис. Месијанова Тема са варијацијама...


Уживала сам... :happy:

dirigent

Ljudi , Achtung , Achtung

     Zubin Mehta dolazi 2 ili 3. juna u BG da drzi koncert sa izraelskom filharmonijom u SC

       Kome su skupe karte nek se raspita kod Zoe, moze se otici na generalnu probu , tad sviraju sve bez prekida i ima vrlo malo publike

zoe

Мехта је 3. јуна. Ја се већ психички припремам на то да на концерт не идем :( a005 a005 a005 Бууууууууууу, за све је крив месец јуни... a005

Заиста, може се отићи на генералну пробу! То је можда и занимљивије, можеш чути мале тајне великог мајстора. Била сам на генералној прошли пут, када је дириговао Београдском филхармонијом. А ово са Израелском ће бити спектакл!

А можда ипак не издржим, па одлетим до СЦ-а. Аххххх :wall: :help2:

willie the scot

generalna proba?zasto se niko nije setio da za to prodaju karte?
bolje nego koncert covece...mislim, videti kako radi takav lik...

zoe

Диригент, или можда неко други,

Да ли знаш кад је генерална? Неко ме приупитао, а ја појма немам... Да свира Београдска филхармонија, знала бих кога да питам, али стварно не познајем никога из Израелске :>

dirigent

hmm... ajd raspitacu se u roku od 24 sata

zoe

И је л' био ко? Ја сам тек данас схватила да је 3. јун давно прошао... :roll:
А Диригенат нам је баш ажуран и држи обећања :T :batina

Smrda

glupo pitanje,ali kako uci na generalnu probu?